8/108-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
18.09.08р.
Справа № 8/108-07
За скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Криворіжелектромонтаж" (м. Кривий Ріг)
на Дзержинський відділ державної виконавчої служби Криворізького міського управління юстиції Дніпропетровської області (м. Кривий Ріг)
про оскарження бездіяльності
по справі № 8/108-07
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Криворіжелектромонтаж" (м.Кривий Ріг)
до Концерну "Криворіжпромбуд" (м. Кривий Ріг)
про стягнення 38 025, 01 грн.
Суддя Дубінін І.Ю.
Представники:
від заявника: не з'явився
від ДВС: Тепрова А.Ю. – держвиконавець (дов. б/№ від 17.09.08 р.)
від боржника: не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
Заявник звернувся до господарського суду зі скаргою на Дзержинський відділ державної виконавчої служби Криворізького міського управління юстиції Дніпропетровської області щодо бездіяльності останнього при примусовому виконанні наказу господарського суду від 27.07.07 р. по справі.
ВДВС відзив на скаргу не надав, але в судовому засіданні пояснив, що виконавче провадження по виконанню вказаного наказу суду здійснюється ним відповідно до вимог чинного законодавства України.
Боржник відзив на скаргу не надав.
В судове засідання 18.09.08 р. заявник не з'явився, надіслав клопотання про розгляд справи за відсутністю свого представника.
Боржник також не з'явився, причин свого нез'явлення суду не повідомив.
Згідно ч. 2 ст. 121-2 ГПК України, неявка боржника, стягувача, прокурора чи представника органу Державної виконавчої служби в судове засідання не є перешкодою для розгляду скарги.
Розглянувши скаргу та додані до неї матеріали, вислухавши ВДВС, господарський суд, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, з урахуванням уточнення позовних вимог, звернувся до відповідача з позовом про стягнення з останнього 39 842,22 грн. заборгованості по оплаті виконаних робіт за договором субпідряду № 6 від 30.05.06 р.
Рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 16.07.07 р. у справі № 8/108-07 позовні вимоги були задоволені, стягнуто з Концерну “Криворіжпромбуд” на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “Криворіжелектромонтаж” 36 400,61 грн. основного боргу, 2308,90 грн. пені, 586,99 грн. втрат від інфляції, 545,72 грн. річних, 398,42 грн. державного мита, 118,00 грн. судових витрат.
На виконання зазначеного рішення 27.07.07 р. було видано відповідний наказ.
28.08.07 р. ВДВС було відкрито виконавче провадження по примусовому виконанню вказаного наказу суду.
Згідно ст. 5 Закону України "Про виконавче провадження" (далі-Закон), державний виконавець зобов'язаний вживати заходів примусового виконання рішень, встановлених цим Законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії. Державний виконавець, зокрема - здійснює необхідні заходи щодо своєчасного і повного виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення (далі - виконавчий документ), у спосіб і порядок, визначені виконавчим документом, і має право зокрема - одержувати необхідні для проведення виконавчих дій пояснення, довідки, іншу інформацію; накладати арешт на майно боржника, опечатувати, вилучати, передавати таке майно на зберігання та реалізовувати його в порядку, встановленому законодавством; накладати арешт на грошові кошти та інші цінності боржника, в тому числі на кошти, які знаходяться на рахунках та вкладах в установах банків, інших кредитних установах, на рахунки в цінних паперах, а також опечатувати каси, приміщення і місця зберігання грошей; здійснювати інші повноваження, передбачені цим та іншими законами.
Відповідно до ч. 2 ст. 25 Закону, державний виконавець зобов'язаний провести виконавчі дії по виконанню рішення протягом шести місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, а по виконанню рішення немайнового характеру - у двомісячний строк. Строки здійснення виконавчого провадження не поширюються на час відкладення провадження виконавчих дій або зупинення виконавчого провадження та на період реалізації арештованого майна боржника.
Частина 6 ст. 30 Закону передбачає: якщо боржник у встановлений строк добровільно не виконав рішення, державний виконавець невідкладно розпочинає його примусове виконання.
За наказом суду від 27.07.07 р. стягненню підлягають грошові кошти.
Порядок звернення стягнення на грошові кошти та інше майно боржника визначає ст. 50 Закону, згідно якій:
Звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті (опису), вилученні та примусовій реалізації. Стягнення за виконавчими документами в першу чергу звертається на кошти боржника в гривнях та іноземній валюті, інші цінності, в тому числі кошти на рахунках та вкладах боржника в установах банків та інших кредитних організаціях, на рахунки в цінних паперах у депозитаріях цінних паперів. За наявності даних про кошти та інші цінності боржника, що знаходяться на рахунках і вкладах та на зберіганні в банках чи інших кредитних організаціях, на них накладається арешт. Якщо у виконавчому документі про стягнення грошових коштів не вказано певного номера рахунка, з якого мають бути стягнені грошові кошти, то в разі відсутності в боржника коштів та цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача, державний виконавець не пізніше місячного строку з дня відкриття виконавчого провадження зобов'язаний винести постанову про звернення стягнення на майно боржника, яку не пізніше трьох днів надсилає сторонам.
З наказу суду від 27.07.07 р. вбачається, що він не містить певного номеру рахунку, з якого мають бути стягнені грошові кошти, а лише зазначено один з рахунків боржника, як обов'язковий реквізит виконавчого документу.
За таких обставин державний виконавець зобов'язаний здійснити заходи щодо встановлення інших рахунків боржника, на яких можуть знаходитись грошові кошти, шляхом направлення відповідних запитів.
Згідно ч. 3 ст. 63 Закону, державний виконавець звертає стягнення на кошти боржника - юридичної особи, що знаходяться в кредитних установах, в порядку, передбаченому цим Законом. Якщо даних про наявність у боржника - юридичної особи рахунків і вкладів у банках чи інших у фінансових установах немає, державний виконавець одержує такі дані у податкових органів, які зобов'язані надати йому необхідну інформацію у 3-денний строк.
Стаття 55 Закону передбачає, що арешт на майно боржника може накладатися державним виконавцем зокрема шляхом винесення постанови про арешт коштів та інших цінностей боржника, що знаходяться на рахунках і вкладах чи на зберіганні в банках або інших фінансових установах.
21.01.08 р., після отримання необхідної інформації, ВДВС було накладено арешт на кошти боржника на п'яти рахунках в різних установах банків.
При викладених обставинах господарський суд вважає, що дії ВДВС щодо примусового виконання наказу суду від 27.07.07 р. по справі № 8/108-07 повністю відповідають вимогам Закону, а доводи заявника спростовуються вищенаведеним, що унеможливлює задоволення скарги.
Керуючись Законом України «Про виконавче провадження», ст.ст. 86, 121-2 ГПК України, господарський суд, -
У Х В А Л И В :
Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю "Криворіжелектромонтаж" (м. Кривий Ріг) в задоволенні скарги.
Суддя
І.Ю. Дубінін
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2008 |
Оприлюднено | 30.10.2008 |
Номер документу | 2200874 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дубінін І.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні