Постанова
від 20.02.2012 по справі 1029/12/2070
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД



     

Харківський окружний адміністративний суд

61004  м. Харків  вул. Мар'їнська, 18-Б-3

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 Харків  

 20 лютого 2012 р.                                                                                 № 2-а- 1029/12/2070  

Харківський окружний адміністративний суд  у складі

головуючого - судді   Бартош Н.С.,

розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Дзержинському районі міста Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю «ФЕНІКС»про стягнення податкового боргу,-  

В С Т А Н О В И В:

Позивач,  Державна податкова інспекція у Дзержинському районі міста Харкова, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ФЕНІКС» про стягнення податкового боргу у сумі 2550,00грн.

У позові зазначив, що Товариство з обмеженою відповідальністю «ФЕНІКС» знаходиться на податковому обліку у Державній податковій інспекції у Дзержинському районі міста Харкова з 21.10.1992 р. Станом на 23.01.2012 року Товариство з обмеженою відповідальністю «ФЕНІКС» має податковий борг перед бюджетом з податку на прибуток в сумі 2550.00 грн. Вказана сума заборгованості на даний час не сплачена.         

Копія ухвали про відкриття скороченого провадження разом з судовими документами була надіслана відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення. 30.12.2011 року конверт з кореспонденцією повернутий до суду.

Згідно з ч.11 ст.35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Відповідач у десятиденний строк заперечень проти позову та необхідних документів або заяву про визнання позову до суду не подав.

Таким чином, відповідач є належним чином повідомлений про наслідки неподання заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову до суду.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст. 41 КАС України.

Відповідно до ч. 4 ст. 183 –2 КАС  України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Суд,  дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.

Товариство з обмеженою відповідальністю «ФЕНІКС» знаходиться на податковому обліку у Державній податковій інспекції у Дзержинському районі міста Харкова  з 21.10.1992 р № 1998.

Державною податковою інспекцією у Дзержинському районі міста Харкова 27.05.2010 року складено акт № 4574/1501/14369938 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, яким встановлено неподання декларацій з податку на прибуток з першого кварталу 2007 року по перший квартал 2010 року.

На підставі акту позивачем винесено податкове повідомлення-рішення №0005991501/0 від 08.06.2010 р., за яким до відповідача застосована штрафна (фінансова) санкція по  зобов'язанню з податку на прибуток в сумі 2550,00 грн. Зазначене податкове повідомлення –рішення було надіслане відповідачу, але ним не отримано.

У зв'язку з несплатою суми заборгованості Державною податковою інспекцією у Дзержинському районі міста Харкова винесено першу податкову вимогу №1/927 від 30.06.2010 року, в якій загальна сума податкового боргу платника податків за узгодженими податковими зобов'язаннями становить 2550,00 грн. та другу податкову вимогу №2/1477 від 13.08.2010 року, в якій загальна сума податкового боргу платника податків за узгодженими податковими зобов'язаннями становить 2550,00 грн.

Зазначені податкові вимоги були надіслане відповідачу, але ним не отримані, що підтверджується актами від 13.07.2010 року №1987 та №2383 від 13.08.2010 року про неможливість вручення першої та другої податкових вимог.

Начальником Державної податкової інспекції у Дзержинському районі міста Харкова   винесено рішення №694/1 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.

Відповідно до п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (діяв на час виникнення спірних правовідносин) платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.

Згідно п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (діяв на час виникнення спірних правовідносин) податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Відповідно до  пп. 5.2.1.  п. 5.2 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”(діяв на час виникнення спірних правовідносин) податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Підпунктом 5.3.1. п. 5.3 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (діяв на час виникнення спірних правовідносин) визначено, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Згідно до  п. 6.1 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (діяв на час виникнення спірних правовідносин) у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

Відповідно до абз. 1 п.п. 6.2.1 п. 6.2. ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”(діяв на час виникнення спірних правовідносин) у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Згідно п. п. 6.2.2. п. 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (діяв на час виникнення спірних правовідносин) податкові вимоги мають містити крім відомостей, передбачених підпунктом 6.2.3 цієї статті, посилання на підстави їх виставлення; суму податкового боргу, належного до сплати, пені та штрафних санкцій; перелік запропонованих заходів із забезпечення сплати суми податкового боргу.  

Приписами  п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 зазначеного Закону визначено, що платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Відповідно до п.20.1.18 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

На час розгляду справи заборгованість відповідачем не погашена.

Таким чином, суд приходить до висновку, що штрафні (фінансові) санкції були застосовані позивачем в порядку та розмірах, визначених діючим законодавством, в межах повноважень контролюючого органу, є узгодженими та підлягають стягненню з відповідача у зв'язку з їх несплатою у встановлений законом строк.

Із врахуванням вищевикладених обставин суд вважає, що позовні вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.  

Згідно з ч.1 ст.256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження.  

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі вищезазначеного, керуючись  ст. ст. 8-14, 41, 71, 94, 159, 160-164, 167, 183-2, 186, 256 КАС України, суд –

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Дзержинському районі міста Харкова до ТОВ «ФЕНІКС» про стягнення податкового боргу - задовольнити в повному обсязі.  

Стягнути з ТОВ «ФЕНІКС»(61002, м. Харків, вул. Тобольська,42, код 14369938) заборгованість перед бюджетом  у розмірі 2550.00 грн. (дві тисячі п'ятсот п'ятдесят гривень 00 копійок).  

Постанова суду підлягає негайному виконанню.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами та іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги стороною, або іншою особою, яка брала участь у справі, у десятиденний строк з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя                                                                                                    Бартош Н.С.

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення20.02.2012
Оприлюднено13.03.2012
Номер документу21793259
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —1029/12/2070

Ухвала від 31.01.2012

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Бартош Н.С.

Постанова від 20.02.2012

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Бартош Н.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні