20б/5014/304/2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
УХВАЛА
27.02.12 Справа № 20б/5014/304/2012.
За заявою
боржника – Товариства з обмеженою відповідальністю «АДОНИСС», м. Луганськ,
про банкрутство,
суддя Т.С. Кірпа,
представники –не з'явилися;
обставини справи: банкрутство згідно положень ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", від 14.05.92. №2343-ХІІ (в редакції Закону від 30.06.1999 № 784-ХІV), підготовче засідання суду,
в с т а н о в и в :
Клопотання боржника від 20.02.2012 за № 19/02 щодо відкладення розгляду справи судом відхиляється, оскільки відповідно до вимог ч. 1 ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" термін підготовчого засідання по справі спливає 05.03.2012 і відкладення розгляду справи не є можливим.
За заявою боржника, Товариства з обмеженою відповідальністю «Адонісс», м. Луганськ, господарським судом Луганської області 03.02.2012 порушено провадження у справі №20б/5014/304/2012 про його власне банкрутство відповідно до приписів ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
В обґрунтування поданої заяви боржник посилається на наступне.
Рішенням голови та засновника ТОВ «АДОНІСС»від 16.01.2012 постановлено рішення про припинення діяльності товариства шляхом ліквідації юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю ТОВ «АДОНІСС», код ЄДРПОУ 36853051, що зареєстровано за адресою м. Луганськ, вул. Лутугинська, буд. 133. Цим же рішенням головою ліквідаційної комісії призначено Джеджея Л.А.
Відповідно до ч. 4 ст.105 Цивільним кодексом України про прийняте рішення про припинення ТОВ «АДОНІСС»повідомлено Державного реєстратора виконавчого комітету Луганської міської ради 19.01.2012.
Станом на 19.01.2012 ТОВ «АДОНІСС»має кредиторську заборгованість перед
Державною податковою інспекцією у Святошинському районі м. Києва та інші поточні зобов'язання на суму 385 456 грн.
Загальна сума кредиторської заборгованості ТОВ «АДОНІСС»складає 679546 грн.
Заборгованість із заробітної плати перед працівниками ТОВ «АДОНІСС»станом на 19.01.2012 відсутня.
Таким чином, станом на 19.01.2012 згідно даних балансу ТОВ «АДОНІСС»загальна сума кредиторської заборгованості складає 679 546 грн.
Ліквідатором здійснено певні заходи щодо підтвердження кредиторської та дебіторської заборгованості ТОВ «АДОНІСС».
Так, на виконання вимог рішення засновника ТОВ «АДОНІСС»від 16.01.2012, Інструкції по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів, документів і розрахунків, що затверджена Наказом Міністерства фінансів України від 11.08.94 №69, ліквідатором направлено запити для з'ясування майнового стану товариства. За результатами інвентаризації основних засобів буде надано акт інвентаризаційної комісії.
ТОВ «АДОНІСС»має поточний рахунок в АТ «Райфайзен Банк Аваль»у м. Києві, станом на дату подання цієї заяви залишок на зазначеному поточному рахунку ТОВ «АДОНІСС»невідомий у зв'язку з відсутністю відповіді банку.
Грошові кошти в касі підприємства складають 00 грн.00 коп., дебіторська заборгованість станом на 19.01.2012 не з'ясована у зв'язку з відсутністю документів.
За місцем реєстрації підприємства, майна, що належить на праві власності ТОВ
«АДОНІСС», не встановлено.
Боржник у судове засідання не прибув (повідомлений належним чином), проте суд, керуючись ст. 75 Господарського процесуального кодексу України, вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами, оскільки термін підготовчого засідання по справі спливає 05.03.2012.
Розглянувши матеріали справи, суд вважає заяву боржника такою, що не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як свідчать матеріали справи, ухвалою від 03.02.2012 №20б/5014/304/2012 суд зобов'язав боржника надати оригінали документів, які додані до заяви у копіях –для огляду у засіданні суду; докази роботи на підприємстві ліквідаційної комісії, у тому числі протокол ліквідаційної комісії з рішенням про звернення до господарського суду з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство; відомості про часткове або повне погашення кредиторської заборгованості (при наявності); документальне та нормативне обґрунтування кредиторської та дебіторської заборгованості (претензії, позовні заяви, рішення суду, накази, виконавчі документи та знаходження їх на виконавчому провадженні в відділі державної виконавчої служби та інші); оригінал Статуту боржника та зміни до нього –для огляду у засіданні суду; матеріали інвентаризації майнових активів боржника на час звернення до суду з відповідною заявою, в тому числі інвентаризаційні описи товарно-матеріальних цінностей; перелік і повний опис заставленого майна із зазначенням його місцезнаходження та вартості на момент виникнення права застави (при наявності), письмові відомості щодо всіх банківських установ, що здійснюють розрахунково-касове і кредитне обслуговування боржника, довідки цих установ щодо руху та залишку коштів на рахунках боржника (при наявності) або довідки про закриття рахунків боржника в оригіналі, аудиторський висновок фінансово-господарської діяльності боржника; докази здійснення публікації оголошення в порядку ст. 105 Цивільного кодексу України та ст. 22 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців»в спеціальному друкованому засобі масової інформації про прийняття рішення про припинення підприємницької діяльності, докази закінчення двохмісячного строку з дня публікації оголошення щодо виявлення кола кредиторів, завершення формування активу та пасиву, в тому числі обсягів кредиторських вимог до боржника, за наслідками якого згідно з ч. 1 ст. 111 ЦК України складений проміжний ліквідаційний баланс, затверджений власником (засновником) боржника, достовірність якого повинна бути перевірена у встановленому законодавством порядку, з доданням суду і цього балансу і аудиторського висновку щодо останнього, докази проведення ліквідаційною комісією оцінки майна боржника в порядку ч. 5 ст. 60 ГК України; докази надіслання повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію товариства в установленому законодавством порядку .
Провадження у справах про банкрутство регулюється Законом України від 14.05.1992 №2343-ХІІ Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (в редакції Закону від 30.06.1999 №784-ХІV), Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Закон містить спеціальні норми, які мають пріоритет у застосовуванні при розгляді справ про банкрутство щодо інших законодавчих актів України.
Відповідно до ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди вирішують господарські спори у порядку позовного провадження, передбаченого цим Кодексом.
Господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Відповідно до ч. 1 ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
За ч. 4 ст. 105 Цивільного кодексу України комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк за явлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи, що боржником не дотримано.
Згідно з ч. 1 ст. 110 ЦК України юридична особа ліквідується, зокрема, за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.
Якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом (частина 3 статті 110 ЦК України).
Частиною 1 статті 111 ЦК України передбачено, що ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
Зі змісту частини 5 статті 60 Господарського кодексу України, яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання, вбачається, що ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується, і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію.
Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.
Отже, враховуючи вищезазначені вимоги Закону, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку статті 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" є: оцінка вартості наявного майна боржника, публікація оголошення згідно з вимогами статті 105 Цивільного кодексу України з метою виявлення кредиторів та встановлення повного обсягу кредиторської заборгованості, повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства та складання проміжного ліквідаційного балансу. Крім того, звернення до суду з такою заявою можливо лише після закінчення двохмісячного терміну, передбаченого статтею 105 ЦК України.
Проте як вбачається із матеріалів справи, вимоги ухвали суду від 03.02.2012 № 20б/5014/304/2012 боржником не виконані, відсутні докази розміщення в друкованих засобах масової інформації повідомлення про припинення юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю «Адонісс», м. Луганськ, ідентифікаційний код 36853051, відповідно до ч. 4 ст. 105 Цивільного кодексу України. Такими друкованими засобами масової інформації є Бюлетень державної реєстрації, відсутні докази проведення оцінки майна.
Зазначена правова позиція вказана і в постанові Донецького апеляційного господарського суду від 04.05.2011 у справі № 20/122б.
Таким чином, за станом на день розгляду справи відсутні правові підстави для подальшого руху справи №20б/5014/304/2012 відповідно до приписів ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Враховуючи зазначене, провадження у справі підлягає припиненню за ч. 1-1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України.
Припинення провадження у даній справі не позбавляє боржника права звернутися повторно з заявою про банкрутство, з дотриманням встановлених Законом умов.
З огляду на ст. 12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", припинення провадження у справі є наслідком скасування мораторію на задоволення вимог кредиторів.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1, 5, 12, 50, 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 1, 41, 38, 43, ч. 1-1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України, суд
у х в а л и в:
1. Провадження у справі № №20б/5014/304/2012 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Адонісс», ідентифікаційний код 36853051, м. Луганськ, припинити.
2. Скасувати мораторій на задоволення вимог кредиторів.
3. Дану ухвалу надіслати боржнику; Артемівському ВДВС Луганського МУЮ; Відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції в Луганській області; Державному реєстратору виконавчого комітету Луганської міської ради; ДПІ у Артемівському районі у м. Луганську.
Суддя Т.С. Кірпа
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 27.02.2012 |
Оприлюднено | 15.03.2012 |
Номер документу | 21830496 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Кірпа Т.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні