Постанова
від 31.01.2012 по справі 2а-82/12/0170/17
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

 

31 січня 2012 р.  

Справа №2а-82/12/0170/17

Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Папуша О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовом  Заступника прокурора Нижньогірського району АР Крим   в інтересах держави в особі   Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим    

до  Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Буревестник"         

про стягнення,

 

ВСТАНОВИВ:

03.01.11р. до суду надійшов названий адміністративний позов, у якому заявник, на виконання своїх владних повноважень, в інтересах держави в особі позивача просить суд стягнути з відповідача заборгованість зі сплати фінансових (штрафних) санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності загальною сумою 4 388,53 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані невиконанням відповідачем вимог ст. 8, ст. 22 ст. 23, Закону України від 18.01.01р. № 2240-ІІІ "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" щодо обов'язку своєчасне та в повному обсязі повернення коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, невиконання положень якого призвело до застосування до правопорушника фінансових санкцій, розмір яких також ним не погашено, що зумовили звернення заявника в інтересах позивача до суду із відповідними вимогами.

Ухвалою суду від 10.01.12р. в адміністративній справі відкрито скорочене провадження, відповідачу надано строк до 31.01.12р. для подачі до канцелярії суду заперечення проти позову, всіх необхідних документів та доказів на підтвердження своїх заперечень або заяву про визнання позову, доведено до відома сторін про розгляд справи суддею одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, за наявними у справі матеріалами.

Прокурор та позивач про місце, день і час судового розгляду повідомлені належним чином (а.с.18-20). Направлена на відому суду адресу відповідача ухвала про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі, повернута поштовим відділенням з відміткою "за зазначеною адресою не зареєстровано".

Беручи до уваги положення ч. 11 ст. 35 КАС України, судом вжито усіх можливих заходів щодо сповіщення сторін про розгляд адміністративної справи, вжито достатніх заходів для повідомлення відповідача про строк подання заперечень проти позову, порядок їх подання, а також наслідки неподання такого заперечення, у з в'язку з чим, зважаючи на клопотання представника позивача, приписи статті 122 КАС України, розглянувши матеріали наявні справи, суд не знаходить підстав для розгляду справи за загальними правилами розгляду справ, встановленими Кодексом адміністративного судочинства України, та вважає за можливе розглянути справи в порядку скороченого провадження, відповідно до приписів, встановлених статтею 183-2 КАС України.

З наявних матеріалів справи, судом з'ясовано, що в інтересах Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в Автономній Республіці Крим Заступник прокурора Нижньогірського району АР Крим звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим щодо стягнення з відповідача наявної.

З огляду на викладене цей позов розглядається судом відповідно до пункту 5 частини другої статті 17 КАС України, як спір за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадку прямо передбаченому законом, та, зважаючи на положення ст.ст. 18, 50, КАС України, оскільки однією зі сторін справи є орган державної влади, на цей спір поширюється компетенція адміністративних судів та справа підсудна окружному адміністративному суду.

Позивач – Відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим – є регіональною структурою Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, юридична особа, створена відповідно до пункту 5 статті 10 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням", у своїй діяльності керується Конституцією України, Основами законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням", Кодексом Законів про працю України, іншими законодавчими та нормативно-правовими актами, Статутом Фонду, а також Положенням про відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 19.09.01р. № 42, відповідно до обсягу своїх повноважень є суб'єктом владних повноважень, наділеним правом з прийняття постанов і розпоряджень, організації та контролю за їх виконання.

Відповідач – Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Буревестник", ідентифікаційний код юридичної особи 31292734, суб'єкт господарювання, зареєстрований юридичною особою Нижньогірською РДА в АР Крим, внесено відомості до ЄДР з 03.05.06р., місцезнаходження за адресою: 97134, АР Крим, Нижньогірський район, с. Плодове, пров. Садовий, будинок 26 (а.с.5), на вимогу Закону зареєстровано страхувальником загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням у Красногвардійській МВД ВФСС зТВП в АРК, відповідно до поданої заяви (а.с.12).

Конституцією, як Основним Законом України, зокрема статтею 67, передбачено обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку та розміру встановленому законом.

Спеціальним законом, який визначає правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності, у зв'язку з вагітністю та пологами, у разі смерті, а також надання послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованим особам та членам їх сімей, є Закон України від 18.01.01 р. № 2240-ІІІ "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням".

Загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, відповідно до статті 1 Закону, передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв'язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї), вагітності та пологів, часткову компенсацію витрат, пов'язаних із смертю застрахованої особи або членів її сім'ї, а також надання соціальних послуг за рахунок бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що формується шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом, громадянами, а також за рахунок інших джерел, передбачених цим Законом.

Загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, з положень частини першої статті 6 Закону, підлягають:

1) особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності та господарювання або у фізичних осіб, у тому числі в іноземних дипломатичних та консульських установах, інших представництвах нерезидентів, а також обрані на виборні посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в інших органах;

2) члени колективних підприємств, сільськогосподарських та інших виробничих кооперативів.

Відповідно до частини першої статті 9 Закону Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд) є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Фонд належить до цільових позабюджетних страхових фондів. Згідно частини третьої вказаної статті Закону Фонд є некомерційною самоврядною організацією. Держава є гарантом надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам Фондом, стабільної діяльності Фонду.

В редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин, положеннями пункту 2 частини другої статті 27 Закону України від 18.01.01 р. № 2240-ІІІ "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" на страхувальника законодавцем покладено обов'язок з нараховування і сплати в установлені строки та в повному обсязі страхових внесків.

Відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням", Закону України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування" правлінням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності затверджено Інструкцію про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Відповідно до п. 4.4. Інструкції перерахування коштів на рахунки Фонду страхувальниками-роботодавцями здійснюється одночасно з одержанням коштів на оплату праці в установах банків. У разі виплати заробітної плати за першу половину або іншу частину місяця нараховані страхові внески повинні бути перераховані до Фонду не пізніше дня, встановленого для виплати заробітної плати за другу половину місяця. Не сплачені в цей строк кошти вважаються недоїмкою.

Спори, що виникають з правовідносин за цим Законом, відповідно до положень статті 8 Закону, вирішуються органами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в порядку, встановленому статутом Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, та в судовому порядку.

Встановлені судом з матеріалів справи фактичні обставини свідчать про те, що Виконавчою дирекцією відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності рішеннями в Автономній Республіці Крим рішеннями від 30.08.11р. № 06-4/374, від 07.10.11р. № 06-4/428 застосовано фінансові (штрафні санкції) за несвоєчасне повернення коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на загальну суму 4 388,53 грн. (а.с.6-9). Прийняті рішення направлено на адресу відповідача, отримані останнім 08.09.11р. та 10.10.11р. відповідно, проте, на вимогу вищевказаних норм Закону, позивачу не перераховану, з огляду на що за ним рахується заборгованість в зазначеній сумі.

Відповідальність суб'єктів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, за невиконання або неналежне виконання своїх обов'язків передбачена статтею 30 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням", за змістом якої роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців, а також за порушення порядку використання страхових коштів. Фізична особа, яка не має статусу підприємця та використовує найману працю, додатково несе відповідальність за ухилення від взяття на облік як платника страхових внесків. Відповідно до частини другої вказаної статті названого Закону не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку.

Строк давності в разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.

Належних доказів та обґрунтованих доводів, які б спростовували обставини справи щодо наявної заборгованості, протиправності вимог позивача, суб'єкта владних повноважень, зі стягнення вказаного розміру заборгованості, що виникла внаслідок невиконання відповідачем вимог закону, матеріалів справи, які б могли бути використані як доказ у справі щодо відсутності вказаного позивачем розміру заборгованості та мають значення для вирішення справи, відповідачем на пропозиції суду не надано.

Вирішуючи справу на основі наявних доказів, поданих заявником в інтересах позивача, оцінюючи обґрунтованість вимог, підтверджених відповідними доказами, наявними у матеріалах справи, суд вважає підставною та обґрунтованою позовну вимогу позивача щодо стягнення недоїмки зі сплати фінансових (штрафних) санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку із тимчасовою втратою працездатності сумою 4 388,53 грн., у зв'язку з чим вона підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 94, 159, 160, 161, 162, 163, 183-2, 186, 254 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Буревестник", ідентифікаційний код юридичної особи 31292734, на користь Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в Автономній Республіці Крим (р/р 37170200900001 в ГУ ДКУ в АР Крим, МФО 824026, код в ЄДРПОУ 22325042), заборгованість в розмірі 4 388,53 грн.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку. Строк для подання апеляційної скарги стороною обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя                                                                Папуша О.В.

              

СудОкружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення31.01.2012
Оприлюднено02.04.2012
Номер документу22234019
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-82/12/0170/17

Постанова від 31.01.2012

Адміністративне

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Папуша О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні