Постанова
від 28.02.2012 по справі 1469/12/2070
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД



     

Харківський окружний адміністративний суд

61004  м. Харків  вул. Мар'їнська, 18-Б-3

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 Харків  

 28 лютого 2012 р.                                                                                 № 2-а- 1469/12/2070  

Харківський окружний адміністративний суд  у складі головуючого судді   Єгупенко В.В.    розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом

 Вовчанської міжрайонної державної податкової інспекції у Харківській області   

до

 Спільного підприємства райкоопзаготпром   

про

 стягнення заборгованості перед бюджетом ,

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Вовчанська міжрайонна державна податкова інспекція у Харківській області, звернувся до  Харківського окружного адміністративного суду  з  зазначеним позовом та просить суд стягнути з відповідача заборгованість перед бюджетом у розмірі 2040,00 грн.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що Спільне підприємство райкоопчаготпром взято на облік у Вовчанській МДПІ (Великобурлуцьке відділення) з 10.08.1993 за №246.Спільне підприємство райкоопзаготпром має податковий борг перед бюджетом у сумі 2040 грн. нарахований на підставі податкового повідомлення - рішення від 03.06.2011 №0000132301.

В судове засідання представник позивача не прибув, про час дату та місце судового засідання був повідомлений належним чином, надав суду заяву в якій просив розглядати справу за його відсутності.

Відповідач у судове засідання свого представника не направив, про час, дату та місце судового засідання повідомлявся згідно адреси внесеної до ЄДРЮОФОП, проте конверт з повідомленням про вручення поштового відправлення повернувся до суду з позначкою "за зазначеною адресою не існує".

Відповідно до ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Відповідно до ч. 4, ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Згідно ч. 6, ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у  справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні  у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог та необхідність їх задоволення, виходячи  з наступного.

Судом встановлено, що Спільне підприємство райкоопчаготпром взято на облік у Вовчанській МДПІ (Великобурлуцьке відділення) з 10.08.1993 за №246. Підприємство пройшло державну реєстрацію у порядку, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», про що свідчить відповідний запис у витягу з Єдиного державного реєстру,  що підтверджується  матеріалами справи.

Фахівцями Вовчанської МДПІ були проведені невиїзні документальні перевірки Спільного підприємства райкоопчаготпром з питань дотримання термінів подання податкових декларацій з ПДВ. За результатами перевірки було складено акт про результати виїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, якими встановлено порушення відповідачем п.п.4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону № 2181-ІІІ, а саме: акт №300/18-01786327 від 31.05.2011 року.

Згідно з розшифровкою виникнення податкового боргу по ПДВ начальником Вовчанської МДПІ було винесене податкове повідомлення-рішення №0000132301 від 03.06.2011 року, Вищезазначене податкове повідомлення-рішення було надіслано відповідачу поштою, але ним не отримані у зв'язку з відсутністю за адресою.

15.06.2011 року Вовчанською МДПІ була винесено податкову вимогу № 31 на суму 2040,00 грн.  Податкова вимога була надіслана відповідачу поштою, але ним не отримана у зв'язку з відсутністю за місцезнаходженням.

Згідно п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181-ІІІ податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Відповідно до п.п. 17.1.1 п.17.1 ст. 17 Закону № 2181-ІІІ платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Згідно абз. “а” п.п. 4.2.2. п. 4.2 ст. 4 Закону № 2181-ІІІ контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.

Відповідно до п.п. 3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Згідно п. 95.1. ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Судом встановлено, що податковим органом визначено суму податкового зобов'язання. Сума податкового зобов'язання у розмірі 2040,00 грн. до бюджету не сплачена та не оскаржена.

Згідно ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, податкові органи подають до судів позови до підприємств, організацій, установ та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Таким чином, у Спільного підприємства райкоопзаготпром утворилась податкова заборгованість у розмірі 2040,00 грн., яка не сплачена та на думку суду підлягає стягненню, як законна та обґрунтована.

Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку, що вимоги позивача правомірні, обґрунтовані і підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 158, ст. 159, ст. 160, ст. 163, ст. 185, ст. 186, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, –

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Вовчанської міжрайонної державної податкової інспекції у Харківській області до Спільного підприємства райкоопзаготпром про стягнення заборгованості перед бюджетом - задовольнити.

Стягнути з Спільного підприємства райкоопзаготпром (62600, Великобурлуцький район, смт. Великий Бурлук, вул. Свердлова, 2, код ЄДРПОУ 01786327), заборгованість перед бюджетом у розмірі 2040,00 грн. (дві тисячі сорок грн.).

Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення, копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

           Суддя                                                                                     Єгупенко В.В.  

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення28.02.2012
Оприлюднено02.04.2012
Номер документу22225134
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —1469/12/2070

Ухвала від 09.02.2012

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Єгупенко В.В.

Ухвала від 09.02.2012

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Єгупенко В.В.

Ухвала від 09.02.2012

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Єгупенко В.В.

Постанова від 28.02.2012

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Єгупенко В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні