Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 лютого 2012 р. справа № 2а/0570/1113/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Бойка М.І.
при секретарі Бабло В.Е.
за участі
представника позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Прокурора м. Дебальцеве Донецької області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Дебальцеве Донецької області до фізичної особи – підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків,-
В С Т А Н О В И В:
Прокурор м. Дебальцеве Донецької області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Дебальцеве Донецької області (далі – Позивач) звернувся до суду з позовом до фізичної особи – підприємця ОСОБА_2 (далі - відповідач) про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на суму 1094,03 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що суб’єктом підприємницької діяльності – фізичною особою ОСОБА_2 порушено вимоги ст. 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», у наслідок чого сума недоотриманих Управлінням Пенсійного фонду України в м. Дебальцеве Донецької області коштів у вигляді страхових внесків склала 1094,03 грн. Просив стягнути з відповідача на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Дебальцеве Донецької області вказану суму.
Представник позивача в судовому засіданні надав заяву в якій зазначив, що борг ОСОБА_2 перед Управлінням Пенсійного фонду України в м. Дебальцеве Донецької області виник у зв’язку з тим, що відповідач не доплатив страхові внески за 2005 рік до Управління Пенсійного фонду України в м. Дебальцеве Донецької області про що був складений акт № 7 від 24 травня 2006 року про доплату страхових внесків до мінімального страхового внеску. На підставі цього була винесена вимога про сплату боргу № Ф-50 від 04.08.2006 року на суму 1094,03 грн., яка була оскаржена відповідачем та судами першої, апеляційної та касаційної інстанцій залишена в силі та визнана правомірною. На підставі викладеного, просив стягнути з відповідача заборгованість зі сплати страхових внесків.
Відповідач в судове засідання не з’явився, належним чином повідомлявся про дату, час та місце судового засідання. Від відповідача не надходило заяв про перенесення судового розгляду. Причини неявки відповідача в судове засідання суду не відомі.
За таких обставин, на підставі ст.128 КАС України, суд прийшов до висновку про можливість розгляду справи за відсутності відповідача.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
У відповідності до п. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.
Згідно зі ст. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 384/2011, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра праці та соціальної політики України.
Згідно ст. 15 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.
У відповідності до п. 5 ст. 4 вказаного Положення, Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань організовує, координує та контролює роботу органів Пенсійного фонду України щодо, зокрема, забезпечення додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства про пенсійне забезпечення; забезпечення збирання та акумулювання страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства; стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не сплачених сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування; призначення і виплати пенсій; забезпечення повного та своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій, допомоги на поховання та інших соціальних виплат, що здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України.
Відповідач – суб’єкт підприємницької діяльності – фізична особа ОСОБА_2, є платником страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, щомісяця подає розрахунки суми страхових внесків до Управління Пенсійного фонду України в м. Дебальцеве Донецької області.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 48 КАС України здатність мати процесуальні права та обов’язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Таким чином, позивач звертається з даним позовом саме до суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи ОСОБА_2.
Правовідносини, що склалися між сторонами, регулюються Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Процедура реєстрації та обліку платників внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (далі - страхові внески), обчислення і сплати страхових внесків та інших платежів до бюджету Пенсійного фонду України підприємствами, установами, організаціями (далі - Підприємства) незалежно від форм власності, виду діяльності і господарювання та фізичними особами, нарахування і сплати фінансових санкцій та пені, подання страхувальниками звітності управлінням Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах (далі - органи Пенсійного фонду України) визначається Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663
Так, відповідно до ч.3 ст. 18 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхові внески до Пенсійного фонду України є цільовим загальнообов’язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом. Невиконання цього обов’язку платниками страхових внесків приводить до неповного формування коштів Пенсійного фонду України, і як наслідок, до несвоєчасних виплат пенсій пенсіонерам, що є порушенням ст. 46 Конституції України.
Згідно з ч. 4 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду, а сум страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування - на банківський рахунок Накопичувального фонду або на банківський рахунок обраного застрахованою особою недержавного пенсійного фонду.
Відповідно до ч.1 ст.19 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», страхові внески до солідарної системи нараховуються: для роботодавця - на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці», виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності.
Частиною 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Відповідач мав сплатити страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування по страхових внесках , що утворився за період з 20.06.2006 по 2012 рік у розмірі 1094,03 грн., у вигляді страхових внесків.
Таким чином, суд приходить до висновку, що стягненню з відповідача на користь позивача підлягає сума у розмірі – 1094,03 грн.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 17, 18, 19, 20, 51, 69, 70, 71, 72, 86, 94, 121, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 167 КАС України, суд, –
П О С Т А Н О В И В:
Позов Прокурора м. Дебальцеве Донецької області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Дебальцеве Донецької області до фізичної особи – підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на суму 1094,03 грн. - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи – підприємця ОСОБА_2 суму позову а саме: основний борг по страхових внесках у розмірі 1094 (одна тисяча дев’яносто чотири) грн. 03 коп., на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Дебальцеве Донецької області на р/р № 256073122015 в ДОУ ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 335106, код ЄДРПОУ 21993287.
Вступну та резолютивну частину постанови проголошено в судовому засіданні. Повний текст постанови виготовлено 5 березня 2012 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Суддя Бойко М.І.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2012 |
Оприлюднено | 27.03.2012 |
Номер документу | 22089894 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Бойко М.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні