Справа № 2-118/2505/12
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.03.2012 м. Городня
Городнянський районний суд Чернігівської області у складі :
головуючого судді Березовського О.Д.,
при секретарі Швачко О.В.,
за участю представника прокуратури Городнянського району Чернігівської області Червонюк Ю.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Городня цивільну справу за позовом прокурора Городнянського району Чернігівської області в інтересах ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 до приватного підприємства «Городнянське - Агро Плюс»про розірвання договору оренди землі та стягнення заборгованості з орендної плати за користування земельною ділянкою, -
ВСТАНОВИВ :
Прокурор Городнянського району Розинка С.О. 20.01.2012 року в інтересах позивача ОСОБА_2 звернувся в суд з позовом до ПП «Городнянське - Агро Плюс»та просить суд розірвати договір оренди земельної ділянки, укладений 03.04.2008 року між ОСОБА_2 та ПП «Городнянське-Агро Плюс», зареєстрований в Городнянському районному відділі Чернігівської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру»20.06.2008 року за № 040884000015, зобов'язати ПП «Городнянське - Агро Плюс»повернути належну ОСОБА_2 земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому одержано в оренду, стягнути з ПП «Городнянське - Агро Плюс»( м. Чернігів, вул. Червоногвардійська, 3б/73, код ЄДРПОУ 35606358 ) заборгованість з орендної плати за оренду земельної ділянки в сумі 1196 грн. на користь ОСОБА_2, а також стягнути з відповідача судові витрати та держмито згідно чинного законодавства.
Також прокурор Городнянського району Чернігівської області Розинка С.О. 20.02.2012 року в інтересах позивачів ОСОБА_3 та ОСОБА_4 звернувся в суд з аналогічними позовами до ПП «Городнянське-Агро Плюс»та просить суд розірвати договір оренди земельної ділянки, укладений 07.04.2008 року між ОСОБА_3 та ПП «Городнянське-Агро Плюс», зареєстрований в Городнянському районному відділі Чернігівської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру»20.06.2008 року за № 040884000002, розірвати договір оренди земельної ділянки, укладений 07.04.2008 року між ОСОБА_4 та ПП «Городнянське-Агро Плюс», зареєстрований в Городнянському районному відділі Чернігівської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру»20.06.2008 року за № 040884000004, зобов'язати ПП «Городнянське-Агро Плюс»повернути належні ОСОБА_3 та ОСОБА_4 земельні ділянки у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому одержано в оренду, стягнути з ПП «Городнянське-Агро Плюс»( м. Чернігів, вул. Червоногвардійська, 3б/73, код ЄДРПОУ 35606358 ) заборгованість з орендної плати за оренду земельної ділянки в сумі 1196 грн. кожній на користь ОСОБА_3 та ОСОБА_4, а також стягнути з відповідача судові витрати та держмито згідно чинного законодавства.
З поданих до суду позовних заяв виходить, що у квітні 2008 року між позивачами та ПП «Городнянське - Агро Плюс»було укладено договори оренди землі. Незважаючи на визначені між сторонами у договорах зобов'язання щодо сплати орендної плати, ПП «Городнянське –Агро Плюс»вже тривалий час не сплачує орендну плату згідно умов договору. За розрахунками управління агропромислового розвитку Городнянської райдержадміністрації заборгованість відповідача з орендної плати за користування земельною ділянкою за період 2008-2011 років складає 1196 грн. кожному з позивачів. Крім того, в порушення п. 9.4. укладених договорів орендовані ПП «Городнянське –Агро Плюс»земельні ділянки не використовуються та не обробляються, що підтверджується довідками Сеньківської сільської ради Городнянського району Чернігівської області. Вищенаведене свідчить про невиконання ПП «Городнянське –Агро Плюс»взятих на себе обов'язків та є підставою для розірвання договорів оренди та стягнення заборгованості з орендної плати за користування земельними ділянками.
Ухвалами судді від 23 січня 2012 року відкрито провадження в зазначених справах.
Ухвалою судді від 01 лютого 2012 року позови прокурора Городнянського району Чернігівської області в інтересах ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 до приватного підприємства «Городнянське-Агро Плюс»про розірвання договору оренди землі та стягнення заборгованості з орендної плати за користування земельною ділянкою, об'єднано в одне провадження.
Представник прокуратури Городнянського району Чернігівської області Червонюк Ю.М. у судовому засіданні підтримала у повному обсязі заявлені прокуратурою в інтересах ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 позовні вимоги та просила суд їх задовольнити. Підтвердила обставини викладені в позовних заявах.
Позивачі ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в судове засідання не з'явились, про дату, час та місце судового розгляду справи останні повідомлялись належним чином, надали до суду письмові заяви від 07.02.2012 року з проханням розглянути справу без їх участі, позовні вимоги підтримують повністю та просять суд їх задовольнити ( а.с. 46, 48, 50 ).
Згідно положень ч. 2 ст. 158 ЦПК України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Представник відповідача –приватного підприємства «Городнянське –Агро Плюс» у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду справи відповідач повідомлявся належним чином та ПП «Городнянське –Агро Плюс»направлялась рекомендованим листом із повідомленням судова повістка про виклик до суду за адресою його місцезнаходження, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців місцезнаходження ПП «Городнянське –Пгро Плюс»: м. Чернігів, вул. Червоногвардійська, буд. 3-Б, кв. 73. Згідно відмітки поштового відділення судова повістка про виклик до суду повернута без вручення ПП «Городнянське –Агро Плюс»у зв'язку з закінченням терміну зберігання та неможливістю вручення повістки відповідачу через відсутність повноважних представників ПП «Городнянське –Агро Плюс»за адресою його місцезнаходження (а.с. 53).
Згідно положень ч. 5 ст. 74 ЦПК України у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за адресою їх місцезнаходження, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином. Таким чином, виходячи з положень ч. 5 ст. 74 ЦПК України, відповідачу - ПП «Городнянське –Агро Плюс» належним чином вручено судовий виклик і воно вважається таким, що належним чином повідомлене про дату, час та місце судового засідання.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності або якщо повідомлені ним причини неявки визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Враховуючи той факт, що відповідач –ПП «Городнянське –Агро Плюс» належним чином повідомлене про дату, час та місце судового розгляду справи, в судове засідання представник відповідача не з'явився, про причини неявки суд не повідомлено, не надано заяви про розгляд справи за відсутності представника відповідача, представник прокуратури Городнянського району Чернігівської області не заперечує проти проведення заочного розгляду справи та ухвалення заочного рішення, суд приходить до висновку щодо можливості проведення заочного розгляду справи та ухвалення у справі заочного рішення.
Суд, заслухавши пояснення представника прокуратури Городнянського району Чернігівської області, з'ясувавши позицію позивачів по суті заявлених позовних вимог, дослідивши в судовому засіданні всі наявні матеріали справи і надані докази, прийшов до наступного.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства, що передбачено статтею 13 Закону України «Про оренду землі»від 06.10.1998 року № 161-XIV.
Частина 1 ст. 638 ЦК України передбачає, що договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є предмет договору та умови, що визначені законом як істотні.
Згідно положень ст. 15 Закону України «Про оренду землі»істотними умовами договору оренди землі є : об'єкт оренди (місце розташування та розмір земельної ділянки); строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату; умови використання та цільове призначення земельної ділянки, яка передається в оренду; умови збереження стану об'єкта оренди; умови і строки передачі земельної ділянки орендарю; умови повернення земельної ділянки орендодавцеві; існуючі обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки; визначення сторони, яка несе ризик випадкового пошкодження або знищення об'єкта оренди чи його частини; відповідальність сторін; умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки. Відсутність у договорі оренди землі однієї з істотних умов, передбачених цією статтею, а також порушення вимог статей 4 - 6, 11, 17, 19 цього Закону є підставою для відмови в державній реєстрації договору оренди, а також для визнання договору недійсним відповідно до закону. За згодою сторін у договорі оренди землі можуть зазначатися інші умови, зокрема якісний стан земельних угідь, порядок виконання зобов'язань сторін, порядок страхування об'єкта оренди, порядок відшкодування витрат на здійснення заходів щодо охорони і поліпшення об'єкта оренди, проведення меліоративних робіт, а також обставини, що можуть вплинути на зміну або припинення дії договору оренди, тощо.
З дослідженого в судовому засіданні договору оренди земельної частки ( паю ) встановлено, що 03 квітня 2008 року між ОСОБА_2 та ПП «Городнянське –Агро Плюс»укладено договір оренди земельної частки ( паю ), за умовами якого позивач передала стороні відповідача у строкове платне користування на 5 років, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, належну їй на праві власності земельну ділянку площею 3,0984 га, яка знаходиться на території Сеньківської сільської ради Городнянського району Чернігівської області. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 13565,79 грн.. Орендна плата вноситься орендарем в розмірі 2,5 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, в грошовій формі –339 грн. з урахування інфляції, один раз на рік до 30 грудня. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим договором, справляється пеня у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, чинної на період прострочення, від несплаченої суми за кожний день прострочення. Передача земельної ділянки в оренду здійснюється без розроблення проекту її відведення і її передача здійснюється у тижневий строк після державної реєстрації договору за актом приймання-передачі. Орендодавець має право, що стосується суті спору, вимагати від орендаря використання земельної ділянки за цільовим призначенням та своєчасного внесення орендної плати. Орендар зобов'язаний : приступати до використання земельної ділянки в строки, встановлені договором оренди землі, зареєстрованим в установленому законом порядку; виконувати встановлені щодо об'єкта оренди обмеження ( обтяження ) в обсязі, передбаченому законом або договором; забезпечити проведення за свої кошти агрохімічного обстеження об'єкта оренди в місячний термін після збирання урожаю в останній рік дії цього договору з метою виявлення зміни складу ґрунтів; проводити на земельній ділянці господарську діяльність способами, які не завдають шкідливого впливу на стан земель та родючість ґрунтів, забезпечувати захист ґрунтів від ерозії, виснаження, забруднення, засмічення, засолення, підкислення, перезволоження, підтоплення, заростання бур'янами, чагарниками і дрібноліссям. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за рішенням суду на вимогу однієї із сторін, у наслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом. За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини. Договір підписаний сторонами та 20.06.2008 року зареєстрований у Городнянському районному відділі Чернігівської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру»за № 040884000015 ( а.с. 8-10 ).
Право власності ОСОБА_2 на земельну ділянку підтверджується державним актом на право власності на земельну ділянку серія ЯГ № 815744, виданим 24.12.2007 року Городнянською районною державною адміністрацією Чернігівської області ( а.с. 47 ).
На виконання умов договору земельна ділянка передана ОСОБА_2 та прийнята ПП «Городнянське –Агро Люкс», про що складено акт прийому –передачі земельної ділянки від 20.06.2008 року ( а.с. 11 ).
Згідно договору оренди землі встановлено, що 07 квітня 2008 року між ОСОБА_3 та ПП «Городнянське –Агро Плюс»укладено договір оренди землі, за умовами якого позивач передала стороні відповідача у строкове платне користування на 5 років, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, належну їй на праві власності земельну ділянку площею 3,0196 га, яка знаходиться на території Сеньківської сільської ради Городнянського району Чернігівської області. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 13565,79 грн. Орендна плата вноситься орендарем в розмірі 2,5 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, в грошовій формі –339 грн. з урахування інфляції, один раз на рік до 30 грудня. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим договором, справляється пеня у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, чинної на період прострочення, від несплаченої суми за кожний день прострочення. Передача земельної ділянки в оренду здійснюється без розроблення проекту її відведення і її передача здійснюється у тижневий строк після державної реєстрації договору за актом приймання-передачі. Орендодавець має право, що стосується суті спору, вимагати від орендаря використання земельної ділянки за цільовим призначенням та своєчасного внесення орендної плати. Орендар зобов'язаний : приступати до використання земельної ділянки в строки, встановлені договором оренди землі, зареєстрованим в установленому законом порядку; виконувати встановлені щодо об'єкта оренди обмеження ( обтяження ) в обсязі, передбаченому законом або договором; забезпечити проведення за свої кошти агрохімічного обстеження об'єкта оренди в місячний термін після збирання урожаю в останній рік дії цього договору з метою виявлення зміни складу ґрунтів; проводити на земельній ділянці господарську діяльність способами, які не завдають шкідливого впливу на стан земель та родючість ґрунтів, забезпечувати захист ґрунтів від ерозії, виснаження, забруднення, засмічення, засолення, підкислення, перезволоження, підтоплення, заростання бур'янами, чагарниками і дрібноліссям. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за рішенням суду на вимогу однієї із сторін, у наслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом. За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини. Договір підписаний сторонами та 20.06.2008 року зареєстрований у Городнянському районному відділі Чернігівської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру»за № 040884000002 ( а.с. 22-24 ).
Право власності ОСОБА_3 на земельну ділянку підтверджується державним актом на право власності на земельну ділянку серія ЯГ № 908395, виданим 02.04.2008 року Городнянською районною державною адміністрацією Чернігівської області ( а.с. 51 ).
На виконання умов договору земельна ділянка передана ОСОБА_3 та прийнята ПП «Городнянське –Агро Люкс», про що складено акт прийому –передачі земельної ділянки від 20.06.2008 року ( а.с. 25 ).
Дослідженням договору оренди землі встановлено, що 07 квітня 2008 року між ОСОБА_4 та ПП «Городнянське –Агро Плюс»укладено договір оренди землі, за умовами якого позивач передала стороні відповідача у строкове платне користування на 5 років, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, належну їй на праві власності земельну ділянку площею 3,1823 га, яка знаходиться на території Сеньківської сільської ради Городнянського району Чернігівської області. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 13565,79 грн. Орендна плата вноситься орендарем в розмірі 2,5 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, в грошовій формі –339 грн. з урахування інфляції, один раз на рік до 30 грудня. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим договором, справляється пеня у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, чинної на період прострочення, від несплаченої суми за кожний день прострочення. Передача земельної ділянки в оренду здійснюється без розроблення проекту її відведення і її передача здійснюється у тижневий строк після державної реєстрації договору за актом приймання-передачі. Орендодавець має право, що стосується суті спору, вимагати від орендаря використання земельної ділянки за цільовим призначенням та своєчасного внесення орендної плати. Орендар зобов'язаний : приступати до використання земельної ділянки в строки, встановлені договором оренди землі, зареєстрованим в установленому законом порядку; виконувати встановлені щодо об'єкта оренди обмеження ( обтяження ) в обсязі, передбаченому законом або договором; забезпечити проведення за свої кошти агрохімічного обстеження об'єкта оренди в місячний термін після збирання урожаю в останній рік дії цього договору з метою виявлення зміни складу ґрунтів; проводити на земельній ділянці господарську діяльність способами, які не завдають шкідливого впливу на стан земель та родючість ґрунтів, забезпечувати захист ґрунтів від ерозії, виснаження, забруднення, засмічення, засолення, підкислення, перезволоження, підтоплення, заростання бур'янами, чагарниками і дрібноліссям. Дія договору припиняється шляхом його розірвання за рішенням суду на вимогу однієї із сторін, у наслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження орендованої земельної ділянки, яке істотно перешкоджає її використанню, а також з інших підстав, визначених законом. За невиконання або неналежне виконання договору сторони несуть відповідальність відповідно до закону та цього договору. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини. Договір підписаний сторонами та 20.06.2008 року зареєстрований у Городнянському районному відділі Чернігівської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру»за № 040884000004 ( а.с. 36-38 ).
Право власності ОСОБА_4 на земельну ділянку підтверджується державним актом на право власності на земельну ділянку серія ЯГ № 815691, виданим 24.12.2007 року Городнянською районною державною адміністрацією Чернігівської області ( а.с. 49 ).
На виконання умов договору земельна ділянка передана ОСОБА_4 та прийнята ПП «Городнянське –Агро Люкс», про що складено акт прийому –передачі земельної ділянки від 20.06.2008 року ( а.с. 39 ).
Дослідивши укладені між позивачами та відповідачем договори оренди та зіставивши їх положення, з обов'язковими істотними умовами, зазначеними в ст. 15 Закону України «Про оренду землі», суд дійшов висновку, що такі умови сторонами, під час укладання договорів, в повній мірі дотримані.
Таким чином, фактично укладені договори оренди землі відповідають вимогам закону.
Підстави для розірвання укладеного договору, правові наслідки розірвання передбачені ст. ст. 651-654 ЦК України та ст. 32 Закону України «Про оренду землі».
Так, за приписами ч. 2 ст. 651 ЦК України договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.
Відповідно до ч. 1 ст. 32 Закону України «Про оренду землі»на вимогу однієї сторони договір оренди землі може бути достроково розірваний за рішенням суду в разі невиконання сторонами обов'язків, передбачених статтями 24, 25 цього Закону та умовами договору.
Частина 1 статті 24 указаного Закону передбачає, що орендодавець має право вимагати від орендаря своєчасного внесення орендної плати.
Таким чином, зазначене право орендодавця кореспондується обов'язку орендаря щодо своєчасного внесення орендної плати.
Крім того, обов'язок орендаря своєчасно вносити орендну плату передбачений і п. 4.1. укладених між позивачами та відповідачем договорів оренди земельної ділянки.
З дослідженої в судовому засіданні довідки управління агропромислового розвитку Городнянської райдержадміністрації Чернігівської області від 06.01.2012 року № 03-24/12 встановлено, що згідно укладених орендодавцями –фізичними особами договорів оренди земельної частки ( паю ) з орендарем ПП «Городнянське –Агро Плюс»станом на грудень 2011 року заборгованість по орендній платі складає 1196 гривень ( а.с. 4 ).
Сплачувати своєчасно орендну плату є обов'язком орендаря, і такий обов'язок ґрунтується на положеннях п. «в»ч. 1 ст. 96 ЗК України.
Невиконання відповідачем обов'язку щодо своєчасного внесення орендної плати є, на думку суду, підставою для розірвання договору оренди земельної ділянки, укладеного між сторонами.
Пункт 9.1. вищевказаних договорів оренди землі передбачає право орендодавця вимагати від орендаря використання земельної ділянки за цільовим призначенням. Натомість п. 9.4. договорів зобов'язує орендаря приступити до використання земельної ділянки в строки, встановлені договором оренди землі.
Пункт 12.4. договорів оренди землі передбачає, що умовами розірвання орендодавцем договору в односторонньому порядку є : прострочення виплати орендної плати з вини орендаря більш ніж на один рік і у разі відсутності додаткових угод про відстрочення виплат; невикористання об'єкта оренди у відповідності до пунктів 5.1. та 5.2. цього договору на підставі довідки органу місцевого самоврядування про невикористання орендованої земельної ділянки на протязі 2 років; визнання орендаря банкрутом у відповідності до законодавства України.
З довідок Сеньківської сільської ради Городнянського району Чернігівської області від 03.01.2012 року за вих. №№ 4, 12, 17 встановлено, що ОСОБА_2, ОСОБА_3, та ОСОБА_8 належні їм земельні паї здані в оренду ПП «Городнянське –Агро Плюс». Однак орендар паї не використовує за цільовим призначенням з часу укладення договорів ( а.с. 5, 20, 33 ).
Невиконання відповідачем обов'язку щодо своєчасного внесення орендної плати, з врахуванням того, що з моменту укладення договорів оренди відповідач так і не приступив до використання земельних ділянок за цільовим призначенням, є, на думку суду, підставою для розірвання договорів оренди земельних ділянок, укладених між сторонами.
Крім того, підлягають задоволенню вимоги про повернення позивачам належних їм земельних ділянок у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому одержано в оренду, що передбачено п. 7.1. вищевказаних договорів оренди землі. Також підлягають задоволенню вимоги про стягнення з ПП «Городнянське - Агро Плюс»на користь кожного з позивачів документально підтвердженої заборгованості з орендної плати в розмірі 1196 грн..
Стаття 88 ЦПК України передбачає, що якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 526, 629, 651-654 ЦК України, ст. 93, 96 ЗК України, ст.ст. 15, 21, 24-25, 32 Закону України «Про оренду землі»від 06.10.1998 року № 161-ХІV, ст. ст. 3, 10-11, 60-61, 74, 88, 158, 169, 209, 212-216, 224-227, 294 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ :
Позовні вимоги прокурора Городнянського району Чернігівської області в інтересах ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 до приватного підприємства «Городнянське - Агро Плюс» про розірвання договору оренди землі та стягнення заборгованості з орендної плати за користування земельною ділянкою – задовольнити повністю.
Розірвати договір оренди земельної частки ( паю ), укладений 03 квітня 2008 року між ОСОБА_2 та приватним підприємством «Городнянське – Агро Плюс», зареєстрований 20.06.2008 року у Городнянському районному відділі Чернігівської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру» за № 040884000015.
Зобов'язати приватне підприємство «Городнянське – Агро Плюс» повернути належну ОСОБА_2 земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому одержано в оренду.
Стягнути з приватного підприємства «Городнянське – Агро Плюс» на користь ОСОБА_2 заборгованість з орендної плати за оренду земельної ділянки в сумі 1196 грн..
Розірвати договір оренди землі, укладений 07 квітня 2008 року між ОСОБА_3 та приватним підприємством «Городнянське – Агро Плюс», зареєстрований 20.06.2008 року у Городнянському районному відділі Чернігівської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру» за № 040884000002.
Зобов'язати приватне підприємство «Городнянське – Агро Плюс» повернути належну ОСОБА_3 земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому одержано в оренду.
Стягнути з приватного підприємства «Городнянське – Агро Плюс» на користь ОСОБА_3 заборгованість з орендної плати за оренду земельної ділянки в сумі 1196 грн..
Розірвати договір оренди землі, укладений 07 квітня 2008 року між ОСОБА_4 та приватним підприємством «Городнянське – Агро Плюс», зареєстрований 20.06.2008 року у Городнянському районному відділі Чернігівської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру» за № 040884000004.
Зобов'язати приватне підприємство «Городнянське – Агро Плюс» повернути належну ОСОБА_4 земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому одержано в оренду.
Стягнути з приватного підприємства «Городнянське – Агро Плюс» на користь ОСОБА_4 заборгованість з орендної плати за оренду земельної ділянки в сумі 1196 грн..
Стягнути з приватного підприємства «Городнянське – Агро Плюс» 214 грн. 60 коп. судового збору для зарахування на рахунок № 31210206700101 УДКС України у Городнянському районі, код одержувача 37715958, банк одержувача : ГУ ДКУ м. Чернігів, МФО 853592.
Направити приватному підприємству «Городнянське – Агро Плюс», рекомендованим листом з повідомленням, копію заочного рішення на протязі 3 днів з дня його проголошення і роз‘яснити, що воно має право на протязі 10 днів з дня отримання його копії подати до суду заяву про перегляд заочного рішення.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Чернігівської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10-ти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя О. Д. Березовський
позов задоволено повністю
Суд | Городнянський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2012 |
Оприлюднено | 13.03.2012 |
Номер документу | 21805491 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Городнянський районний суд Чернігівської області
Березовський О. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні