Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
29 лютого 2012 р. № 2-а- 17244/11/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Єгупенко В.В. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі міста Харкова
до
Товариства з обмеженою відповідальністю "Покров-строй"
про
стягнення заборгованості ,
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі міста Харкова, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом в якому уточнивши позовні вимоги просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Покров-строй" на користь Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі міста Харкова недоїмку по страхових внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 253,56 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивачем в позові зазначено наступне. Товариство з обмеженою відповідальністю «Покров-строй» знаходиться на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Харкова та станом на 29 листопада 2011 року має недоїмку по страхових внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 253,56 грн.
Відповідач подавав до управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Харкова за листопад-грудень 2010 року – звіти про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до органів Пенсійного фонду України (додаток 4), в яких самостійно визначав суми страхових внесків, що підлягають сплаті, але в порушення ч.б ст.. 20 Закону України «Про загаїшообов'язкове державне пенсійне страхування» сплачував внески частково.
Підприємству відповідно до ст.. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та на підставі картки особового рахунку страхувальника виставлено вимогу про сплату боргу: № Ю-2421 від 01.03.2011 року на суму 274,56 грн.
Представник позивача в судове засідання, не прибув, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, до суду надав заяву, у якій просив слухати справу без його участі (а.с. 22).
Відповідач, в судове засідання, не прибув, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, за адресою, внесеною до ЄДРЮОФОП, але поштове відправлення було повернуто до суду у зв'язку з закінченням терміну зберігання.
Відповідно до ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Враховуючи викладене, беручи до уваги, що відповідач не прибув в судове засідання, причин неприбуття суду не повідомив, є належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за наявними в ній доказами.
Суд вважає, що перешкод для розгляду справи немає, а саме: відсутня потреба заслухати свідка чи експерта; особи, які беруть участь у справі, були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, а тому справу слід розглянути за наявними в ній матеріалами в порядку письмового провадження з огляду на ч. 6 ст. 128 КАС України.
Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Покров-строй" зареєстроване як юридична особа та взяте на облік як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в УПФУ в Жовтневому районі м. Харкова. Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”від 09.07.2003 року № 1058-IV Товариство з обмеженою відповідальністю "Покров-строй" є страхувальником.
Згідно з ч. 3 ст. 18 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-IV обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Законом України «Про внесення змін до законів України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» та «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 17.07.2010р., були встановлені розміри страхових внесків, які підлягають сплаті особами які здійснюють свою підприємницьку діяльність на основі особливого способу оподаткування (фіксований податок).
Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітнім періодом для відповідача, відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» є квартал. У встановлений законом строк, відповідач зобов'язання зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в повному обсязі не виконав.
Згідно з п.п. 5, 6 ч. 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010р. № 2464-VI стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється. На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Відповідно до п. 8.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.03 суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені законодавством, вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків (далі недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та штрафних санкцій.
Згідно з вимогами ч. 3 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», територіальні органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату, після отримання якої страхувальник зобов'язаний протягом десяти робочих днів сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Підприємству відповідно до ст.. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та на підставі картки особового рахунку страхувальника виставлено вимогу про сплату боргу: № Ю-2421 від 01.03.2011 року на суму 274,56 грн.
Вказана вимога не була оскаржена відповідачем у встановлені законом строки.
Відповідач заборгованість зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 253,56 грн. не сплатив, що підтверджується копією облікової картки.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідач правом участі в судовому засіданні не скористався, письмових заперечень щодо поданого позову до суду не надав.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 14, 18, 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-IV, Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010р. № 2464-VI, Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003р., ст.ст. 94, 160, 161, ст. 162, ст.ст. 163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі міста Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Покров-строй" про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Покров-строй" (код ЄДРПОУ 32033317, р/р 29028866100029, в Харківському ГРУ ХФ КБ "Приватбанк" МФО 305299) на користь Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі міста Харкова (61004, м. Харків. вул. Примакова, 40/42, код ЄДРПОУ 22682980 р/р 256033122096 в ХОУ ВАТ "Ощадбанк" МФО 351823) недоїмку по страхових внесках на загальнообюов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 253.56 грн. (двісті п'ятдесят три грн. 56 коп.).
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення, копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Єгупенко В.В.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.02.2012 |
Оприлюднено | 28.03.2012 |
Номер документу | 22108338 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Єгупенко В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні