Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
28 лютого 2012 р. № 2-а- 1469/12/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Єгупенко В.В. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Вовчанської міжрайонної державної податкової інспекції у Харківській області
до
Спільного підприємства райкоопзаготпром
про
стягнення заборгованості перед бюджетом ,
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Вовчанська міжрайонна державна податкова інспекція у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з зазначеним позовом та просить суд стягнути з відповідача заборгованість перед бюджетом у розмірі 2040,00 грн.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що Спільне підприємство райкоопчаготпром взято на облік у Вовчанській МДПІ (Великобурлуцьке відділення) з 10.08.1993 за №246.Спільне підприємство райкоопзаготпром має податковий борг перед бюджетом у сумі 2040 грн. нарахований на підставі податкового повідомлення - рішення від 03.06.2011 №0000132301.
В судове засідання представник позивача не прибув, про час дату та місце судового засідання був повідомлений належним чином, надав суду заяву в якій просив розглядати справу за його відсутності.
Відповідач у судове засідання свого представника не направив, про час, дату та місце судового засідання повідомлявся згідно адреси внесеної до ЄДРЮОФОП, проте конверт з повідомленням про вручення поштового відправлення повернувся до суду з позначкою "за зазначеною адресою не існує".
Відповідно до ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до ч. 4, ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Згідно ч. 6, ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог та необхідність їх задоволення, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що Спільне підприємство райкоопчаготпром взято на облік у Вовчанській МДПІ (Великобурлуцьке відділення) з 10.08.1993 за №246. Підприємство пройшло державну реєстрацію у порядку, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», про що свідчить відповідний запис у витягу з Єдиного державного реєстру, що підтверджується матеріалами справи.
Фахівцями Вовчанської МДПІ були проведені невиїзні документальні перевірки Спільного підприємства райкоопчаготпром з питань дотримання термінів подання податкових декларацій з ПДВ. За результатами перевірки було складено акт про результати виїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, якими встановлено порушення відповідачем п.п.4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону № 2181-ІІІ, а саме: акт №300/18-01786327 від 31.05.2011 року.
Згідно з розшифровкою виникнення податкового боргу по ПДВ начальником Вовчанської МДПІ було винесене податкове повідомлення-рішення №0000132301 від 03.06.2011 року, Вищезазначене податкове повідомлення-рішення було надіслано відповідачу поштою, але ним не отримані у зв'язку з відсутністю за адресою.
15.06.2011 року Вовчанською МДПІ була винесено податкову вимогу № 31 на суму 2040,00 грн. Податкова вимога була надіслана відповідачу поштою, але ним не отримана у зв'язку з відсутністю за місцезнаходженням.
Згідно п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181-ІІІ податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Відповідно до п.п. 17.1.1 п.17.1 ст. 17 Закону № 2181-ІІІ платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Згідно абз. “а” п.п. 4.2.2. п. 4.2 ст. 4 Закону № 2181-ІІІ контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.
Відповідно до п.п. 3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Згідно п. 95.1. ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Судом встановлено, що податковим органом визначено суму податкового зобов'язання. Сума податкового зобов'язання у розмірі 2040,00 грн. до бюджету не сплачена та не оскаржена.
Згідно ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, податкові органи подають до судів позови до підприємств, організацій, установ та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, у Спільного підприємства райкоопзаготпром утворилась податкова заборгованість у розмірі 2040,00 грн., яка не сплачена та на думку суду підлягає стягненню, як законна та обґрунтована.
Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку, що вимоги позивача правомірні, обґрунтовані і підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 158, ст. 159, ст. 160, ст. 163, ст. 185, ст. 186, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, –
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Вовчанської міжрайонної державної податкової інспекції у Харківській області до Спільного підприємства райкоопзаготпром про стягнення заборгованості перед бюджетом - задовольнити.
Стягнути з Спільного підприємства райкоопзаготпром (62600, Великобурлуцький район, смт. Великий Бурлук, вул. Свердлова, 2, код ЄДРПОУ 01786327), заборгованість перед бюджетом у розмірі 2040,00 грн. (дві тисячі сорок грн.).
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення, копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Єгупенко В.В.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2012 |
Оприлюднено | 02.04.2012 |
Номер документу | 22225134 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Єгупенко В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні