Ухвала
від 13.02.2012 по справі 0870/1045/12
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

              

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ПРО ВІДМОВУ У ВІДКРИТТІ ПРОВАДЖЕННЯ В АДМІНІСТРАТИВНІЙ СПРАВІ

13 лютого 2012 року                                                      Справа №  0870/1045/12

м. Запоріжжя

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Батрак І.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Новомиколаївської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області

до Контрольно-ревізійного відділу в м. Мелітополі та Мелітопольському районі

про визнання частково незаконним акту та його скасування

                                                          ВСТАНОВИВ:

08.02.2012 Новомиколаївська сільська рада Мелітопольського району Запорізької області звернулась до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до Контрольно-ревізійного відділу в м. Мелітополі та Мелітопольському районі, в якому просить визнати акт відповідача щодо повернення зайво виплачених сум коштів у розмірі 67 025,27 грн. та щодо сум внесків до державних цільових фондів в сумі 24 381,53 грн. незаконним та скасувати його.

Відповідно до ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви, зокрема, з'ясовує, чи немає підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених КАС України.

За приписами статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Згідно п.1 ч.1 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Правові акти індивідуальної дії – це рішення, дію яких поширено на конкретних осіб або які застосовуються до конкретної ситуації, і які є актом одноразового застосування норм права.

Відповідно до п.3 Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 №550 акт ревізії – це документ, який складається особами, що проводили ревізію, фіксує факт її проведення та результати.

Згідно п.50 вказаного Порядку за результатами проведеної ревізії у межах наданих прав органи контрольно-ревізійної служби вживають заходів для забезпечення: притягнення до адміністративної, дисциплінарної та матеріальної відповідальності винних у допущенні порушень працівників об'єктів контролю; звернення до суду в інтересах держави щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів, а також стягнення у дохід держави коштів, одержаних за незаконними договорами, без встановлених законом підстав або з порушенням вимог законодавства; застосування заходів впливу за порушення бюджетного законодавства.

Якщо вжитими в період ревізії заходами не забезпечено повне усунення виявлених порушень, ревізуючи готують і за підписом керівника (або його заступника) відповідного підрозділу контрольно-ревізійної служби направляють керівництву перевіреного об'єкта, його вищій організації вимоги щодо усунення виявлених порушень та вжиття заходів щодо повного відшкодування збитків і притягнення осіб, винних у допущених порушеннях, до дисциплінарної та матеріальної відповідальності.

Аналізуючи вищевикладені норми, суд дійшов висновку, що акт ревізії є лише засобом документування дій контролюючого органу та не є актом індивідуальної дії у розумінні ч.1 ст.17 КАС України, а тому не може бути предметом оскарження у суді. Предметом оскарження в адміністративному суді є юридичні наслідки (застосовані наслідки), що безпосередньо випливають з результатів ревізії, тобто оскарженню підлягають вимоги щодо усунення виявлених порушень, у разі їх винесення контролюючим органом.

Згідно п.1 ч.1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Крім того, за приписами ст. 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі (п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір»). У випадках, встановлених ч.1 цієї статті, інших ніж ті, які встановлені п. 1 ч. 1 цієї статті, судовий збір повертається повністю.

Частиною 1 ст. 9 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

До позовної заяви позивачем додано квитанція від 03.02.2012 №7455.55.3, згідно якої позивачем був сплачений судовий збір у сумі 32,19 грн.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що сплачений судовий збір у сумі 32.19 грн. підлягає поверненню позивачу з Державного бюджету України.

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 109, 160, 165 КАС України, суддя

                                                                 УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження у адміністративній справі за позовом Новомиколаївської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області до Контрольно-ревізійного відділу в м. Мелітополі та Мелітопольському районі про визнання частково незаконним акту та його скасування.

Роз'яснити позивачу що його повторне звернення до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Повернути з Державного бюджету України Новомиколаївській сільській раді Мелітопольського району Запорізької області (ідентифікаційний код 04352262) судовий збір у сумі 32,19 грн. (тридцять дві грн. 19 копійок).

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя                                         (підпис)                              І.В.Батрак

Ухвала не набрала законної сили.

Суддя                                                                                І.В.Батрак

СудЗапорізький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення13.02.2012
Оприлюднено21.03.2012
Номер документу21948380
СудочинствоАдміністративне