26/180-06-4236А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"06" червня 2006 р.Справа № 26/180-06-4236А
За позовом : Управління Пенсійного Фонду України
в Кодимському районі Одеської області
до відповідача : сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю
„Україна”
про стягнення 603 грн. 87 коп.
Суддя Никифорчук М.І.
за участю представників :
від позивача : Павлішина О.М за довіренісю;
від відповдача: не з*явився
Суть спору : заявлено вимога про стягнення з відповідача заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах в порядку регресу.
Представник позивача вимоги підтримує.
Представник відповідача у судове засідання не з*явився, був повідомлений належним чином про час та місце розглядання справи, причини неявки суду не повідомив, відзив на позов не надав, тому справа розглядається згідно вимог ст. 75 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши представника позивача, суд, -
у с т а н о в и в :
Управлінням Пенсійного фонду України в Болградському районі Одеської області (далі–Управління) заявлено вимога про стягнення з відповідача заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах в порядку регресу.
Відповідно до пункту 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до вимог пункту 1 частини 2 статті 17 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” № 1058 від 9.07.2003 р., із змінами і доповненнями, ( далі –Закон), відповідач перебуває на обліку в Управління ПФУ у Кодимському районі Одеської області з 5.04.2000р. за № 26 та є платником збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до абзацу 35 статті 1 Закону із змінами та доповненнями, платниками страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування є страхувальники – роботодавці. Таким роботодавцем є відповідач.
Згідно пункту 2 частини 2 Прикінцевих положень Закону № 1058 пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, Мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".
Згідно вимог статті 58 Закону України № 1058, Пенсійний фонд є органом, який здійснює керівництво та управління солідарною системою, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду, вирішує питання, пов'язані з веденням обліку пенсійних активів застрахованих осіб на накопичувальних пенсійних рахунках, здійснює адміністративне управління Накопичувальним фондом та інші функції, передбачені цим Законом і статутом Пенсійного фонду.
Відповідно до пункту 6 частини 2 статті 17 Закону № 1058 відповідач зобов*язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до частини 6 статті 20 Закону № 1058 відповідач зобов'язаний сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Відповідно до пунктів „в”,”д” статті 13 Закону України „Про пенсійне забезпечення” №1788 ( далі –Закон № 1788), на підставі довідок, що уточнює особливий характер роботи або умов роботи, необхідних для призначення пенсії на пільгових умовах виданих колишнім працівникам СГТОВ «Україна” Решітко К.П., Бантовському В.М., Нігай Н.І., Корлюзі В.Г. було призначено пенсії на пільгових умовах.
За період з 1.12. по 31.12.2005 р. Управлінням своєчасно та в повному обсягу виплачено вказаним працівникам пенсії на загальну суму 603,87 грн., що складає суму позову, про що свідчить розрахунок фактичних витрат по виплатам та доставки пенсій, призначених відповідно до вказаних пунктів ст. 13 Закону України „Про пенсійне забезпечення”.
Станом на 1.03.2006 р. заборгованість самостійно підприємством не сплачено, про що сторонами 15 березня 2006 р. складаний та засвідчений акт, згідно якого заборгованість відповідача складає суму позову.
Відповідно до пункту 6.1 статті 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов*язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного Фонду України, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004р. за № 64/8663, із змінами, внесеними згідно з Постановою Пенсійного фонду N 3-1 від 31.01.2005 р., та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2005 р. за N 233/10513, ( далі –Інструкція) відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Відповідно до пункту 6.4. Інструкції розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій.
Відповідно до пункту 6.8. Інструкції підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та ін.), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин.
Вищевикладене повністю підтверджується дослідними господарським судом матеріалами справи та не спростовано відповідачем.
Відповідно до вимог частини 1 статті 1191 Цивільного кодексу України, особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інший розмір не встановлений законом.
Таким чином, відповідач, за якого Управлінням було виплачені вказані вище виплати, зобов*язаний відшкодувати ці витрати Управлінню.
Згідно вимог ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Згідно вимог статі 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Аналізуючи вищевикладені докази у сукупністі суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню, оскільки базуються на законі.
Керуючись частинами 1-3 статті 160, статтями 161-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд, –
п о с т а н о в и в :
Позов –задовольнити.
Стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Україна” (66051, Одеська область, Кодимський район, с. Мала Слобідка, р/р 260051651 у АППБ „Аваль”, МФО 328351, код ЄДРПОУ 03766799) на користь :
· Управління Пенсійного фонду України у Кодимському районі Одеської області (66000, Одеська область, м.Кодима, вул.Леніна,88 р/р 256043017777 в Балтському відділенні Ощадбанку № 2822, МФО 388153, код 24528773 - заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах в сумі –603 ( шістьсот три) грн. 87 коп.;
· до Державного бюджету України –отримувач : УДК у Одеській області ЄДРПОУ - 23213460, банк отримувача : УДК у Одеській області, МФО 828211, рахунок 31117095600008, код бюджетної класифікації 22090200 : держмито –102 ( сто дві) грн. через Кодимське відділенні Балтської МДПІ Одеської області;
Постанова може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її проголошення шляхом подачі заяви на апеляційне оскарження.
Суддя Никифорчук М.І.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2006 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 21985 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Никифорчук М.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні