Постанова
від 27.02.2012 по справі 2а/1770/553/2012
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а/1770/553/2012

27 лютого 2012 року

12год. 00хв.

м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Борискіна С.А. за участю секретаря судового засідання Чередняка В.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник не з'явився

відповідача: представник не з'явився   

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Млинівськаої міжрайонної державної податкової інспекції       

до

Товариства з обмеженою відповідальністю "Біос-І"     

про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ :

Позивач – Млинівська міжрайонна державна податкова інспекція звернулися до суду з позовом про стягнення з Товариство з обмеженою відповідальністю “БІОС-1” податкового боргу в сумі 537,00  грн.

В судове засідання представник позивача не зявився. Подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує, просить суд задовольнити позовні вимоги

Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, в судове засідання не з'явився повторно, про час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином, що підтверджується повідомленнями органу поштового зв'язку. Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні, а відтак, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача.

Крім того, враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч. 6 ст. 12 та ч. 1 ст. 41 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не забезпечується.

Розглянувши доводи, викладені в позовній заяві, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд  вважає, що позов підлягає до задоволення  повністю.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю “БІОС-1” зареєстрований як юридична особа Млинівською районною державною адміністрацією Рівненської області 20.10.2010 року за №36921880. (а.с.4-5). Платник взятий на облік в Млинівською МДПІ  з 21.10.2010  року.(а.с.6).

За Товариством з обмеженою відповідальністю “БІОС-1”  рахується заборгованість в сумі 537,00 грн. окрема з податку на прибуток підприємств, який виник 19 листопада 2011 року внаслідок несплати узгоджених податкових зобов'язань, зазначений відповідачем в податковій декларації на прибуток підприємств. (а.с.9-10).

Дана заборгованість підтверджується витягом з облікової картки платника і на момент звернення до суду товариством не сплачена (а.с.7-8).

Відповідно до ст.. 67 Конституції України кожен  зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до пп.14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ податковий борг –сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до п. 46.1. ПКУ податкова  декларація,  розрахунок  (далі  -  податкова декларація)  -  документ,  що подається платником податків (у тому числі  відокремленим  підрозділом  у  випадках,   визначених   цим Кодексом) контролюючому органу у строки,  встановлені законом,  на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата  податкового зобов'язання,   чи   документ,   що   свідчить  про  суми  доходу, нарахованого  (виплаченого)  на  користь  платників   податків   - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Згідно п. 54.1. ПКУ Крім випадків,  передбачених податковим законодавством, платник  податків  самостійно  обчислює  суму  податкового  та/або грошового  зобов'язання  та/або  пені,  яку  зазначає у податковій (митній)  декларації  або  уточнюючому  розрахунку,  що  подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Податкове зобов'язання – згідно п. 14.1.156 ст. 14 ПКУ це сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Пунктом 57.1 ст. 57 ПК України платника податків зобов'язано самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до  пп. 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України орган державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, суму податкового боргу або його частини.

Згідно пп.4 п. 1 ст. 16 ПКУ платник податків зобов'язаний сплачувати податки  та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законом з питань митної справи.

Згідно пп. 41.1.1 п. 41.1 ст. 41 ПК України контролюючими органами є органи державної податкової служби – щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті  41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається  на органи державної податкової служби.

П. 41.5 ст. 41 ПКУ визначено, що органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці  в межах своїх повноважень.

П. 11 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”від 04.12.90 року 509-ХІІ із змінами та доповненнями встановлено, що державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні  та об'єднані державні податкової інспекції виконують такі функції: подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян…..про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Суд приходить до переконання, що відповідач, станом на дату прийняття рішення, по справі не сплатив податкову заборгованість у сумі 537,00  грн.

Оскільки судом встановлено, а матеріалами справи доведено, що за Товариством з обмеженою відповідальністю “БІОС-1” рахується податкова заборгованість у сумі 537,00  грн., яка складається зокрема з податку на прибуток підприємств, проте станом на дату постановлення рішення у справі відповідачем не виконано свої зобов'язання в повному обсязі, а тому  підлягає стягненню на користь позивача уся сума належної до сплати відповідачем податкової заборгованості.  

Судові витрати, відповідно до статті 94 КАС України, на користь сторони –суб'єкта владних повноважень не присуджувалися, оскільки доказів їх понесення стороною суду не надано. Позивач від сплати судових витрат звільнений у встановленому законом порядку.      

Керуючись статтями  160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Біос -1" (ЄДРПОУ 36921880, адреса: 35108, Рівненська область, Млинівський район, с. Брищі, вул. Заводська,15а, р\рахунок №26602301032695 в ПАТ "ТЕРРА БАНК", МФО 380601) до Державного бюджету України податкового боргу в сумі 537 (п'ятсот тридцять сім) грн. 00 коп. за платежем податок на прибуток приватних підприємств (код платежу 11021000), на рахунок №31111009700242, отримувач: Управління Державної казначейської служби України у Млинівському районі Рівненської облаті, код ЄДРПОУ 37914958, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у Рівненській області, код банку отримувача: 833017.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя                                                    Борискін С.А.

СудРівненський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення27.02.2012
Оприлюднено12.03.2012
Номер документу21793028
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/1770/553/2012

Постанова від 27.02.2012

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Борискін С.А.

Ухвала від 13.02.2012

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Борискін С.А.

Ухвала від 13.02.2012

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Борискін С.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні