ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
15 березня 2012 року Справа №01/5026/584/2011
Господарський суд Черкаської області в складі головуючого судді – Чевгуза О.В., при секретарі –Олійник І.С.,
від кредиторів: представники не з‘явився,
від ліквідатора: ОСОБА_1. – представник за довіреністю,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси справу за заявою управління Пенсійного фонду України в Шполянському районі
до Черкаської спеціалізованої контрольно-насіннєвої лабораторії по цукрових буряках, с. Лебедин, Шполянського району, Черкаської області
про визнання банкрутом відсутнього боржника, -
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Черкаської області від 22 березня 2011 року на підставі ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі –Закон) за заявою управління Пенсійного фонду України в Шполянському районі порушено провадження у справі про банкрутство Черкаської спеціалізованої контрольно-насіннєвої лабораторії по цукрових буряках (с. Лебедин, Шполянського району, Черкаської області, код ЄДР 00384532).
Постановою суду від 19 квітня 2011 року боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Занька Миколу Миколайовича.
До суду з клопотанням про продаж майна банкрута звернувся ліквідатор.
Розгляд клопотання відкладався та витребовувалися нові докази.
Після відкладення від ліквідатора надійшов лист від 13 березня 2012 року №659 з доданим до нього листом Міністерства аграрної політики та продовольства України. Відповідно до останнього Мінагрополітики України погоджує введення та застосування ліквідаційної процедури Черкаської спеціалізованої контрольно-насіннєвої лабораторії по цукрових буряках, враховуючи, що державне підприємство не здійснює виробничої діяльності, земельні ресурси відсутні, нерухоме майно відсутнє, основні засоби знаходяться в напівзруйнованому аварійному стані, відсутності перспективи відновлення виробничої діяльності.
Представник ліквідатора у судовому засіданні клопотання підтримав: клопотав про надання дозволу на продаж майна банкрута, що не може використовуватися за цільовим призначенням.
Заслухавши пояснення представника ліквідатора, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне клопотання ліквідатора задовольнити, виходячи з наступного.
Провадження у справі здійснюється в порядку ст. 52 Закону, яка передбачає особливості процедури банкрутства відсутнього боржника.
Частиною першої ст. 25 Закону визначенні повноваження ліквідатора, зокрема, останній з дня свого призначення: приймає до свого відання майно боржника, вживає заходів по забезпеченню його збереження, виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута, здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством, аналізує фінансове становище банкрута, виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута, очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу, пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення дебіторської заборгованості банкруту, вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб, реалізує майно банкрута для задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом.
Як встановлено ст. 26 Закону усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси, за винятком об'єктів житлового фонду, в тому числі гуртожитків, дитячих дошкільних закладів та об'єктів комунальної інфраструктури, які в разі банкрутства підприємства передаються в порядку, встановленому законодавством, до комунальної власності відповідних територіальних громад без додаткових умов і фінансуються в установленому порядку.
Відповідно до ст. 52 Закону у разі виявлення ліквідатором майна відсутнього боржника, визнаного банкрутом, сума виручки від продажу такого майна направляється на покриття витрат, пов'язаних з провадженням у справі про банкрутство.
Задоволення вимог кредиторів здійснюється в порядку черговості, передбаченому статтею 31 цього Закону.
Враховуючи, що рухоме майно державного підприємства, Черкаської спеціалізованої контрольно-насіннєвої лабораторії по цукрових буряках, не може використовуватися для ведення виробничої діяльності, дозвіл на його продаж надано органом управління майном Міністерством аграрної політики України, воно підлягає включенню до ліквідаційної маси.
На підставі зазначеного, керуючись ст. 86 ГПК України, ст. ст. 26, 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», суд -
УХВАЛИВ:
Клопотання ліквідатора задовольнити.
Дозволити ліквідатору, арбітражному керуючому Заньку М.М., продаж нерухомого майна Черкаської спеціалізованої контрольно-насіннєвої лабораторії по цукрових буряках.
Суддя О.В. Чевгуз
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 15.03.2012 |
Оприлюднено | 27.03.2012 |
Номер документу | 22038580 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Чевгуз О.В
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні