Ухвала
від 19.03.2012 по справі 5004/287/12
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

5004/287/12

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

              

УХВАЛА

ПРО ПОВЕРНЕННЯ ЗАЯВИ

"19" березня 2012 р.    № 01-15/5004/287/12

Суддя Шум М.С. розглянувши матеріали

за заявою приватного підприємства «Діброва», м. Ківерці

про визнання банкрутом

Встановив: Відповідно до частини 2 статті 41 Господарського процесуального кодексу України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням вимог Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, норми якого, як спеціальні норми права, превалюють у застосуванні над загальними нормами Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до частини 1 статті 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (надалі - Закон) якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

Статтями 105, 110, 111 Цивільного кодексу України ст.ст. 59, 60 Господарського кодексу України визначено обов'язки та порядок виконання рішення про припинення юридичної особи, підстави ліквідації та порядок ліквідації юридичної особи.

Процедура банкрутства боржника, що здійснюється за зверненням до суду голови ліквідаційної комісії та визначена положеннями статті 51 Закону випливає з процедури добровільної ліквідації юридичної особи (ліквідації юридичної особи за рішенням її учасників (власників) або органу, уповноваженого на це установчими документами. Відтак, дотримання вимог цивільного та господарського права на предмет самостійної ліквідації юридичної особи є необхідними умовами для порушення справи про банкрутство за заявою ліквідатора в порядку статті 51 Закону. Такої правової позиції дотримується Верховний суд України, зокрема у Постанові від 10.06.2008року у справі №15/682.

Отже, враховуючи вищезазначені вимоги закону, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" є: обов'язкове дотримання вимог цивільного та господарського законодавства.

Разом з тим, ліквідаційною комісією не подано доказів та не обгрутовано з посиланням на норми чинного законодавства України порядку дотримання процедури ліквідації підприємства, а відтак не доведено можливість звернення до суду в порядку ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Якщо заявник вважає, що певні обставини не потребують доказування, про звільнення від доказування цих обставин має бути зазначено в позовній заяві у відповідності до вимог ГПК України.

Крім того заявнику слід звернути увагу на ту обставину, що оголошення про припинення юридичної особи  шляхом ліквідації розміщене в газеті «Волинь-Нова», а не в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації, яким в даному випадку є "Бюлетень державної реєстрації. Також заявником не подано офіційний текст оголошення опублікованого в газеті «Голос України»від 30.06.2011р.

Згідно ст. 36 Господарського процесуального кодексу України, письмові докази повинні подаватися господарському суду в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.

В даному випадку заявником в якості доказів представлено господарському суду ряд документів, копії яких належним чином не посвідчені (не зазначено посада та прізвище особи, яка посвідчувала документи).

Відповідно до вимог ст. 9 Закону України “Про відновлення платоспроможності  боржника або визнання його банкрутом”, п. 3ст. 63 ГПК України суддя повертає заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обґрунтований розрахунок стягуваної чи оспорюваної суми.

Викладені обставини виступають підставою для повернення даної заяви без розгляду, що, в свою чергу, не позбавляє заявника права на повторне звернення з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущених недоліків.

Згідно з положеннями п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.

У відповідності до п. 11 Інформаційного листа Вищого господарського суду України "Про Закон України "Про судовий збір" від 25.08.2011р. №01-06/1175/2011 (з наступними змінами та доповненнями) статтею 7 Закону України "Про судовий збір" врегульовано загальні питання повернення сплачених сум судового збору, в тому числі визначено підстави такого повернення, яке здійснюється за ухвалою суду. Зокрема, сума судового збору підлягає поверненню у випадках, зазначених у таких нормах Господарського процесуального кодексу України: частині першій статті 63 (повернення позовної заяви).

Враховуючи викладене та беручи до уваги прийняття господарським судом ухвали про повернення заяви про порушення справи про банкрутство без розгляду, у суду виникають обставини для винесення відповідної ухвали про повернення ПП «Діброва»з Державного бюджету України сплаченої згідно квитанції №2634.540.5 від 16.03.2012р. суми судового збору в розмірі 5365 грн.

Керуючись  Законом України “Про судовий збір”, ст.ст. 5, 9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та ст.ст. 41, 63 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ухвалив:

1. Заяву приватного підприємства «Діброва» на 51 арк. в т.ч. оригінали квитанцій № 65, 67 від 22.12.2010р. повернути без розгляду.

2. Приватному підприємству «Діброва»(м. ківерці, вул. Шевченка, 6, код 32598140) повернути з Державного бюджету України сплачений при поданні заяви про порушення справи про банкрутство до господарського суду згідно квитанції №2634.540.5  від 16.03.2012р. судовий збір в розмірі 5365 грн.

           Суддя                                                          М. С. Шум

              

СудГосподарський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення19.03.2012
Оприлюднено26.03.2012
Номер документу22034341
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5004/287/12

Ухвала від 19.03.2012

Господарське

Господарський суд Волинської області

Шум Микола Сергійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні