ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 січня 2012 р. Справа № 2а/0270/233/12
Вінницький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Чернюк Алли Юріївни, розглянувши в порядку скороченого провадження матеріали справи
за позовом: Жмеринської об'єднаної державної податкової інспекції
до: Малого приватного підприємства "Альфа"
про: стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ :
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом Жмеринської об'єднаної державної податкової інспекції (надалі - позивач) до Малого приватного підприємства "Альфа" (надалі - відповідач) про стягнення заборгованості.
Позов мотивовано тим, що за відповідачем рахується податковий борг в сумі 1225,24 грн. з них 1020 грн. по сплаті податку на прибуток та 205,24 грн. заборгованість по земельному податку.
Суд, розглянувши матеріали позовної заяви та встановивши, що відповідно до положень ст. 183-2 КАС України, у даній адміністративній справі застосовується скорочене провадження, ухвалою від 20.01.2012 року відкрив скорочене провадження у справі та запропонував відповідачу в 10-денний термін з дня одержання даної ухвали через відділ прийому суду або через відділення поштового зв`язку подати письмові заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.
Відповідач у строк, передбачений ст. 183-2 КАС України заперечень проти позову не направив. Копію ухвали суду про відкриття скороченого провадження у адміністративній справі від 20.01.2012 року направлено відповідачу на адресу вказаній в єдиному державному реєстрі, однак остання відповідачем не отримана, оскільки повернувся конверт з відміткою поштового відділення "За зазначеною адресою не проживає" (а.с.24-25).
Відповідно до положень частини 11 статті 35 КАС України, у разі не вручення повістки адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Отже, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про строк подання заперечення проти позову, порядок його подання, а також наслідки неподання такого заперечення.
Розглянувши та оцінивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог статті 183-2 КАС України - без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, оцінивши подані докази, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає повному задоволенню, з наступних підстав.
Мале приватне підприємство "Альфа" зареєстроване виконкомом Жмеринської міської ради 17.03.1993р. за адресою: Вінницька область, м. Жмеринка, вул.Асмолова, 34а, з ідент.кодом 20106634 (а.с.4).
06.07.2011р. податковим органом проведено камеральну перевірку своєчасності подання податкової звітності позивачем, результат якої оформлений актом від 06.07.2011р. № 315/1501/20106634, в ході якої встановлено, що платником податку не своєчасно подану податкову декларацію (а.с.11).
На підставі чого, податковим органом прийнято податкове-повідомлення рішення № 0002631501 від 07.07.2011р., яким визначено суму грошового зобов'язання в розмірі 1020 грн. та отримане відповідачем 09.07.2011р., про що свідчить повідомлення про вручення (а.с.12).
Пунктом 36.1 ст.36 Податкового кодексу України (надалі - ПК України) встановлено, що податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Відповідно до п.76.1. ст.76 ПК України визначено, що камеральна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.
Так, ст.120 ПК України передбачено, що неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Крім того, за відповідачем рахується борг по сплаті земельного податку за період з травня по листопад 2011р. в сумі 205,24 грн.
Відповідно до п. 287.1. ст.287 ПК України визначено, що власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою
Разом з тим, п. 287.4. ст.284 ПК України визначає, що податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Отже, загальна сума заборгованості яка рахується за відповідачем становить 1225,24 грн.
Беручи до уваги вищезазначені факти, позовні вимоги щодо стягнення податкового боргу визнаються судом такими, що підлягають задоволенню, оскільки відповідач не спростував жодних фактів з приводу необґрунтованості позовних вимог в та жодних доказів про сплату узгоджених податкових зобов'язань суду не надав.
Відповідно до статей 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.
Враховуючи вимоги ч. 4 ст. 94 КАС України, відповідно до якої у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються, судові витрати у цій справі стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 158, 162, 183-2, 256 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов задовольнити повністю
Стягнути з Малого приватного підприємства "Альфа" (23100, Вінницька область, Жмеринка, вул.Асмолова, б-24-а, код ЄДРПОУ 20106634) на користь місцевого бюджету Жмеринської міської ради заборгованість по земельному податку в сумі 205 (двісті п'ять) грн. 24 (двадцять чотири) коп. та до державного бюджету України заборгованість з податку на прибуток підприємства в сумі 1020 ( одна тисяча двадцять) грн. з рахунків установах банків
Постанова підлягає негайному виконанню.
Відповідно до ст.ст. 183-2, 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. Постанова набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України
Суддя/підпис/ Чернюк Алла Юріївна
Копія вірна:
Суддя:
Секретар:
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2012 |
Оприлюднено | 12.03.2012 |
Номер документу | 21782792 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Чернюк Алла Юріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні