ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКО Ї ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про повернення позовної за яви
"12" березня 2012 р. № 5017/2012/441
СУДДЯ РОВИНСЬКИЙ О.Ю., роз глянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю ( надалі ТОВ ) „СТРАЖ-УКРАЇНА” ( 91000, м. Луганськ, вул. Херсонськ а 7-в, код ЄДРПОУ 37062979 ) зареєстров ану за № 1094/2012 про визнання банкр утом відсутнього боржника - Товариства з обмеженою відпо відальністю ( надалі ТОВ ) „УКР АССІСТЕНТ” ( 65000, м. Одеса, вул. Ку знечна 41, код ЄДРПОУ 35575241 ).
ВСТАНОВИВ: 06.03.2012 р., ТОВ „С ТРАЖ-УКРАЇНА” звернулось до господарського суду із заяво ю про визнання відсутнього б оржника ТОВ „УКР АССІСТЕНТ” - банкрутом за спрощеною проц едурою банкрутства, відповід но до ст. 52 Закону України “Про відновлення неплатоспромож ності боржника або визнання його банкрутом” ( надалі Зако н №2343-ХІІ ), у зв' язку з наявною заборгованістю у боржника н а загальну суму у розмірі 15 000 г рн. 00 коп. та відсутністю боржн ика за місцезнаходженням.
Заява ТОВ „СТРАЖ-УКРАЇНА” п ро порушення провадження у с праві про банкрутство відсут нього боржника ТОВ „УКР АССІ СТЕНТ” підлягає поверненню з наступних підстав:
Відповідно до п. 1 ст. 5 Закон у (№ 2343-ХІІ) провадження у справ ах про банкрутство регулюєть ся цим Законом, Господарськи м процесуальним кодексом Укр аїни, іншими законодавчими а ктами України.
Статтею 9 Закону (№ 2343-ХІІ), пер едбачено, що суддя повертає з аяву про порушення проваджен ня у справі про банкрутство з підстав, передбачених статт ею 63 Господарського процесуа льного кодексу України, з ура хуванням вимог цього Закону.
Відповідно до статті 52 Зако ну (№ 2343-ХІІ) у разі, якщо громадя нин - підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником п ротягом року до органів держ авної податкової служби згід но із законодавством податко вих декларацій, документів б ухгалтерської звітності, а т акож за наявності інших озна к, що свідчать про відсутніст ь підприємницької діяльност і боржника, заява про порушен ня справи про банкрутство ві дсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до бор жника та строку виконання зо бов' язань.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 6 З акону (№ 2343-ХІІ), яка регулює заг альні, основні підстави для п орушення справи про банкрутс тво, справа про банкрутство п орушується господарським су дом, якщо безспірні вимоги кр едитора (кредиторів) до боржн ика сукупно складають не мен ше трьохсот мінімальних розм ірів заробітної плати, які не були задоволені боржником п ротягом трьох місяців після встановленого для їх погашен ня строку, якщо інше не передб ачено цим Законом.
Стаття 52 Закону (№ 2343-ХІІ), яка м ає назву „Особливості банкру тства відсутнього боржника” , передбачає ці самі „інші вип адки” та особливості порушен ня справи про банкрутство, пр о які ідеться в ч. 3 ст. 6 Закону (№ 2343-ХІІ), зокрема, у разі, якщо гро мадянин-підприємець - боржни к або керівні органи боржник а - юридичної особи відсутні з а її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником пр отягом року до органів держа вної податкової служби згідн о із законодавством податков их декларацій, документів бу хгалтерської звітності, а та кож, за наявності інших ознак , що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушенн я справи про банкрутство від сутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до бор жника та строку виконання зо бов'язань.
Пунктом 3 ст. 63 Господарськог о процесуального кодексу Укр аїни встановлено, що підстав ою для повернення заяви і дод аних до неї документів без ро згляду, є не подання доказів н а яких ґрунтується заява.
Статтею 93 Цивільного кодек су України передбачено, що мі сцезнаходження юридичної ос оби є адреса органу або особи , які відповідно до установчи х документів юридичної особи чи закону виступають від її і мені.
Відповідно до вимог статті 17 Закону „Про державну реєстр ацію юридичних осіб та фізич них осіб - підприємців” ( над алі закон 755-ХV), який набув чинн ості з 01.07.2004 року в Єдиному держ авному реєстрі містяться від омості про відсутність юриди чної особи за її місцезнаход женням, про відсутність підт вердження відомостей про юри дичну особу, а також відомост і про зарезервовані найменув ання юридичних осіб.
Вказаний Закон також визна чає порядок внесення до Єдин ого державного реєстру запис ів про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженн ям, які здійснюються державн им реєстратором (пункт 7 статт і 19 зазначеного Закону (755-ХV).
Саме зазначений запис держ авного реєстратора є доказом відсутності юридичної особи за її місцезнаходженням, одн ак, при звернені до господарс ького суду Одеської області, ініціюючим кредитором надан о витяг з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фі зичних осіб-підприємців стан ом на 27.12.2011 р. докази внесення вк азаного запису в якому відсу тні.
Виходячи з вимог ч.2 ст. 34 ГПК У країни обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені п евними засобами доказування , не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування .
Враховуючи викладене, акт о гляду місцезнаходження за юр идичною адресою ТОВ „УКР АСС ІСТЕНТ” від 29.12.2011 р. ( незавірена копія якого надана до суду ) с кладений в односторонньому с кладі за підписами невстанов лених осіб ОСОБА_1, ОСОБА _2, ОСОБА_3 не є належним до казом підтверджуючим відсут ність юридичної особи за адр есою державної реєстрації.
Відповідна правова позиці я викладена у Пункті 105 постан ови Пленуму Верховного Суду України №15 від 18 грудня 2009 року „ Про судову практику в справа х про банкрутство”.
При зверненні до господарс ького суду, Заявник - ТОВ „СТ РАЖ-УКРАЇНА” обґрунтовує кре диторську заборгованість у р озмірі 15 000 грн. 00 коп., яка виникл а на підставі договору про на дання послуг від 25.08.2011 р. за № 25/08-11 н езавіреною копією акту прийо му-передачі наданих послуг ( в иконаних робіт ) за № 1 від 25.08.2011 р .
При розгляді питання щодо б езспірності грошових вимог і ніціюючого кредитора у справ і про банкрутство за спрощен ою процедурою, існують дві ос обливості, які притаманні пр оцедурі за ст. 52 Закону в площи ні безспірності грошових вим ог, а саме - справа про банкру тство відсутнього боржника м оже бути порушена незалежно від розміру грошових вимог к редитора, які повинні мати бе зспірний характер, а також не залежно від спливу трьохміся чного строку, передбаченого ч. 3 ст. 6 Закону, встановленого д ля їх погашення, з моменту від криття виконавчого провадже ння.
Таким чином, справа про банк рутство може бути порушена г осподарським судом за заявою кредитора за наявності безс пірних вимог до кредитора, як і сукупно складають менше тр ьохсот мінімальних розмірів заробітної плати та не були з адоволені боржником менше ні ж протягом трьох місяців, у ви падку наявності будь-якої з п ідстав, передбачених статтею 52 Закону України „Про відновл ення платоспроможності борж ника або визнання його банкр утом”.
Відповідно до ч.8 ст.7 Закону У країни „Про відновлення плат оспроможності боржника або в изнання його банкрутом” до з аяви кредитора мають додават ись відповідні документи, а с аме: рішення суду, господарсь кого суду, які розглядали вим оги кредитора до боржника; ко пія неоплаченого розрахунко вого документа, за яким відпо відно до законодавства здійс нюється списання коштів з ра хунків боржника, з підтвердж енням банківською установою боржника про прийняття цьог о документа до виконання із з азначенням дати прийняття, в иконавчі документи (виконавч ий лист, виконавчий напис нот аріуса тощо) чи інші документ и, які підтверджують визнанн я боржником вимог кредиторів .
За змістом ч.3 ст.6 та ч.ч. І, 8 ст. 7 Закону (№ 2343-ХІІ) справа про бан крутство порушується господ арським судом лише у разі під твердження кредитором (креди торами) своєї (своїх) вимоги (в имог) до неплатоспроможного боржника документами, що сві дчать про їх безспірність.
Відповідно до Закону (№2343-ХІ І) вимоги кредиторів набуваю ть характеру безспірних, якщ о вони підтверджуються докум ентами, за якими відповідно д о законодавства здійснюєтьс я списання коштів з рахунків боржника, зокрема виконавчи ми.
Відповідної правової пози ції дотримується Верховний С уд України, зокрема в своїй по станові від 17.10. 2006р. у справі № 3/157.
Крім того, ініціюючий креди тор - ТОВ „СТРАЖ-УКРАЇНА” не на дав доказів підтвердження не надання боржником протягом р оку до органів державної под аткової служби згідно із зак онодавством податкових декл арацій, документів бухгалтер ської звітності.
Відповідно до ч. 11 ст. 7 Закону України (№2343-ХІІ) кредитор зобов'язаний при поданні зая ви про порушення справи про б анкрутство надіслати боржни ку копії заяви та доданих до н еї документів.
Разом з тим загальний поряд ок направлення сторонам копі ї заяв визначений ч. 1 ст. 56 Госп одарського процесуального к одексу України, згідно якої п озивач, прокурор чи його заст упник зобов'язані при поданн і позову надіслати сторонам копії позовної заяви та дода них до неї документів відпов ідно до кількості відповідач ів та третіх осіб листом з опи сом вкладення.
Статтею 57 Господарського пр оцесуального кодексу Україн и передбачено, що позивачем п ри поданні до суду позовної з аяви подаються документи, се ред яких, зокрема, документи, я кі підтверджують відправлен ня відповідачеві копії позов ної заяви і доданих до неї док ументів.
Між тим, як встановлено судо м, матеріали заяви про поруше ння провадження у справі про банкрутство ТОВ „СТРАЖ-УКРА ЇНА” не містять належних док азів, підтверджуючих факт на дсилання копії заяви та дода них до неї документів боржни ку, оскільки опис вкладення п оштового відправлення відсу тній, що також не відповідає с т. 7 Закону (№2343-ХІІ).
За приписами ст. 36 ГПК Україн и письмовими доказами є доку менти і матеріали, які містят ь дані про обставини, що мають значення для правильного ви рішення спору. Письмові дока зи подаються в оригіналі або в належним чином засвідчені й копії. Якщо для вирішення сп ору має значення лише частин а документа, подається засві дчений витяг з нього.
Відповідно до п. 5.27 Національ ного стандарту України Уніфі кованої системи організацій но-розпорядчої документації "Вимоги до оформлювання доку ментів"(ДСТУ4163-2003), затвердженог о наказом Держспоживстандар ту України від 7 квітня 2003 р. N 55, ві дмітка про засвідчення копії документа складається зі сл ів "Згідно з оригіналом", назви , особистого підпису особи, як а засвідчує копію, її ініціал ів та прізвища, дати засвідче ння копії, засвідчуватись по винна кожна сторінка докумен та з відтиском печатки підпр иємства, установи, організац ії, іншої юридичної особи.
Звернувшись до господарсь кого суду Одеської області Т ОВ „СТРАЖ-УКРАЇНА” надав нез авірені копії документів, на які заявник посилається при ініціюванні справи про банк рутство ТОВ „УКР АССІСТЕНТ”. З огляду на вищевикладене, на дані до суду документи не є на лежними доказами, оскільки в они не відповідають зазначен им вимогам.
Відповідно до підпункту 13, п ункту 2 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" з 19.01.2012 р. за подання до госп одарського суду заяви про по рушення провадження у справі про банкрутство встановлена ставка судового збору у розм ірі п' яти мінімальних зароб ітних плат.
Згідно зі ст. 13 Закону Україн и „Про Державний бюджет Укра їни на 2012 рік” з 1 січня 2012 року вс тановлена мінімальна заробі тна плата у розмірі 1 073 грн. 00 ко п., а отже при зверненні до суд у з заявою про порушення пров адження у справі про банкрут ство, заявником необхідно на дати суду докази сплати судо вого збору у розмірі 5 365 грн. 00 к оп.
Таким чином, ініціюючим кр едитором не надано доказів: в ідсутності юридичної особи з а її місцезнаходженням ; нена дання боржником протягом рок у до органів державної подат кової служби згідно із закон одавством податкових деклар ацій, документів бухгалтерсь кої звітності; доказів безсп ірних вимог та доказів непла тоспроможності боржника; док азів надсилання боржнику коп ії заяви та доданих документ ів, доказів сплати судового з бору в установленому порядку та розмірі, тому заява ТОВ „СТ РАЖ-УКРАЇНА” підлягає поверн енню без розгляду на підстав і ст. 9 Закону України "Про відн овлення платоспроможності б оржника або визнання його ба нкрутом" та п.п. 3, 4, 6 ст. 63 ГПК Укра їни.
Повернення заяви про поруш ення справи про банкрутство не перешкоджає повторному зв ерненню з нею до господарськ ого суду в загальному порядк у після усунення допущеного порушення.
Керуючись п.п. 3, 4, 6 ст. 63 Господ арського процесуального код ексу України та ст. ст. 9, 52 Закон у України “Про відновлення н еплатоспроможності боржник а або визнання його банкруто м”, суддя, -
У Х В А Л И В:
1. Заяву Товарис тва з обмеженою відповідальн істю „СТРАЖ-УКРАЇНА” ( 91000, м. Луг анськ, вул. Херсонська 7-в, код Є ДРПОУ 37062979 ) про порушення пров адження у справі про банкрут ство відсутнього боржника То вариства з обмеженою відпові дальністю „УКР АССІСТЕНТ” ( 650 00, м. Одеса, вул. Кузнечна 41, код Є ДРПОУ 35575241 ) - повернути без розг ляду.
2. Заяву про порушен ня справи про банкрутство на діслати Заявнику.
3. Матеріали заяви про порушення провадження у спр аві про банкрутство на 5 аркуш ах.
Суддя Р овинський О.Ю.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 12.03.2012 |
Оприлюднено | 23.03.2012 |
Номер документу | 21965356 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Ровинський О.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні