2/157-НМ
УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Від "26" березня 2012 р. Справа № 2/157-НМ
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді Тимошенко О.М.
за участю представників сторін:
від позивача: не з'явився
від відповідача: не з'явився
за участю прокурора Кімак Л.С.
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу
за позовом Коростишівської районної державної адміністрації (м. Коростишів)
до Науково-виробничої фірми "Електроприлад" (м. Житомир)
За участю прокуратури Житомирської області (м.Житомир)
про зобов'язання припинити певні дії
Позивачем пред'явлено позов зобов'язати відповідача припинити пошук та видобування корисних копалин - піску на території Стрижівської сільської ради за межами населеного пункту с.Стрижівка, звільнити самовільно зайняту земельну ділянку на території Стрижівської сільської ради за межами населеного пункту с.Стрижівка посилаючись на те, що відповідачем здійснено видобування корисних копалин без отримання у встановленому порядку дозволів на пошук та видобування корисних копалин.
26.03.12 до суду надійшло клопотання позивача про відкладення розгляду справи, у зв'язку з неможливістю на даний час встановити належного відповідача по справі.
Прокурор у судовому засіданні позов підтримав.
Відповідач свого представника в судове засідання не направив, про причину неявки суд не повідомив, про день розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується поштовими повідомленнями про вручення кореспонденції.
Таким чином, відповідач не скористався своїм правом наданим йому ст.22 ГПК України, бути присутнім у судовому засіданні та надати свої заперечення по суті позову.
Суд відмовляє у задоволенні клопотання позивача про відкладення розгляду справи.
Справа розглядається за наявними в ній матеріалами, відповідно до ст.75 ГПК України.
Заслухавши пояснення учасника судового процесу, дослідивши матеріали справи, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Стрижівської сільської ради від 24.06.08 "Про надання дозволу на збір матеріалів попереднього погодження на користування надрами родовища піску Науково-виробнича фірма „Електроприлад" та рішенням Коростишівської районної ради від 31.07.08 №360 "Про погодження клопотання ПП Науково-виробнича фірма „Електроприлад" щодо отримання спеціального дозволу на користування надрами" надано погодження щодо отримання ПП Науково-виробничою фірмою "Електроприлад" спеціального дозволу (ліцензії) на користування надрами Стрижівського родовища піску орієнтованою площею 42,0 га на території Стрижівської сільської ради за межами населеного пункту на землях ДП"Коростишівський лісгосп АПК" з метою проведення геологорозвідувальних робіт, у тому числі з дослідно-промисловою розробкою (а.с.9,10).
За Рішенням Коростишівської районної ради №367 від 31.07.08 та розпорядженням №749 від 12.12.08 Коростишівської райдержадміністрації (а.с.12,13) було створено робочу групу для вивчення питань законності використання піщаних та гранітних кар'єрів у районі.
17.12.2008р. даною робочою групою під час проведення виїзної перевірки родовища піску було встановлено, що :
- є свіжі сліди незаконного видобування піску - розрито приблизно 40x60 кв.м. кар"єру глибиною орієнтовно до 8 м., загальна кількість незаконно видобувного піску становить 1,920 куб.м., мінімальні втрати від знищення пород лісу становлять 9500 грн.;
- на території кар"єру знаходиться екскаватор і погрузчик та 3 чоловіки. Один із них представився, як представник директора фірми „Електроприлад". Правовстановлюючих документів на час перевірки у них не було, і представником було зазначено, що документи знаходяться у керівництва фірми. Зі слів представника фірми, керівництво фірми на зустріч прибути не може.
За результатами проведеної перевірки був складений акт (а.с.14).
Крім того, на думку райдержадміністрації ПП Науково-виробнича фірма „Електроприлад" продає ПП „Кристал Райз" пісок зі Стрижівського родовища піску, а ПП „Кристал Райз" продало в свою чергу ВАТ „Житомирське шляховобудівельне управління № 19" :
- згідно накладної №6 від 06.10.2008 року 1000, 00 тон піску на суму 25 600,80 грн.;
- згідно накладної №11 від 10.10. 2008 року 500,00 тон піску на суму 13250,40 грн.
Відповідно до вимог ст.125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Відповідно до вимог ст.16 Кодексу України про надра спеціальні дозволи на користування надрами у межах конкретних ділянок надаються спеціалізованим підприємствам, установам і організаціям, а також громадянам, які мають відповідну кваліфікацію, матеріально-технічні та економічні можливості для користування надрами.
Надання спеціальних дозволів на користування надрами здійснюється після попереднього погодження з відповідною Радою народних депутатів питання про надання земельної ділянки для зазначених потреб, крім випадків, коли у наданні земельної ділянки немає потреби.
Відповідно до вимог ст.9 Закону України „Про ліцензування певних видів господарської діяльності", такий вид господарської діяльності як пошук (розвідка) корисних копалин підлягає ліцензуванню.
Оскільки спеціальний дозвіл на користування надрами Стрижівського родовища піску НПФ „Електроприлад" не видавався, що є грубим порушенням чинного законодавства, своїм рішенням №24 від 06.04.09 Стрижівська сільська рада скасувала рішення Стрижівської сільської ради від 24.06.08 "Про надання дозволу на збір матеріалів попереднього погодження на користування надрами родовища піску Науково-виробнича фірма „Електроприлад" (а.с.17), а 24.06.09 рішенням районної ради №494 було відмінено рішення Коростишівської районної ради №360 від 31.07.08 "Про погодження клопотання ПП Науково-виробнича фірма „Електроприлад" щодо отримання спеціального дозволу на користування надрами" (а.с.18).
Неправомірні, на думку позивача, розвідка (пошук) та видобування корисних копалин ПП Науково-виробничою фірмою „Електроприлад" стало підставою для звернення з даним позовом до суду в якому позивач просить зобов'язати ПП Науково-виробничу фірму „Електроприлад" припинити пошук корисних копалин та звільнити самовільно зайняту земельну ділянку на території Стрижівської сільської ради за межами населеного пункту с.Стрижівка Коростишівського району.
Відповідно до вимог ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень. Доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких грунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору (ст.32 ГПК України).
З метою вирішення даного спору та встановлення осіб причетних до незаконного видобування піску на території Стрижівської сільської ради за межами населеного пункту с.Стрижівка та, зокрема, для встановлення причетності Науково-виробничої фірми "Електроприлад" до незаконного видобування піску, суд ухвалою від 29.09.09 ухвалив направити повідомлення до прокуратури Житомирської області про дії невстановлених осіб по незаконному добуванню корисних копалин на території Стрижівської сільської ради за межами населеного пункту с.Стрижівка.
30.01.12 прокуратура Коростишівського району Житомирської області листом №90/270 від 26.01.12 повідомила про те, що в ході розслідування справи причетність службових осіб Науково-виробничої фірми "Електроприлад" до вчинення вищевказаного злочину не встановлена (а.с.56).
Доказів того, що ПП Науково-виробнича фірма „Електроприлад" займає земельну ділянку на території Стрижівської сільської ради за межами населеного пункту с.Стрижівка суду не надано.
Таким чином, позивачем не доведено факту користування відповідачем земельною ділянкою на території Стрижівської сільської ради за межами населеного пункту с.Стрижівка та видобування там корисних копалин, тому суд відмовляє в задоволенні позову.
Керуючись ст.ст. 49, 82-85 ГПК України, господарський суд
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову відмовити.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів з дня його оголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Тимошенко О. М.
Віддрукувати:
1- в справу
2-3- сторонам (рек. з повідом.)
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2012 |
Оприлюднено | 31.03.2012 |
Номер документу | 22203963 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Тимошенко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні