Ухвала
від 22.03.2012 по справі 5013/250/12
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

5013/250/12

  

ГОСПОДАРСЬКИЙ   С У Д

Кіровоградської області

У Х В А Л А

22.03.12 р.                                                    № 5013/250/12

Суддя господарського суду Кіровоградської області Коваленко Н.М., розглянувши заяву

боржника комунального підприємства  “Созонівка”, 27602, Кіровоградська область, Кіровоградський район, с. Созонівка, вул. Паркова, 9

про порушення справи про банкрутство,-

                                                       ВСТАНОВИВ:

Відповідно до ч. 1 ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі-Закон) якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим  Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

У заяві боржника про порушення справи про банкрутство за ознаками ст. 51 Закону не вказані докази та обставини, що підтверджують наявність у комунального підприємства  “Созонівка” ознак боржника, що ліквідується власником, достатніх для порушення справи про банкрутство.

У заяві про порушення провадження у справі про банкрутство зазначено, що засновниками боржника 10.01.2012 року прийнято рішення про ліквідацію і створення ліквідаційної комісії підприємства. Під час ліквідації комунального підприємства  “Созонівка” ліквідаційною комісією встановлено, що за даними бухгалтерського обліку боржник має кредиторську заборгованість у сумі 1692598, 83 грн. Дана заборгованість не оспорюється боржником. Ліквідаційною комісією встановлена відсутність у боржника майна. Дебіторська заборгованість становить 12941, 52 грн.

Відповідно до ст. 105 ЦК України до  комісії  з  припинення  юридичної  особи  (комісії   з реорганізації,  ліквідаційної  комісії)  або ліквідатора з моменту призначення  переходять  повноваження  щодо  управління   справами юридичної особи. Голова комісії, її члени або ліквідатор юридичної особи  представляють  її  у  відносинах  з  третіми   особами   та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється.

Після внесення запису про прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців повідомлення про внесення  запису  до  Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців  щодо  прийняття  рішення  засновників (учасників)  юридичної особи,  суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної  особи  публікується у  спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.

Строк заявлення кредиторами своїх  вимог  до  юридичної особи, що припиняється, не може становити менше  двох і більше шести  місяців  з  дня опублікування повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи.

Кожна  окрема  вимога  кредитора,  зокрема щодо сплати податків,  зборів,  єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне  страхування,  страхових  коштів  до  Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, розглядається, після чого приймається відповідне  рішення,  яке  надсилається  кредитору  не пізніше  тридцяти  днів  з  дня  отримання  юридичною  особою,  що припиняється, відповідної вимоги кредитора.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 110 ЦК України юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі, у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягнення мети, для  якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.

Згідно з вимогами  ч. 3 ст. 110 ЦК України, якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Відповідно до вимог ч. 8 ст. 111 ЦК України ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення  строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс,  що включає відомості про склад майна юридичної особи,  що ліквідується,  перелік пред'явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду.

Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи, судом  або  органом,  що  прийняв  рішення  про ліквідацію юридичної особи.

Відповідно до вимог ч. 5 ст. 60 ГК України, яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання, ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.

Враховуючи викладене, господарський суд вважає, що тільки після оцінки  вартості наявного майна боржника,  в порядку ст. 60 Господарського кодексу України,  публікації оголошення в порядку ст. 105 ЦК України для виявлення кредиторів та складання проміжного ліквідаційного балансу можливе з'ясувати питання про недостатність вартості майна боржника для задоволення вимог кредиторів та можливе звернення до господарського суду з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в порядку ст. 51 Закону, яка передбачає спрощену процедуру банкрутства.

Зі змісту заяви боржника вбачається, що вказані вимоги чинного законодавства ліквідаційною комісією не виконані. У заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується вимога боржника,  доказів,  що  підтверджують  викладені  в  заяві обставини.

Зокрема, до заяви боржника не додано документальних доказів проведення інвентаризації майна боржника (інвентаризаційний опис, тощо) та вчинення ліквідаційною чи інвентаризаційної комісією інших заходів направлених на встановлення наявності чи відсутності майна боржника. До заяви боржника не додано документів бухгалтерського обліку, довідок реєструючих органів, тощо, які підтверджували б факт відсутності майна боржника зареєстрованого за ним на праві власності чи повного господарського відання.

Боржником не надано проміжний ліквідаційний баланс затверджений учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.

Доданий до заяви боржника “ЛІКВІДАЦІЙНИЙ БАЛАНС на березень 2012р.” датований 20.03.2012 року та затверджений протоколом засідання ліквідаційної комісії від 19 березня 2012 року не сприймається судом як достовірних доказ вчинення відповідної дії, оскільки документ датований 20.03.2012 року фізично не міг бути затверджений 19.03.2012 року, тобто за добу до його складення (формування).

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону суддя не пізніше п'яти днів з дня надходження  повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, про що виносить ухвалу за наявності підстав передбачених статтею 63 ГПК  України, з урахуванням вимог Закону.

Тому на підставі ч. 1 ст. 51 Закону, ст. 4-1, п. 3 ч. 1 ст. 63 ГПК України заява боржника і додані до неї документи підлягають поверненню без розгляду.

Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського  суду  в  загальному  порядку  після  усунення допущеного порушення.

За правилами п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі: повернення заяви або скарги.

Відповідно до ч. 2 ст. 7 Закону України "Про судовий збір", у випадках, установлених п. 1 ч. 1 цієї статті, судовий збір повертається в розмірі переплаченої суми; в інших випадках, установлених ч. 1 цієї статті, - повністю.

У зв'язку з тим, що заява боржника підлягає поверненню, господарський суд, керуючись п. 2 ч. 1 ст. 7  Закону України "Про судовий збір", повертає боржнику судовий збір в розмірі 5365, 00 грн., сплачений згідно квитанції № 981020.369.2 від 20.03.2012 року.

Керуючись ст. ст. 9, 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. ст. 4-1, 63, 86 Господарського процесуального кодексу України, суддя,-

                                                    УХВАЛИВ:

Заяву боржника про порушення справи про банкрутство комунального підприємства  “Созонівка” (27602, Кіровоградська область, Кіровоградський район, с. Созонівка, вул. Паркова, 9) та додані до неї документи повернути без розгляду.

Повернути з Державного бюджету України комунальному підприємству “Созонівка” (27602, Кіровоградська область, Кіровоградський район, с. Созонівка, вул. Паркова, 9, ідент. код ЄДРПОУ 34032915) судовий збір в сумі 5365, 00 грн., сплачений згідно квитанції № 981020.369.2 від 20.03.2012 року.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені Господарським процесуальним кодексом України.

Примірник ухвали направити боржнику за адресою: 27602, Кіровоградська область, Кіровоградський район, с. Созонівка, вул. Паркова, 9.     

         Суддя                                                                             Н.М. Коваленко

СудГосподарський суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення22.03.2012
Оприлюднено26.03.2012
Номер документу22036757
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5013/250/12

Ухвала від 22.03.2012

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Коваленко Н.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні