ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 лютого 2012 року 12:00 Справа № 0870/931/12
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Садового І.В.
при секретарі судового засідання – Гайдай А.В.
за участю:
заявник: не з'явився
відповідач: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи
за поданням: Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя
до: Товариства з обмеженою відповідальністю «Техаудитбудсервіс»
про: про стягнення коштів за податковим боргом у розмірі 2 993 грн.
ВСТАНОВИВ:
06.02.2012 Державна податкова інспекція у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя звернулася до Запорізького окружного адміністративного суду із поданням до Товариства з обмеженою відповідальністю «Техаудитбудсервіс» про стягнення коштів за податковим боргом у розмірі 2 993 грн. з рахунків платника податків, а також за рахунок готівки, що належить платнику податків.
Ухвалою суду від 06.02.2012 відкрито провадження в адміністративній справі №0870/931/12 в порядку ст.183-3 КАС України та призначений судовий розгляд на 08.02.2012.
Заявник у судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи без його участі. Подання підтримує у повному обсязі.
Згідно подання просить стягнути з відповідача кошти у сумі податкового боргу з податку на прибуток приватних підприємств 2 993 грн. з рахунків платника податків ТОВ «Техаудитбудсервіс» у банках, обслуговуючих такого платника податків, а також за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Зазначає, що станом на 30.01.2012 відповідач має податковий борг перед бюджетом з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 2 993 грн. Заборгованість виникла внаслідок самостійно задекларованих податкових зобов'язань з податку на прибуток приватних підприємств згідно поданої до ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя податкової декларації від 09.11.2011 №102148. Позовні вимоги обґрунтовує нормами Податкового кодексу України. Просить подання задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився. Будь-яких заперечень, заяв або клопотань на адресу суду не направив. Про дату та час судового засідання був повідомлений належним чином.
Відповідно до п.3 ч.7 ст.183-3 КАС України неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.
Згідно з ч.1 ст.41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Як вбачається з матеріалів справи, Товариство з обмеженою відповідальністю «Техаудитбудсервіс» (код ЄДРПОУ 37359254) зареєстроване виконавчим комітетом Запорізької міської ради 21.10.2010 як юридична особа за юридичною адресою: 69001, м.Запоріжжя, вул.Перемоги, буд.49, прим.1,2.
За результатами здійснення фінансово - господарської діяльності у 2011 році, на виконання вимог діючого законодавства України, до ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя відповідачем подана податкова декларація з податку на прибуток приватних підприємств від 09.11.2011 №102148, якою самостійно визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 2 993 грн.
Згідно особової картки платника податків станом на 30.01.2012 відповідач має податковий борг перед бюджетом з податку на прибуток у сумі 2 993 грн.
ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя на адресу відповідача надіслана перша податкова вимога №1180 від 22.11.2011.
Оцінивши представлені докази, вважаю що подання підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного:
За визначенням, наведеним у п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг – це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Підпунктом 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України передбачено обов'язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Пунктом 46.1 ст.46 Податкового кодексу України визначено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Згідно п.49.1 ст.49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.
Як вбачається з матеріалів справи ТОВ «Техаудитбудсервіс» до ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя подана податкова декларація з податку на прибуток приватних підприємств від 09.11.2011 №102148, якою самостійно визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 2 993 грн.
Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідач не сплатив узгоджену суму грошового зобов'язання, отже має податковий борг у розмірі 2 993 грн.
За правилами частин 1, 6 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
Відповідач не надав на пропозицію суду жодних заперечень проти подання та доказів, які б спростовували вимоги заявника.
Згідно з п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Пунктом 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України визначено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Судом встановлено, що строк, встановлений п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України, на день розгляду справи минув.
З огляду на викладене, вимоги про стягнення податкового боргу відповідача з банківських рахунків є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Разом з цим вимоги заявника про стягнення суми податкового боргу відповідача за рахунок готівки, що належить відповідачу, суд вважає такими, що не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Пунктом 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України, на який посилається заявник в обґрунтування вимоги про стягнення податкового боргу за рахунок готівки відповідача, встановлено, що орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 2 Порядку стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1244, передбачено, що рішення органу державної податкової служби про погашення усієї суми податкового боргу шляхом стягнення готівки приймається за формою згідно з додатком 1. Вилучення готівки у платника податків у рахунок погашення його податкового боргу здійснюється працівниками органу державної податкової служби з урахуванням вимог пунктів 95.2 –95.4 Податкового кодексу України.
В свою чергу, пунктом 95.3 Податкового кодексу України органам державної податкової служби надано право на звернення до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Таким чином, заявник має самостійно здійснювати стягнення готівкових коштів відповідача після звернення до суду з позовом про надання дозволу про погашення усієї суми податкового боргу платника податків та прийняття на підставі відповідної постанови суду власного рішення, передбаченого Постановою КМУ від 29.12.2010 №1244.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог та визнав подання таким, що підлягає частковому задоволенню, а саме у зазначеній вище частині.
Керуючись ст.ст.94, 158, 160, 161, 162, 163, 167, 1833 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Подання Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя до Товариства з обмеженою відповідальністю «Техаудитбудсервіс» про стягнення коштів у сумі податкового боргу з податку на прибуток приватних підприємств 2 993 грн. з рахунків платника податків ТОВ «Техаудитбудсервіс» у банках, обслуговуючих такого платника податків, а також за рахунок готівки, що належить такому платнику податків задовольнити частково.
Стягнути з банківських рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Техаудитбудсервіс» (69001, м.Запоріжжя, вул.Перемоги, буд.49, прим.1,2; код ЄДРПОУ 37359254) кошти у сумі податкового боргу по податку на прибуток – 2 993 грн. (дві тисячі дев'ятсот дев'яносто три) грн. на р/р 31116009700007, код платежу 11021000, отримувач Державний бюджет Орджонікідзевського району м.Запоріжжя, код отримувача 34677145, банк –ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015.
В іншій частині в позові відмовити.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя І.В.Садовий
Постанова складена у повному обсязі 08.02.2012.
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2012 |
Оприлюднено | 21.03.2012 |
Номер документу | 21948332 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Садовий Ігор Вікторович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Садовий Ігор Вікторович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні