Постанова
від 15.02.2012 по справі 133/12/2170
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 лютого 2012 р.

Справа № 2-а-133/12/2170

                              

          Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

           головуючої: судді Кисильової О.Й.,

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом прокурора Генічеського району Херсонської області в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Генічеському районі до комунального підприємства "Новоолексіївське домове управління" Новоолексіївської селищної ради  про стягнення боргу,

встановив:

Прокурор Генічеського району Херсонської області (далі - прокурор) в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Генічеському районі (далі -  ДПІ) звернувся  з адміністративним позовом до комунального підприємства "Новоолексіївське домове управління" Новоолексіївської селищної ради (далі –відповідач, КП "Новоолексіївське ДУ"), у якому просить стягнути з відповідача податковий борг на загальну суму 104026,63 грн.

Позивач вказані  вимоги мотивує тим, що за КП "Новоолексіївське ДУ" обліковується податковий борг на загальну суму 104026,63 грн., який складається із:

- податкового боргу за податком на прибуток приватних підприємств в сумі 9516,87 грн., який виник внаслідок несплати самостійно узгоджених податкових зобов'язань згідно декларацій по податку на прибуток за 2009 р., 2010 р., та I півріччя 2011 р.;

- податкового боргу з екологічного податку в сумі 1770,00 грн., який виник внаслідок несплати самостійно узгоджених податкових зобов'язань згідно декларацій по екологічному податку за І та ІІ квартал 2011 р.;

- податкового боргу зі збору за спеціальне використання води в сумі 4959,19 грн. (основний борг) та 3,57 грн. (пеня), який  виник внаслідок несплати самостійно узгоджених податкових зобов'язань згідно  податкової декларації збору за спеціальне використання води за І півріччя 2011 р.;

- податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 83925,38 грн. (основний борг) та 3851,62 грн. (пеня), який виник внаслідок несплати самостійно узгоджених податкових зобов'язань за деклараціями по ПДВ за березень-грудень 2010 р., січень-липень 2011 р. та пені, нарахованої за несвоєчасну сплату узгоджених грошових зобов'язань;

Враховуючи, що відповідач  вказаний податковий борг у встановлений законом строк не сплатив, позивач просить стягнути заборгованість у судовому порядку.  

Прокурор в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений.

Представник ДПІ надав заяву про розгляд справи у порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач письмових заперечень на позов не надав,  в судове засідання не прибув, про причини неявки суд не повідомив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, про що свідчить поштове повідомлення про вручення  відповідачу ухвали про відкриття провадження та судової повістки.

Згідно з п. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до витягу з ЄДРПОУ від 11.05.2010 р. комунальне підприємство "Новоолексіївське домове управління" Новоолексіївської селищної ради зареєстроване виконавчим комітетом Новоолексіївської селищної  ради  від 24.10.2005 р.

Враховуючи, що спірні правовідносини між сторонами виникли протягом 2009-2011 рр. суд застосовує законодавство, діюче на момент виникнення спірних правовідносин.

У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і у розмірах, встановлених законом.

Згідно із п. 16.1.4 п. 16.1. ст. 16 Податкового кодексу України (далі - ПК України) платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Так, відповідно облікових даних ДПІ заборгованість відповідача перед бюджетом  станом на 01.11.2011 р. по податку на прибуток приватних підприємств складає 9516,87 грн.

Відповідач є платником податку на прибуток приватних підприємств, тому  протягом 2009-2011 рр. подавав до ДПІ декларації, згідно яким визначав суму податку до сплати, зокрема за декларацією з податку на прибуток за 2009 р. у сумі 1433,00 грн., за декларацією з податку на прибуток за І квартал 2010 р. у сумі 1690,00 грн., за декларацією з податку на прибуток за ІІ квартал 2010 р. у сумі 1210,00 грн., за декларацією з податку на прибуток за ІІІ квартал 2010 р. у сумі 1310,00 грн., декларацією з податку на прибуток за 2010 р. у сумі 1212,00 грн., за декларацією з податку на прибуток за І квартал 2011 р. у сумі 1261,00 грн., за декларацією з податку на прибуток за ІІ квартал 2011 р. у сумі 1406,00 грн.  

Положеннями п. 5.1 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-III від 21.12.2000р. (чинного на момент виникнення правовідносин) передбачено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Підпунктом 5.3.1 п.5.3 ст. 5 вказаного Закону визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Таким чином, загальна сума самостійно визначених відповідачем податкових зобов'язань з податку на прибуток за вищевказаними деклараціями складає 9516,87 грн.

Пунктом 20.1.28 ст. 20 ПК України визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

За результатами розгляду матеріалів справи суд приходить до висновку, що податковий борг з податку на прибуток підприємств в сумі 9516,87 грн.  на час розгляду справи  відповідачем не погашений, що підтверджується довідкою ДПІ про стан розрахунків з бюджетом відповідача,  податковими деклараціями по вказаному податку, а тому підлягає стягненню в повному обсязі.

Також за відповідачем, згідно поданої декларації  з екологічного податку  обліковується борг по екологічному податку в сумі 1770,00 грн.

Статтею 250 ПК України передбачено порядок подання податкової звітності та сплати екологічного податку, відповідно до якої базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу. Платники податку, крім тих, які визначені пунктом 240.2 статті 240 цього Кодексу, та податкові агенти складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах - за місцем розміщення стаціонарних джерел забруднення, спеціально відведених для цього місць чи об'єктів;

Відповідачем на виконання вказаної норми до ДПІ  подано податкову декларацію з екологічного податку за І квартал 2011 р., згідно якої сума нарахованого податкового зобов'язання з екологічного податку складала 885,00 грн. та податкову декларацію з екологічного податку за ІІ квартал 2011 р., згідно якої сума нарахованого податкового зобов'язання з екологічного податку складала 885,00 грн.

Відповідно до ст. 57 п. 57.1 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Судом встановлено, що відповідачем по справі у строки визначені ст. 57 ПК України самостійно визначене податкове зобов'язання з екологічного податку у розмірі 1770,00 грн. сплачено не було, що підтверджується наявною у справі довідкою про стан розрахунків з бюджетом та розрахунком суми позову, внаслідок чого по вказаному податку утворилася заборгованість у розмірі 1770,00 грн.

Крім того, КП "Новоолексіївське домове управління" є платником податку за спеціальне використання води. Станом на 01.11.2011 р. за відповідачем рахується заборгованість у сумі 4962,57 грн. (4959,19 грн.- недоїмка та 3,57 грн. - пеня).

Статтею 6 ПК України визначено, що податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.

Збір за спеціальне використання води включений до переліку загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів) у відповідності до Податкового Кодексу України і є обов'язковим для сплати до відповідних бюджетів у встановлених розмірах та термінах.  

Згідно із п. п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПК України платники податків зобов'язані сплачувати податки і збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом. Відповідач порушує вказані норми статті 16 ПК України, оскільки станом на 01.11.2011 року за ним рахується борг перед бюджетом по збору за спеціальне використання води у сумі 4962,57 грн.

Відповідно до п. 326.1.  ст. 326 ПК України, водокористувачі   самостійно   обчислюють збір  за  спеціальне  використання  води та збір за спеціальне використання води для потреб гідроенергетики і рибництва щокварталу наростаючим підсумком  з  початку року,  а за спеціальне використання води для потреб водного транспорту - починаючи з першого півріччя поточного року, у якому було здійснено таке використання.

Пунктом 328.2. ст. 326 ПК України передбачено, що платники   збору  обчислюють  суму  збору  наростаючим підсумком з початку року  та  складають  податкові  декларації  за формою,  встановленою  в  порядку,  передбаченому статтею 46 цього Кодексу.

У разі несплати збору  або  сплати  його  в  неповному обсязі  платниками  збору  протягом шести місяців органи державної податкової служби подають інформацію про таких платників збору  до органів,  що  видають дозволи на спеціальне водокористування,  для вжиття стосовно них заходів згідно із законом (п. 328.9. ст. 328 ПК України).

Підпунктом 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Податкового Кодексу України встановлено, що після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Відповідачем сума боргу в установлені законом строки не сплачена, тому на дану суму боргу відповідачу контролюючим органом була нарахована пеня в розмірі 3,57  грн.  

Заборгованість відповідача до теперішнього часу залишається несплаченою. Доказів про сплату відповідачем податкового боргу до суду не надходило.

Щодо заборгованості  КП "Новоолексіївське домове управління" по податку на додану вартість, судом встановлено наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до наданих позивачем податкових декларацій відповідача за березень-грудень 2010 р., січень-липень 2011 р., у останнього обліковується податковий борг по податку на додану вартість у сумі 83925,38 грн., а також нарахована  пеня у сумі 3851,62 грн.

Відповідно до п.14.1.175., ст. 14 ПК України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до ст. 203 ПК України податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Однак, всупереч зазначеним положеннями Конституції України та вимогам ст. 203 ПК України відповідачем не сплачено суму податку на додану вартість та пені у розмірі  87777,00 грн., про що свідчить довідка ДПІ про стан розрахунків з бюджетом відповідача,  податкові декларації по вказаному податку. Таким чином вказане податкове зобов'язання визнається податковим боргом.

Відповідно до ч. 1 ст. 14 ПК України податковий борг (недоїмка) - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений Податковим кодексом України строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання; податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк)

Враховуючи викладене вище, та беручи до уваги, що відповідно до положень ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а відповідачем по справі не доведено протиправності заявлених позивачем вимог, суд вважає адміністративний позов обґрунтованими та таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі.

Згідно із ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 19, 158-163, 167 КАС України, суд, -  

постановив:

Позовні вимоги прокурора Генічеського району Херсонської області в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Генічеському районі до комунального підприємства "Новоолексіївське домове управління" Новоолексіївської селищної ради про стягнення боргу задовольнити.

Стягнути з комунального підприємства "Новоолексіївське домове управління" Новоолексіївської селищної ради (ЄДР 33512200) податковий борг:

- з податку на прибуток у сумі 9516,87 грн. (дев'ять тисяч п'ятсот шістнадцять) грн. 87 коп. на р/р 33216806700114*;101; призначення платежу - 11020202, отримувач відділення держказначейства України в установі банку ГУДКУ у Херсонській області м. Херсон; МФО 852010;

- з екологічного податку у сумі 1770,00 грн. (одна тисяча сімсот сімдесят) грн. 00 коп. на р/р 33112364700114*;101; призначення платежу - 19010303, отримувач відділення держказначейства України в установі банку ГУДКУ у Херсонській області м. Херсон; МФО 852010; 

- зі збору за спеціальне використання води у сумі 4962,76 грн. (чотири тисячі дев'ятсот шістдесят дві) грн. 76 коп. на р/р 33118359700112*;101; призначення платежу - 13020401, отримувач відділення держказначейства України в установі банку ГУДКУ у Херсонській області м. Херсон; МФО 852010;

- з податку на додану вартість у сумі 87777,00 грн. (вісімдесят сім тисяч сімсот сімдесят сім) грн. 00 коп. на р/р 31116029700112*;101; призначення платежу - 14010100, отримувач відділення держказначейства України в установі банку ГУДКУ у Херсонській області м. Херсон; МФО 852010.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення.  В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була  подана  у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили  після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                                                                                                                           Кисильова О.Й.

кат. 8.1.5

СудХерсонський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення15.02.2012
Оприлюднено27.03.2012
Номер документу22108602
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —133/12/2170

Постанова від 15.02.2012

Адміністративне

Херсонський окружний адміністративний суд

Кисильова О.Й.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні