Постанова
від 21.02.2012 по справі 2а/0270/334/12
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

21 лютого 2012 р.           Справа № 2а/0270/334/12

Вінницький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді  Загороднюка Андрія Григоровича, розглянувши в  порядку скороченого провадження матеріали справи

за позовом: заступника прокурора м. Вінниці в інтересах держави в особі Вінницького територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку   

до:   відкритого акціонерного товариства "Тульчинська взуттєва фабрика"  

про: стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ :

до Вінницького окружного адмістративного суду 24.01.2012р. звернувся заступник прокурора м.Вінниці в інтересах держави в особі Вінницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку з позовом про стягнення з відкритого акціонерного товариства «Тульчинська взуттєва фабрика»штрафних санкцій в розмірі 4 000 грн.

Позов мотивовано тим, що постановою Вінницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 194-ВІ від 10.11.2011р. за порушення законодавства, що регулює діяльність підприємства на ринку цінних паперів, до відповідача застосовано штрафні санкції в розмірі 4000 грн. за порушення вимог п. 4 ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, а саме: не опубліковання в офіційних друкованих виданнях річної інформації за 2010 рік.

Оскільки сума позову ґрунтується на рішенні суб'єкта владних повноважень, щодо якого завершився встановлений строк оскарження, судом в порядку статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), справу розглянуто в скороченому провадженні.

Так, ухвалою про відкриття скороченого провадження у адміністративній справі від 11.02.2012 р. відповідачу встановлено 10-денний строк з дня одержання даної ухвали через відділ прийому суду або через відділення поштового зв'язку подати письмові заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.

Відповідач у строк, передбачений частиною третьою статті 183-2  КАС України заперечень суду не направив.  Ухвала  про відкриття скороченого провадження у адміністративній справі  від 11.02.2012 р. направлялась йому  за  адресою, що значиться в ЄДРПОУ, проте конверт з вказаною ухвалою повернувся до суду з відміткою поштового відділення зв'язку: «за зазначеною адресою не знаходиться».

Частиною 4 ст. 33 КАС України передбачено, що у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам-підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Положенням частини 11 статті 35 КАС України  передбачено, що у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Отже, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про строк подання заперечення проти позову, порядок його подання, а також наслідки неподання такого заперечення.

Беручи до уваги те, що відповідач своїм правом заперечити проти позовних вимог нескористався, справа розглянута судом в порядку скороченого провадження за наявними в ній доказами в межах строку, визначеного пунктом 2 частини 5 статті 183-2 КАС України.

Згідно наданих прокурором доказів встановлено, що 10.11.2011 р. постановою  Вінницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 194-ВІ до відповідача застосовані штрафні санкції в сумі 4000 грн. за порушення вимог Закону України «Про цінні папери і фондовий ринок» та Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.

Вказана постанова прийнята на підставі акту про правопорушення на ринку цінних паперів № 199-ВІ від 02.11.2011р., згідно якого станом на 02.11.2011 р. ВАТ «Тульчинська взуттєва фабрика» річну інформацію за 2010 рік не розміщено в загальнодоступній інформаційній  базі даних Комісії, чим порушено вимоги пункту 4 статті 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та пункту 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006р. № 1591.

Примірник постанови Вінницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, відповідно до Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 2272  від 11.12.2007р. (далі Правила), направлявся відповідачу рекомендованим листом, що підтверджується матеріалами справи.

Частиною 4 статті 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» визначено, що  річна  інформація  про  емітента  є відкритою і в обсязі, встановленому Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, підлягає оприлюдненню емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом розміщення її у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів, опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку,  розміщення на власному веб-сайті.

Відповідно до пункту 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006р. № 1591, розкриття річної  інформації  має  здійснюватись  у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії.

Згідно пункту 6 частини 1 статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», національна  комісія  з  цінних  паперів  та  фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за нерозміщення, розміщення не в повному  обсязі  інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до розділу XVIII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 року № 2272 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2008 року за № 120/14811, штраф, застосований Комісією,  має бути сплачений юридичною особою не пізніше як через 15 днів з дати отримання нею постанови. Юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету. Документ, який підтверджує сплату штрафу, протягом п'яти робочих днів надсилається до уповноваженого підрозділу центрального апарату Комісії (відповідного підрозділу територіального органу Комісії). У разі несплати штрафу юридичною особою в строк, установлений пунктом 2 цього розділу, штраф стягується в судовому порядку.

На час розгляду справи в суді сума штрафних санкцій відповідачем не сплачена, постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 169-ВІ від 10.11.2011р. не оскаржена в порядку передбаченому чинним законодавством. Таким чином, сума заборгованості відповідача становить 4000 грн. та підлягає стягненню до Державного бюджету.

Постанова Вінницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів не є виконавчим документом в розумінні статті 3 Закону України «Про виконавче провадження».

Оскільки, рішення органів державної влади є обов'язковим до виконання, а примусовий механізм виконання даних рішень не визначений законодавством, прокурор звернувся до суду для прийняття  рішення, яке виконується примусово органами державної виконавчої служби.

В силу частини 2 статті 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Згідно статті 36-1 Закону України «Про прокуратуру», підставою представництва  у суді інтересів  держави  -  наявність  порушень  або  загрози  порушень економічних,  політичних  та  інших  державних інтересів внаслідок протиправних  дій  (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняють ся  у  відносинах між ними або з державою.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює  докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.

Беручи до уваги те, що заявлену до стягнення суму санкцій в розмірі 4000 грн. відкрите акціонерне товариство «Тульчинська взуттєва фабрика» у встановлені строки до бюджету не сплатило, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, доказів її погашення станом на день розгляду справи не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог.

Таким чином, позов підлягає задоволенню в повному обсязі відповідно до заявлених вимог.

Окрім того, в силу ч.1 ст. 256 КАС України постанова підлягає негайному виконанню.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 158, 162, 163, 183-2, 255, 257 КАС України.

ПОСТАНОВИВ :

адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Тульчинська взуттєва фабрика»(вул.Лібкнехта, 2, м.Тульчин, Вінницька область, 23600, код ЄДРПОУ 00307997, р/р 260003012924 в АППБ  «Райффайзен Банк Аваль», МФО 302247) в дохід державного бюджету України (код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106, банк одержувач: ГУ ДКУ у Вінницькій області, р/р 31116106700568, МФО 802015, код ЄДРПОУ 34701015, державний бюджет - Тульчинський район) штраф в розмірі 4 000 (чотири тисячі) гривень.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Відповідно до ст.ст. 183-2, 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України

Суддя                                     Загороднюк Андрій Григорович

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення21.02.2012
Оприлюднено21.03.2012
Номер документу21941962
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/0270/334/12

Ухвала від 11.02.2012

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Загороднюк Андрій Григорович

Ухвала від 24.01.2012

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Загороднюк Андрій Григорович

Постанова від 21.02.2012

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Загороднюк Андрій Григорович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні