ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
19 грудня 2011 р.
Справа №2а-13736/11/0170/24
Окружний адміністративний суд АР Крим у складі
головуючого судді Кащеєвої Г.Ю.,
при секретарі Іванової Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в Сімферопольському районі АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергоефект грінтек"
про стягнення,
за участю представників:
від позивача –не з'явився;
від відповідача - не з'явився.
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція в Сімферопольському районі АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергоефект грінтек" про стягнення 460,00 грн.
Представник позивача у судове засідання явку свого представника не забезпечив, повідомлений належним чином, надав клопотання про розгляд справи за його відсутністю. Позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не прибув, сповіщений завчасно та належним чином на адресу, зазначену у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, до суду повернуто поштовим відділенням конверт з відміткою "за зазначеною адресою підприємство не перебуває", що підтверджується конвертом наявним в матеріалах справи. Таким чином, відповідно до частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, поштове відправлення вважається врученим відповідачу. Суд зазначає, що відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку щодо задоволення позовних вимого виходячи з наступного.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Енергоефект грінтек" є юридичною особою, зареєстрованою 29.10.2007 року Сімферопольською районною державною адміністрацією АР Крим, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 №116261 (а.с. 9). Відповідач перебуває у Державній податковій інспекції в Сімферопольському районі АР Крим на обліку як платник податків (а.с. 4).
31.01.2011 року працівниками ДПІ в Сімферопольському районі АР Крим проведено камеральну перевірку ТОВ "Енергоефект грінтек" з питань не своєчасного представлення декларації з податку на додану вартість за серпень 2010 року за результатами якої складено акт №84/1502/35514928 від 31.01.2011 року, яким встановлено порушення п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України, а саме не представлення в терміни, визначені законодавством декларації з податку на додану вартість за серпень 2010 року (а.с. 16).
За результатами розгляду вказаного акту ДПІ в Сімферопольському районі АР Крим винесено податкове повідомлення-рішення від 09.02.2011 року № 0000231502/0 яким відповідачу визначено штрафні санкції в сумі 170,00 грн. (а.с. 14). Податкове повідомлення – рішення направлено відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення, яке було повернуто поштою із зазначенням «організація відсутня» (а.с.14). Відповідачем частково заборгованість сплачена у сумі 50,00 грн.
10.02.2011 року працівниками ДПІ в Сімферопольському районі АР Крим проведено камеральну перевірку ТОВ "Енергоефект грінтек" з питань не своєчасного представлення декларації з податку на додану вартість за листопад 2010 року за результатами якої складено акт №127/1502/35514938 від 10.02.2011 року, яким встановлено порушення п.п. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України, а саме не представлення в терміни, визначені законодавством декларації з податку на додану вартість за листопад 2010 року, не представлення свідоцтва платника ПДВ протягом двадцяти календарних днів з дня ухвалення рішення про анулювання, яке прирівнюється до ненадання податкової звітності з ПДВ (а.с. 12).
За результатами розгляду вказаного акту ДПІ в Сімферопольському районі АР Крим винесено податкове повідомлення-рішення від 10.02.2011 року № 0000351502/0 яким відповідачу визначено штрафні санкції в сумі 340,00 грн. (а.с. 11). Податкове повідомлення – рішення направлено відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення, яке було повернуто поштою із зазначенням «організація відсутня» (а.с.11).
Позивачем на адресу відповідача направлено податкову вимогу №167 від 02.03.2011 року, яка не отримана відповідачем та повернута поштовим відділенням конверт з відміткою "за місцем обслуговування" (а.с. 8).
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Пунктом 46.1 ст. 46 ПК України визначено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
За приписами ст. 49 ПК України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків. Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює, зокрема, календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПК України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (п. 57.1 ст.57 ПК України).
Враховуючи те, що Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинним на час бездіяльності відповідача) передбачена відповідальність за несвоєчасне подання або неподання податкової декларації, норми Податкового Кодексу України (які є чинними на час здійснення перевірки відповідача) містять аналогічні за змістом приписи щодо відповідальності за правопорушення у вигляді неподання в установлені строки податкової декларації, тобто склади правопорушення, передбаченого колишньою нормою Закону 2181 та нині чинною нормою Податкового кодексу України збігаються, а також те, що розмір штрафних санкцій, застосованих позивачем визначається за нормами законодавства, чинного на момент застосування таких санкцій, але не більше ніж було передбачено на момент вчинення протиправного діяння, суд дійшов висновку щодо правильності визначення податковим органом підстав та розміру податкової відповідальності відповідача.
Згідно з пп. 14.1.175. п.14.1 ст.14 ПК України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності) самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до пп. 95.1 – 95.2 ст. 95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до пп.20.1.28 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право: застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом. Згідно з пп.20.1.18 п. 20.1 ст. 20 ПК України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до статті 71 КАС України суду не надано доказів оскарження відповідачем рішень податкового органу або сплати штрафних санкцій у визначеному законодавством порядку, таким чином судом зроблено висновок що на день розгляду справи за відповідачем значиться податковий борг у розмірі 460,00 грн., у зв'язку з чим вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 2 статті 11 суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб.
Приймаючи до уваги положення пп.20.1.18 п. 20.1 ст. 20 ПК України, суд вважає за необхідне задовольнити позов шляхом стягнення з відповідача податкового боргу з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника податку.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, і відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-165 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з рахунків банків, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю "Енергоефект грінтек" (код ЄДРПОУ 35514938, адреса: 97577, АР Крим, Сімферопольський район, с. Піонерське, вул. Алуштинська, 43-А) податковий борг у сумі 460,00 грн. на розрахунковий рахунок 31118029700268 Державний бюджет Сімферопольського району, ГУ ДКУ в АРК м. Сімферополь, ЄДРПОУ 34741037, МФО 824026, код платежу 14010100.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кащеєва Г.Ю.
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2011 |
Оприлюднено | 19.03.2012 |
Номер документу | 21889671 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Кащеєва Г.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні