2/345-06
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2006 р. Справа № 2/345-06
Суддя господарського суду Мельник П.А.
при секретарі судового засідання Віннік О.В. , розглянувши матеріали справи
за позовом: Управління Пенсійного фонду України у Жмеринському районі, 23100, Вінницька область, м. Жмеринка, вул. Асмолова, 1, код ЄДРПОУ 24899318
до:Дочірнього підприємства "Відродження" Товариства з обмеженою відповідальністю "Кристал", 23110, Вінницька область, Жмеринський район, с. Дубова, код ЄДРПОУ 31713337
позов на суму 13081,04 грн
Представники :
позивача : Каліцінська О.О.
відповідача : не з"явився
Заявлено позов Управління Пенсійного фонду України у Жмеринському районі, м. Жмеринка до Дочірнього підприємства «Відродження»ТОВ «Кристал», с. Дубова, Жмеринський район, Вінницька область про стягнення 13081,04 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків.
Відповідач в судове засідання не з'явився, однак надав лист № 86 від 20.10.2006р., яким заборгованість в сумі 13081,04 грн. визнає та просить справу розглянути без його участі.
Відповідно до ст. 122 КАС України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. А тому, заявлене клопотання судом приймається.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи та надані докази, суд, -
В С Т А Н О В И В :
У відповідності до ст. 8 Закону України «Про пенсійне забезпечення»- виплата пенсій здійснюється з Пенсійного фонду України, який проводить збір і акумуляцію коштів для реалізації положень ст. 46 Конституції України.
Згідно ст.1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страховими внесками є кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Відповідно по п.6 ст.20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. У разі недостатності у страхувальника коштів для здійснення в повному обсязі виплати заробітної плати (доходу) та одночасної сплати відповідних авансових платежів, виплата зазначених сум та сплата страхових внесків здійснюється в пропорційних розмірах.
В порушення вимог ст.20 Закону підприємством виплачувалась заробітна плата без перерахування внесків до Пенсійного фонду України в зв'язку з чим за період з жовтня 2005 р. по травень 2006 р. виникла недоїмка в сумі 13081,04 грн.
Згідно п. 3 ст.106 Закону територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби або до суду .
Підприємству були надіслані вимоги про сплату боргу.
Боржник протягом 10 робочих днів після отримання вимоги не сплатив зазначену у вимозі суму.
З урахуванням викладеного, оцінивши надані позивачем докази, суд дійшов висновку, що вимоги позивача обґрунтовані, відповідають обставинам справи та наявним матеріалам.
Крім того, беручи до уваги наявність підписаного сторонами акту звірки взаєморозрахунків та визнання відповідачем позовних вимог у повному обсязі і прийняття його судом, як такого, що не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи та законні інтереси та керуючись ч.3, 4 ст. 112, ч. 4 ст. 121 КАС України, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню відповідно до чинного законодавства та у межах заявлених вимог, в сумі 13081,04 грн.
Керуючись ст.ст.69, 70, 86-98, 159-163, 167, прикінцевими та перехідними положеннями КАС України, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити.
Стягнути з Дочірнього підприємства «Відродження»ТОВ «Кристал», с. Дубова, Жмеринський район, Вінницька область, код ЄДРПОУ 31713337 13081,04 грн. недоїмки по сплаті страхових внесків на користь Управління Пенсійного фонду України у Жмеринському районі (23100, м. Жмеринка, вул. Асмолова, 1, код ЄДРПОУ 24899318).
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінченя строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Мельник П.А.
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2006 |
Оприлюднено | 21.08.2007 |
Номер документу | 221540 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Мельник П.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні