Ухвала
від 21.03.2012 по справі 5009/1042/12
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

5009/1042/12

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Запорізької області

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

            21.03.12                      Справа №     5009/1042/12           

Суддя    Соловйов  В.М.   

м. Запоріжжя

Суддя Соловйов В.М., розглянувши матеріали    

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю “ТЕРСА” (70132, Запорізька область, Новомиколаївський район, с. Терсянка, вул. Карташова Євгена, 49,                       ідентифікаційний код 03751184)

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю “ЗАПОРІЖЦУКОР” (69091, м. Запоріжжя, вул. Нижньодніпровська, буд. 8, ідентифікаційний код 37256136)

про стягнення 60 450,00 грн.

ВСТАНОВИВ:

До господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява ТОВ “ТЕРСА” до відповідача ТОВ “ЗАПОРІЖЦУКОР” про стягнення заборгованості за договором поставки в розмірі 60 450,00 грн.

Відповідно до протоколу розподілу справ між суддями від 19.03.2012р. автоматизованою системою документообігу суду позовну заяву передано на розгляд судді Соловйову В.М.

Позовна заява підлягає поверненню в зв'язку з наступним.

Згідно ст. 61 ГПК України, питання про прийняття позовної заяви вирішується суддею, якому вона була передана у порядку, встановленому частиною третьою статті             2-1 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 4-2 ГПК України, правосуддя у господарських судах  здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом.

Частинами 1, 2 ст. 4-3 ГПК України встановлено, що судочинство у  господарських судах здійснюється на засадах змагальності.

Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.

Частиною 2 ст. 34 ГПК України встановлено, що обставини справи, які  відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування,   не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідно до ч. 1 ст. 54 ГПК України, позовна заява подається до господарського суду в письмовій формі і підписується повноважною посадовою особою позивача або його представником, прокурором чи його заступником, громадянином –суб'єктом підприємницької діяльності або його представником.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 57 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують:

відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Відповідно до п. 1, 6 ч. 1 ст. 63 ГПК України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо:

позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано;

не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.

У відповідності до ст. 21 ГПК України, сторонами в судовому процесі (позивачами та відповідачами) можуть бути підприємства  та організації, зазначені у               ст. 1 ГПК України, тобто підприємства, установи, організації, інші юридичні особи, громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності, а також фізичні особи у випадках, передбачених законодавчими актами.

Статтею 28 ГПК України встановлено, що справи юридичних осіб в господарському суді ведуть їх органи, що діють  у  межах  повноважень,  наданих  їм  законодавством та установчими документами, через свого представника.

Керівники підприємств та організацій, інші особи, повноваження яких  визначені законодавством або установчими документами, подають господарському суду документи, що посвідчують їх посадове становище.

Представниками юридичних  осіб  можуть бути також інші особи, повноваження   яких підтверджуються довіреністю від імені підприємства, організації. Довіреність  видається за підписом керівника або  іншої  уповноваженої ним особи  та  посвідчується печаткою підприємства, організації.

Повноваження сторони або третьої особи  від  імені  юридичної особи може здійснювати її відособлений підрозділ,  якщо таке право йому надано установчими або іншими документами.

Громадяни  можуть  вести  свої  справи  в господарському суді особисто або  через представників, повноваження яких підтверджуються нотаріально посвідченою довіреністю.

Повноваження адвоката як представника можуть також посвідчуватися ордером, виданим відповідним адвокатським об'єднанням, або договором. До ордеру адвоката обов'язково додається витяг з  договору, у якому зазначаються повноваження адвоката як представника  або  обмеження  його  прав  на  вчинення окремих  процесуальних  дій.  Витяг  засвідчується підписом сторін договору.

Згідно ч. 3 ст. 57 ГПК України, до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Позовна заява ТОВ “ТЕРСА” від 19.03.2012р. підписана генеральним директором ТОВ  “Компанія “Візард” Вакал В.П., але документу, який би надавав право генеральному директору ТОВ  “Компанія “Візард” представляти інтереси позивача, а саме ТОВ “ТЕРСА” (наказ, розпорядження, рішення, протокол зборів, довіреність тощо) не надано.

Відповідно до ч.1 ст. 56 ГПК України (із змінами, внесеними згідно із Законом                    N v9126837-11 від 19.05.2011) встановлено, що позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.

За приписами ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини,  на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи                    (ч.1 ст. 34 ГПК України).

Письмовими доказами є документи i матеріали, які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору (ч.1 ст. 36 ГПК України).

При зверненні до суду з позовом від 19.03.2012р. (вх. № 1098/09-05 від 19.03.2012р.) на підтвердження направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів позивачем наданий фіскальний чек № 5341 від 29.02.2012р. та опис вкладення від 29.02.2012р. на адресу відповідача, що не є належними доказами направлення відповідачу копії даної позовної заяви, оскільки позовна заява датована 19.03.2012р. Інших доказів направлення копії позовної заяви від 19.03.2012р. відповідачу позивачем не додано.

Таким чином, неможливо зробити висновок про направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів саме в редакції від 19.03.2012р., яку направлено до господарського суду Запорізької області.

Направлення на адресу сторони 29.02.2012р. позовної заяви від 19.03.2012р., тобто раніше ніж її було виготовлено, є безперечно неможливим.

Як зазначено в абзаці 1 пункту 3.5 постанови Пленуму Вищого господарського суд України від 26.12.2011р. № 18 “Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції”, недодержання вимог статей 54, 56 та пунктів 2 і 3 частини першої статті 57 ГПК щодо форми, змісту і додатків до позовної заяви тягне за собою наслідки, передбачені статтею 63 ГПК.

На підставі викладеного позовна заява ТОВ “ТЕРСА” підлягає поверненню без розгляду.

Приймаючи судове рішення, господарський суд також враховує наступне.

За змістом Розділів VIII, IX ГПК України всі без виключення вказані в них вимоги до позовної заяви та відомості є обов'язковими для зазначення позивачем у позовній заяві, їх обов'язковість встановлена законодавцем і не може залежати від бажання особи, що звертається до суду, можливості подальшого з'ясування цих відомостей судом після відкриття провадження у справі та під час підготовки справи до розгляду тощо.

Вказані норми носять імперативний характер і не підлягають ігноруванню стороною чи судом з посиланням на будь-які суб'єктивні висновки та обставини.

На підтвердження цього висновку свідчить і ст. 4-1 ГПК України, згідно якої господарські суди вирішують господарські спори у порядку позовного провадження, передбаченому цим Кодексом.

Відповідно до ч. 3 ст. 63 ГПК України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

Керуючись ст. 50-51, п. 2 ч. 1, ч. 3 ст. 57, п. 1, 6 ч. 1 ст. 63, ст. 86 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

Повернути позовну заяву та додані до неї матеріали на 28 аркушах без розгляду (в тому числі оригінал платіжного доручення № 237 від 27.02.2012р. на суму 1 610,00 грн. про сплату судового збору).

Суддя                                                                   Соловйов В.М.

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення21.03.2012
Оприлюднено27.03.2012
Номер документу22036579
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5009/1042/12

Ухвала від 21.03.2012

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Соловйов В.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні