Справа № 2а/2570/459/2012
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 лютого 2012 р. м. Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Добрянського В.В.,
за участю секретаря Строгої О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Ніжині і Ніжинському районі Чернігівської області до Дочірнього підприємства «Творець плюс» Товариства з обмеженою відповідальністю «Творець» про стягнення фінансової санкції та пені, -
В С Т А Н О В И В :
Управління Пенсійного фонду України в м. Ніжині і Ніжинському районі Чернігівської області звернулось з позовом до Дочірнього підприємства «Творець плюс» Товариства з обмеженою відповідальністю «Творець» (далі – ДП «Творець плюс» ТОВ «Творець»), в якому позивач просить стягнути суму заборгованості зі сплати фінансової санкції та пені в розмірі 9145,78 грн. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач в порушення Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” несвоєчасно та не в повному обсязі сплачує страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, про час, дату, та місце розгляду справи повідомлений належним чином надав клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини не явки не повідомив.
Відповідно до ч.4 ст. 128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Відповідно до ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ДП «Творець плюс» ТОВ «Творець» зареєстровано в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Ніжині і Ніжинському районі Чернігівської області як платник збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до п. 6 ч. 2 ст.17 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (на час виникнення спірних правовідносин), страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Страхові внески – це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Згідно з ст. 20 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (на час виникнення спірних правовідносин) обчислення страхових внесків застрахованих осіб, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески. Сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Пунктом 5.1.4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованим особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до пенсійного фонду України, передбачено, що нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплат заробітної плати, на суми яких нараховуються страхові внески.
За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхових внесків, а також за несплату, неповну або несвоєчасну сплату авансових платежів зі страхових внесків відповідно до ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" застосовуються штрафні санкції та нараховується пеня.
Відповідач порушив вимоги Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо своєчасності сплати страхових внесків, в зв'язку з чим, до відповідача були застосовані фінансові санкції в сумі 3760,89 грн. та нарахована пеня в сумі 5384,89 грн., про що винесено рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені.
Відповідно до пункту 7 Перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється. На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Відповідно до п.3 ст.106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
На адресу відповідача надіслана вимога від 04.03.2011 року № Ю-53У, яка отримана ним 17.03.2011 року (а.с.4).
На підставі ч.3 ст.106 закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
За таких обставин та враховуючи те, що сума заборгованості по страховим внескам, фінансової санкції та пені є узгодженою, відповідачем не оскаржена, суд дійшов висновку, що позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в м. Ніжині і Ніжинському районі Чернігівської області до Дочірнього підприємства «Творець плюс» Товариства з обмеженою відповідальністю «Творець» про стягнення фінансової санкції та пені в сумі 9145,78 грн., підлягають задоволенню повністю.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, 158-163 КАС України, Чернігівський окружний адміністративний суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов Управління Пенсійного фонду України в м. Ніжині і Ніжинському районі Чернігівської області до Дочірнього підприємства «Творець плюс» Товариства з обмеженою відповідальністю «Творець» про стягнення фінансової санкції та пені, - задовольнити повністю.
Стягнути з Дочірнього підприємства «Творець плюс» Товариства з обмеженою відповідальністю «Творець» (вул. Носівський шлях, 19а, м. Ніжин, 16600, р/р 26006961034021 ернігівська обласна філія АКБ «Уксоцбанк», МФО 353014, код 32722740) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Ніжині і Ніжинському районі Чернігівської області (вул. Шевченка, 21-ж, м. Ніжин, 16600, р/р 25608928103003 філія Чернігівського обласного управління АТ «Ощадбанк», МФО 353553, код 37716087) борг зі сплати фінансової санкції та пені в сумі 9145,78 грн.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду за правилами встановленими ст. 185 - 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Добрянський В.В.
Суд | Чернігівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.02.2012 |
Оприлюднено | 28.03.2012 |
Номер документу | 22134380 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернігівський окружний адміністративний суд
Добрянський В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні