Постанова
від 12.03.2012 по справі 7/5005/15591/2011
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕ ЛЯЦІЙНИЙ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.03.2012 року Справа № 7/5005/15591/2011

Дніпропетровський апеля ційний господарський суд у с кладі колегії суддів:

головуючого Головка В .Г. (доповідач)

суддів: Бахмат Р.М., Стрел ець Т.Г.

при секретарі: Ревковій Г.О.

за участю представників ст орін:

від позивача: ОСОБА_1, п аспорт

від відповідача: ОСОБА_ 2, довіреність від 01.12.2011

від третьої особи-1: ОСОБА _3, паспорт

від третьої особи-2: ОСОБ А_1, довіреність від 30.08.10

від третьої особи-3, 4, 5: не з' явилися, про час та місце розг ляду справи повідомлені

розглянувши у відкритому с удовому засіданні апеляційн у скаргу товариства з обмеже ною відповідальністю Інформ аційного агентства "АПК-Інфо рм" на рішення господар ського суду Дніпропетровськ ої області від 20.12.2011 року №7/5005/15591/2011

за позовом ОСОБА_1, м. Дніпропетровськ

до товариства з обмежен ою відповідальністю Інформа ційне агентство "АПК-Інформ", м. Дніпропе тровськ

третя особа-1: ОСОБА_3, м. Дніпропетровськ

третя особа-2: ОСОБА_4, с. Червоне Васильківського р айону Київської області

третя особа-3: ОСОБА_5, м. Дніпропетровськ

третя особа-4: ОСОБА_6, м. Дніпропетровськ

третя особа-5: Дніпропетр овська міська рада в особі Уп равління з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, м . Дніпропетровськ

про визнання недійсним рішення загальних зборів уч асників товариства в частині

ВСТАНОВИВ:

Рішенням господарсь кого суду Дніпропетровської області від 20.12.2011р. у справі №7/5005/ 15591/2011 (суддя Коваль Л.А.) позов зад оволено. Визнано недійсними рішення загальних зборів уча сників Товариства з обмежено ю відповідальністю Інформац ійне агентство "АПК-Інформ" ві д 31.01.2011р. про відчуження частки (купівля-продаж) у статутному капіталі товариства заснов ника ОСОБА_1, яка володіє 5% статутного капіталу товарис тва, та про виключення ОСОБ А_1 із складу учасників това риства з обмеженою відповіда льністю Інформаційне агентс тво "АПК-Інформ", викладені у п ротоколі загальних зборів уч асників товариства з обмежен ою відповідальністю Інформа ційне агентство "АПК-Інформ" в ід 31.01.2011р. з порядком денним: 1. Пр о обрання голови та секретар я зборів учасників Товариств а; 2. Про застосування чинного законодавства України при пр ийнятті рішень Загальними зб орами Товариства; 3. Про зміну місцезнаходження Товариств а; 4. Про відчуження частки (куп івля-продаж) у статутному кап італі Товариства засновника ОСОБА_1, яка володіє 5% стат утного капіталу Товариства, співзасновника ОСОБА_4, як ий володіє 20 % статутного капі талу Товариства, Товариству та/або співзасновникам; 5. Про виключення із складу учасник ів Товариства ОСОБА_4, ОС ОБА_1, ОСОБА_3; 6. Про виплат у вартості частини майна та ч астини прибутку Товариства ОСОБА_4, ОСОБА_1, ОСОБ А_3; 7. Про затвердження перер озподілу часток у статутному капіталі Товариства; 8. Про вн есення змін до статуту Товар иства шляхом викладення його у новій редакції та про затве рдження нової редакції Стату ту Товариства; 9. Про державну реєстрацію установчих докум ентів Товариства та про приз начення особи, уповноваженої здійснити необхідні дії щод о відповідної реєстрації.

Не погодившись з зазн аченим рішенням господарськ ого суду, відповідач звернув ся до Дніпропетровського апе ляційного господарського су ду з апеляційною скаргою, в як ій просив рішення суду скасу вати, посилаючись на наступн е:

- відповідачем у пов ній відповідності до вимог д іючого законодавства було зд ійснено повідомлення всіх бе з виключення учасників товар иства;

- посилання суду на існ ування трьох протоколів зага льних зборів учасників товар иства не може свідчити про ді йсність чи недійсність прото колу загальних зборів учасни ків товариства з дев' ятьма питаннями порядку денного вк лючаючи спірні. Питання розг лянуті у інших протоколах жо дним чином не суперечать пит анням розглянутим у протокол і, відповідно до якого були вн есені зміни до установчих до кументів товариства. Жодний результат питань розглянути х в інших протоколах не створ ює будь-яких наслідків які мо гли б перешкоджати здійснюва ти внесення таких змін на під ставі інших протоколів, які с кладені на підставі фактично го голосування у відповіднос ті до вимог діючого законода вства України;

- суд не здійснив перев ірку обґрунтованості та зако нності прийнятого рішення, п ри цьому позивач взагалі не с тавив під сумнів питання обґ рунтованості прийнятого ріш ення, хоча відповідач надав в сю необхідну інформацію і мі г би підтвердити її при повно му досліджені судом цього пи тання, тощо.

Позивач та треті осо би відзив на апеляційну скар гу не надали, але представник и позивача та третіх осіб-1, 2 у с удовому засіданні просили рі шення суду залишити без змін , апеляційну скаргу - без задов олення.

Представники третіх ос іб-3, 4, 5 в судове засідання не з' явилися та просили слухати с праву за їх відсутністю, прот и чого не заперечили інші уча сники судового процесу.

Вислухавши пояснення представників сторін та трет іх осіб-1 і 2, дослідивши матері али справи, доводи апеляційн ої скарги та відзиву на неї, су дова колегія дійшла до висно вку, що апеляційна скарга зад оволенню не підлягає.

Із матеріалів справи вба чається, що 03.10.1997 року між ОСОБ А_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4, О СОБА_5, ОСОБА_6 був укладе ний установчий договір про з аснування та діяльність това риства з обмеженою відповіда льністю інформаційне агентс тво „АПК-Інформ”.

Згідно установчих док ументів учасниками ТОВ ІА „А ПК-Інформ” є ОСОБА_1 з част кою у статутному капіталі То вариства вартістю 500,00грн., що в ідповідає 5% статутного капіт алу;

ОСОБА_3 з часткою у статутн ому капіталі Товариства варт істю 2000,00грн., що відповідає 20% ст атутного капіталу;

ОСОБА_4 з часткою у статутн ому капіталі Товариства варт істю 2 000,00грн., що відповідає 20% с татутного капіталу;

ОСОБА_6 з часткою у статутн ому капіталі Товариства варт істю 2 000,00грн., що відповіда є 20% статутного капіталу;

ОСОБА_5 з часткою у статутн ому капіталі Товариства варт істю 3 500,00грн., що відповіда є 35% статутного капіталу.

Відповідно до статуту та засновницького договору тов ариства його статутний капіт ал становить 10 000,00грн. та повніс тю сформований учасниками на дату його державної реєстра ції.

На 31.01.2011р. скликані загальн і збори учасників товариства , для участі в яких з'явил ись та зареєструвались усі у часники Товариства, що підтв ерджується відповідним прот околом (а.с.36 т.1).

В матеріалах справи мі ститься три протоколи загаль них зборів учасників Товарис тва від 31.01.2011р.

За змістом одного з про токолів зборами учасників То вариства розглянуті чотири п итання порядку денного зборі в:

1. Про обрання голов и та секретаря заборів учасн иків Товариства.

2. Про застосування чин ного законодавства України п ри прийнятті рішень загальни ми зборами Товариства.

3. Про зміну місцезнахо дження Товариства.

4. Про відчуження частк и (купівлі-продажу) у статутно му капіталі Товариства засно вника ОСОБА_1, яка володіє 5% статутного капіталу Товари ства, співзасновника ОСОБА _4, який володіє 20% статутного капіталу Товариства, та спів засновника ОСОБА_3, який в олодіє 20% статутного капіталу Товариства, Товариству та/аб о співзасновникам.

В протоколі наведені рез ультати голосування учасник ів по кожному з питань порядк у денного ("за", "проти", "утримал ись"), засвідчені їх підписами .

Протокол підписано голово ю зборів - ОСОБА_6 та секр етарем зборів - ОСОБА_5

Відповідно до іншого прото колу загальних зборів учасни ків Товариства від 31.01.2011р. збор ами учасників Товариства роз глянуті дев'ять питань поряд ку денного зборів:

1. Про обрання голов и та секретаря зборів учасни ків Товариства.

2. Про застосування чин ного законодавства України п ри прийнятті рішень загальни ми зборами Товариства.

3. Про зміну місцезнахо дження Товариства.

4. Про відчуження частк и (купівлі-продажу) у статутно му капіталі Товариства засно вника ОСОБА_1, яка володіє 5% статутного капіталу Товари ства, та співзасновника ОСО БА_4, який володіє 20% статутно го капіталу Товариства, Това риству та/або співзасновника м.

5. Про виключення із скл аду учасників Товариства О СОБА_4, ОСОБА_1, ОСОБА_3

6. Про виплату вартості частини майна та частини при бутку Товариства ОСОБА_4, ОСОБА_1, ОСОБА_3

7. Про затвердження пер ерозподілу часток у статутно му капіталі Товариства.

8. Про внесення змін до статуту Товариства шляхом ви кладення його у новій редакц ії та про затвердження нової редакції статуту Товариства .

9. Про державну реєстра цію установчих документів То вариства та про призначення особи, уповноваженої здійсни ти необхідні дії, щодо відпов ідної реєстрації.

Результати голосування по кожному з питань порядку д енного, наведених у протокол і цих зборів, які б підтверджу валися особистим підписом уч асника Товариства, у зазначе ному протоколі, на відміну ві д попереднього, не наведені.

Протокол підписано голово ю зборів - ОСОБА_6 та секр етарем зборів - ОСОБА_5

Четверте питання порядку д енного за своїм змістом у дво х наведених протоколах різни ться.

Питання порядку денного з п ' ятого по дев'яте до одного з протоколів загальних зборів учасників Товариства (описа ного першим) не були внесені т а не були предметом розгляду зборів, оформлених цим прото колом.

Також, 31.01.2011р. складено проток ол зборів учасників Товарист ва, який включає наступні пит ання, що підлягають вирішенн ю зборами:

І. Про затвердження результ атів зборів, поведених 31.01.2011р. з а спільною вимогою виконавчо го органу Товариства та учас ників Товариства, які у сукуп ності володіють 55 відсотками голосів, з наступним порядко м денним:

1. Про обрання голов и та секретаря зборів учасни ків Товариства.

2. Про застосування чин ного законодавства України п ри прийнятті рішень загальни ми зборами Товариства.

3. Про зміну місцезнахо дження Товариства.

4. Про відчуження частк и (купівлі-продажу) у статутно му капіталі Товариства засно вника ОСОБА_1, яка володіє 5% статутного капіталу Товари ства, та співзасновника ОСО БА_4, який володіє 20% статутно го капіталу Товариства, Това риству та/або співзасновника м.

5. Про виключення із скл аду учасників Товариства О СОБА_4, ОСОБА_1, ОСОБА_3

6. Про виплату вартості частини майна та частини при бутку Товариства ОСОБА_4, ОСОБА_1, ОСОБА_3

7. Про затвердження пер ерозподілу часток у статутно му капіталі Товариства.

8. Про внесення змін до статуту Товариства шляхом ви кладення його у новій редакц ії та про затвердження нової редакції статуту Товариства .

9. Про державну реє страцію установчих документ ів Товариства та про признач ення особи, уповноваженої зд ійснити необхідні дії, щодо в ідповідної реєстрації.

За змістом цього прот околу зборів учасників Товар иства зборами вирішено визна ти єдиним документом, який за фіксував результат прийняти х рішень на загальних зборах учасників Товариства 31.01.2011р., п ротокол від 31.01.2011р. з порядком д енним, який включає дев'ять на ведених вище питань, з урахув анням рішень, відображених в іншому протоколі з чотирма п итаннями порядку денного, ті льки в частині, що не суперечи ть прийнятим рішенням в зазн аченому протоколі від 31.01.2011р.

"За" прийняття цього ріш ення голосували 55% голосів уча сників; "проти" - немає; "утрим ались" - немає; "не голосували " - 45% голосів учасників.

Протокол підписано голо вою зборів - ОСОБА_6 та се кретарем зборів - ОСОБА_5

Однак, для реєстрації змін до установчих документі в товариства був наданий про токол загальних зборів учасн иків від 31.01.2010р. (а.с.57-58 т.1).

Позивач заперечує щод о прийняття участі в загальн их зборах з порядком денним, я кий включає дев'ять питань, що стало підставою звернення д о суду.

Згідно ч.5 ст.61 Закону Укр аїни "Про господарські товар иства" про проведення загаль них зборів товариства з обме женою відповідальністю учас ники повідомляються передба ченим статутом способом з за значенням часу і місця прове дення зборів та порядку денн ого. Повідомлення повинно бу ти зроблено не менш як за 30 дні в до скликання загальних збо рів.

Відповідно до протоколу в ід 31.01.2011 року на загальних збора х були присутні всі учасники , у тому числі ОСОБА_1.

Разом з тим, в повідомлен ні про скликання зборів була відсутня інформація щодо по рядку денного, що підтверджу ється як вірно зазначив суд з верненням до відповідача дан ого учасника товариства.

Позивач та треті особи-1, 2 в судовому засіданні пояснили , що порядок денний затверджу вався безпосередньо на загал ьних зборах і збори були пров едені з порядком денним, який включав чотири питання. Це не заперечується відповідачем , який оформив, так званий, єди но вірний протокол (а.с.135 т.1).

Наявність підпису в дод атку до протоколу від 31.01.2011р. уч асники зборів пояснили тим, щ о голова та секретар зборів, п ісля прийняття рішення з чот ирьох питань, намагалися про вести збори з порядком денни м з дев' яти питань, але позив ач та треті особи-1, 2 покинули ц і збори.

Відповідно до ч.1 ст.60 Зако ну України “Про господарські товариства” загальні збори учасників вважаються повнов ажними, якщо на них присутні у часники (представники учасни ків, що володіють у сукупност і більш як 60% голосів.

З аналізу протоколу заг альних зборів від 31.01.2011р., який м істить дев' ять питань та до датку до цього протоколу, мож на зробити висновок, що на цих зборах був відсутній кворум , оскільки додаток не містить підписів всіх учасників щод о результатів голосування пі сля розгляду першого питання (а.с.37-38 т.1).

Крім того, суд вірно дійш ов до висновку, що результати голосування по четвертому п итанню не відповідають навіт ь змісту протоколу (а.с.133-134 т.1).

Суд також повно та обґр унтовано, пославшись на норм и чинного законодавства та с удову практику, дійшов до вис новку щодо відсутності будь- якої мотивації і підстав для виключення позивача зі скла ду учасників, яке включено п' ятим питанням порядку денног о зборів.

Доводи апеляційної ска рги, у тому числі з посиланням на відсутність суперечносте й в протоколах від 31.01.2011р., не мож уть бути прийняті до уваги, ос кільки спростовуються матер іалами справи.

Інші доводи апеляційної скарги не заслуговують на ув агу, оскільки не впливають на вирішення справи по суті.

Враховуючи викладене, пі дстав для скасування рішення суду відповідно до ст.104 Госпо дарського процесуального ко дексу України не вбачається.

Керуючись ст.99, 101, 103, 105 Госп одарського процесуального к одексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Рішення господарського суду Дніпропетровської обла сті від 20.12.2011р. у справі №7/5005/15591/2011за лишити без змін, а апеляційну скаргу - без задоволення.

Постанова може бути оск аржена в касаційному порядку .

Головуючий В.Г.Головко

Судді Т.Г.Стрелець

Р.М.Бахмат

СудДніпропетровський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення12.03.2012
Оприлюднено23.03.2012
Номер документу21971472
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —7/5005/15591/2011

Постанова від 12.03.2012

Господарське

Дніпропетровський апеляційний господарський суд

Головко Володимир Григорович

Ухвала від 13.12.2011

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Коваль Любов Анатоліївна

Ухвала від 24.11.2011

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Коваль Любов Анатоліївна

Ухвала від 07.11.2011

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Коваль Любов Анатоліївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні