Постанова
від 30.01.2012 по справі 16846/11/2070
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД



     

Харківський окружний адміністративний суд

61004  м. Харків  вул. Мар'їнська, 18-Б-3

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 Харків  

 30 січня 2012 р.                                                                                 № 2-а- 16846/11/2070  

Харківський окружний адміністративний суд  у складі:

головуючого - судді   Бартош Н.С.,

при секретарі судового засідання –Островській М.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Жовтневому районі міста  Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Рафтінг" про надання дозволу на погашення суми податкового боргу,

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Державна податкова інспекція у Жовтневому районі міста  Харкова, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Рафтінг", в якому з урахуванням уточнень,  просить суд надати Державній податковій інспекції у Жовтневому районі міста  Харкова дозвіл на погашення суми податкового боргу  Товариства з обмеженою відповідальністю "Рафтінг" у розмірі 288.36 грн.  з рахунків платника податків, обґрунтовуючи свої вимоги наступним.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Рафтінг" має податковий борг перед бюджетом у сумі 288.36 грн., що виник внаслідок несплати в установлений строк грошового зобов'язання з земельного податку, визначеного платником податків на підставі декларації.

Наведені обставини свідчать про невиконання відповідачем свого податкового обов'язку щодо сплати податків та зборів в строки та у розмірах, встановлених Податковим кодексом України.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.

Суд,  дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Рафтінг" зареєстроване 06.12.2005 р. виконавчим комітетом Харківської міської ради, що підтверджується Довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Згідно податкового розрахунку земельного податку №913 від 26.01.2010 р., поданого Товариство з обмеженою відповідальністю "Рафтінг" до Державної податкової інспекції в Жовтневому районі міста Харкова, відповідачем самостійно нарахована сума податку до сплати за 2010 рік у сумі 783,15 грн. з розбивкою цієї річної суми рівними частками за місяцями -65,26 грн. – в місяць.

У зв'язку з несвоєчасним погашенням боргу, податковим органом сформовані та направлені відповідачу перша податкова вимога №1/660 від 06.10.2010 р. на суму 27,29 грн., яка направлена на адресу відповідача, але ним не отримана, про що складений акт  про неможливість вручення податкової вимоги  №927/24-11 від 04.11.2010 р.

Згідно зворотного боку  облікової картки платника податку, за відповідачем рахується заборгованість у розмірі 288,36 грн.  

Підпунктом 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 від 21.12.2000 р. (далі – за текстом Закон № 2181) діяв на час виникнення заборгованості) визначено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.

Згідно з п. 5.1 ст. 5 Закону № 2181 податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Визначаючи терміни, що використовуються в цьому законі, згідно положень п. 1.11 ст. 1 Закону № 2181, законодавець ототожнив поняття податкової декларації та розрахунку.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про плату за землю» № 2535 від 03.07.1992 року (далі за текстом – Закон № 2535) використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.

Згідно ч. 1 ст. 14 Закону № 2535 платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Відповідно до ст. 17 Закону № 2535 податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідно до п.п.6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до п.п. 6.2.4, п.6.2 ст. 6 Закону України №2181, у разі коли податковий орган не може вручити платнику податків податкове повідомлення, податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу в приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Податковим органом було додержано процедуру визначення суми податкового зобов'язання, здійснено заходи щодо погашення податкового боргу у встановленому законодавством порядку.

Суд зазначає, що відповідно до п.20.1.18 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно п. 95.1 ст.95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності –шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

На теперішній час сума заборгованості підприємством не сплачена і складає 288,36 грн.

Із врахуванням вищевикладених обставин суд вважає, що позовні вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.  

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 8-14, 71, 72, 94, 160-163, 167, 186 КАС України, суд-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Жовтневому районі міста  Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Рафтінг" про надання дозволу на погашення суми податкового боргу – задовольнити.  

Надати Державній податковій інспекції у Жовтневому районі міста  Харкова (61064 м. Харків, вул. Клапцова,25, код ЄДРПОУ 21226694) дозвіл на погашення суми податкового боргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Рафтінг" (04050, м. Київ, вул. Мельникова, 10, код 25609995) з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, у розмірі  288.36 грн. (двісті вісімдесят вісім гривень 36 копійок).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення та з дня отримання копії постанови, у разі проголошення постанови суду, яка містить вступну та резолютивну частини, а також прийняття постанови у письмовому провадженні.

Якщо суб'єкта владних повноважень, у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

          Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги.

Постанову в повному обсязі виготовлено  03 лютого 2012 року.

          Суддя                                                                                          Бартош Н.С.

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення30.01.2012
Оприлюднено12.03.2012
Номер документу21784330
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —16846/11/2070

Ухвала від 16.12.2011

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Бартош Н.С.

Постанова від 30.01.2012

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Бартош Н.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні