Постанова
від 20.03.2012 по справі 826/12/2070
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД



     

Харківський окружний адміністративний суд

61004  м. Харків  вул. Мар'їнська, 18-Б-3

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 Харків  

20 березня 2012 р.                                                                                 № 2-а- 826/12/2070  

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого –Судді Бездітка Д.В.,

при секретарі  судового засідання –Фоміній В.В.,

з викликаних та повідомлених осіб в судове засідання ніхто не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу

за позовом  Управління Пенсійного фонду України в м. Сумах  

до  Відкритого акціонерного товариства "Харківшляхбуд"  

про стягнення заборгованості ,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач,  Управління Пенсійного фонду України в м. Сумах, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відповідача, Відкритого акціонерного товариства "Харківшляхбуд", в якому просить суд стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Харківшляхбуд" на користь управління Пенсійного фонду України в м. Сумах заборгованість з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за жовтень 2011 року в сумі 9290,05 грн.

          В обґрунтування заявленого позову позивач зазначив, відповідач, який є платником єдиного внеску  на загальнообов'язкове державне соціальне страхування не виконав у повному обсязі зобов'язань зі сплати зазначеного внеску, в зв'язку з чим виникла заборгованість в сумі 9290,05 грн. за жовтень 2011 року.

Представник позивача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи, був повідомлений своєчасно та належним чином, розгляд справи просив проводити за своєї відсутності.

Представник відповідача до суду не прибув, причини неявки не повідомив, правову позицію щодо заявлених позовних вимог, клопотань про відкладення розгляду справи або її розгляд за своєї відсутності не надав, був повідомлений належним чином про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Суд, перевіривши матеріали справи доходить висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог та необхідність їх задоволення, виходячи  з наступного.

Матеріали справи свідчать, що відокремлений підрозділ Відкритого акціонерного товариства "Харківшляхбуд" (Сумська філія Відкритого акціонерного товариства "Харківшляхбуд" Дорожньо-будівельне управління №11) зареєстрований в управлінні Пенсійного фонду України в м. Сумах як платника єдиного внеску  на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Судом встановлено, що внаслідок несвоєчасного перерахування відповідачем грошових коштів до Управління Пенсійного фонду України в м. Сумах, за ним виникла заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за жовтень 2011 року в розмірі 9290,05 грн.

Сумською філією Відкритого акціонерного товариства "Харківшляхбуд" Дорожньо-будівельне управлінням №11 самостійно подано до Управління Пенсійного фонду України в м. Сумах  звіт про нарахування єдиного внеску за жовтень 2011 року, в якому вказано загальну суму єдиного внеску, що підлягає сплаті в розмірі 19290,06 грн. У зв'язку з частковою сплатою коштів, загальна суму заборгованості відповідача склала 9290,05 грн.

Матеріали справи свідчать, що Управлінням Пенсійного фонду України в м. Сумах на адресу відповідача було направлено вимогу про сплату боргу від 06.12.2011 року № Ю-171 на суму 9290,05 грн., яка відповідачем отримана 03.01.2012 року.

Проте  кошти згідно вимоги не сплачено, незважаючи на те, що відповідно до 4 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити недоїмки та суми фінансових санкцій.

Суд зазначає, що Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»  визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.

Відповідно до п.2. ч.1 ст.1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»встановлено, що єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування;

Відповідно до п.1. ч.2 ст.6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»передбачено, що платник єдиного внеску зобов'язаний зокрема своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Частиною 3,8 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»встановлено, що обчислення єдиного внеску територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати єдиного внеску, звітності, що подається платниками до територіальних органів Пенсійного фонду, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких (якого) відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок. Платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Частиною 4 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»встановлено, що територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.

У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.

Крім того, відповідно пункту до  6.3. Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України 27.09.2010 N 21-5 органи Пенсійного фонду надсилають платникам вимогу про сплату недоїмки в таких випадках: а) якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника або актів звірок з органами податкової служби сум доходу (прибутку) фізичних осіб - підприємців чи осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, свідчать про донарахування сум єдиного внеску або органами Пенсійного фонду у повідомленнях-розрахунках визначено суми єдиного внеску, які підлягають доплаті; б) якщо платник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати єдиного внеску; в) якщо платник має на кінець звітного базового періоду борги зі сплати фінансових санкцій.

У випадку "б" та/або "в" вимога надсилається щомісяця протягом п'яти робочих днів, наступних за звітним базовим періодом. Вимога формується на підставі даних особових рахунків платників на всю суму боргу.

Відповідач, відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», повинен сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Судом встановлено, що вимога про сплату боргу від 06.12.2011 року № Ю-171  прийнята позивачем на підставі та у межах його повноважень, позивач виконав всі вимоги діючого законодавства щодо узгодження суми заборгованості всього в сумі 9290,05 грн., вимога про сплату зазначеного боргу оскаржена не була, є діючою, отже позовні вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

На підставі викладеного  та  керуючись ст. ст. 160,161,162,163 КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Сумах  до  Відкритого акціонерного товариства "Харківшляхбуд"  про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Харківшляхбуд" (код ЄДРПОУ 23296305) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Сумах заборгованість з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за жовтень 2011 року в сумі 9290.05 грн. (дев'ять тисяч двісті дев'яноста гривень 05 копійок).

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлений 26 березня 2012 року.

Суддя                                                                                      Д.В. Бездітко

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення20.03.2012
Оприлюднено02.04.2012
Номер документу22225305
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —826/12/2070

Ухвала від 26.01.2012

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Бездітко Д.В.

Ухвала від 26.01.2012

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Бездітко Д.В.

Постанова від 20.03.2012

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Бездітко Д.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні