Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
15 березня 2012 р. № 2-а- 2316/12/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Волкова Л.М., розглянув у приміщенні суду в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України у Фрунзенському районі міста Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківська фабрика напівфабрикатів" про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просив суд стягнути з ТОВ “Харківська фабрика напівфабрикатів” на користь управління Пенсійного фонду України в Фрунзенському районі м. Харкова прострочену заборгованість з фінансових санкцій в сумі 14186, 72 грн.
В обґрунтуванні позовних вимог позивачем в позові зазначено наступне. Управлінням Пенсійного фонду України у Фрунзенському районі м. Харкова була проведена планова перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківська фабрика напівфабрикатів" з питань дотримання вимог законодавства щодо нарахування, обчислення та сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, інших платежів та надання достовірних відомостей до органів Пенсійного фонду за період з 01.05.2006 року по 31.12.2010 року, за результатами якої було складено Акт від 31.03.2011 року № 59. На підставі встановлених порушень, Управлінням Пенсійного фонду України булі винесені Рішення № № 995, 996, 997, 998, якими до відповідача застосовані фінансові санкції на загальну суму 14186,72 грн., яку позивач просив стягнути в судовому порядку.
Представник позивача в судове засідання 15.03.2012 року не прибув, до суду надав заяву з проханням слухати справу без його участі (а.с. 31).
В судове засідання, призначене на 15.03.2012 року відповідач не прибув, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 29), письмових заперечень щодо поданого позову до суду не надав, причин неприбуття суду не повідомив.
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАСУ у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень. Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за відсутністю представника відповідача.
Суд вважає, що сторони є належним чином повідомленими про дату, час та місце судового засідання, потреба заслухати свідка чи експерта відсутня, перешкод для розгляду справи у судовому засіданні немає, а тому суд вважає що справу слід розглянути за наявними в ній матеріалами в порядку письмового провадження з огляду на ч. 6 ст. 128 КАС України.
Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Харківська фабрика напівфабрикатів" зареєстровано як юридична особа 26.07.1994 року Виконавчим комітетом Харківської міської ради, що підтверджується Витягом з ЄДРЮОФОП (а.с. 3) та взято на облік як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до управління Пенсійного фонду України у Фрунзенському районі міста Харкова.
Згідно з ч. 3 ст. 18 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 року страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
Фахівцями УПФУ у Фрунзенському районі міста Харкова 31.03.2011 року була проведена перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківська фабрика напівфабрикатів", за результатами якої був складений Акт перевірки від 31.03.2011 року № 59 з питань дотримання вимог законодавства щодо нарахування, обчислення та сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, інших платежів та надання достовірних відомостей до органів Пенсійного фонду за період з 01.05.2006 року по 31.12.2010 року. Відповідно до висновків акту перевірки встановлено такі порушення, а саме: приховування суми заробітної плати в липні 2010 року на загальну суму 8132,18грн., на яку нараховуються страхові внески по тарифам та утриманням з громадян; заниження страхових внесків за липень 2010 року на загальну суму 2862,52грн. ( по тарифу 33,2% - 2699,88грн., по тарифу 2% - 162,64грн.); встановлена розбіжність між індивідуальними даними по сумам, нарахованим за дні щорічної відпустки по застрахованим особам по даним звітності у липні 2010 року ( табл. 7 ), наданих до управління ПФУ та фактичними нарахуваннями та утриманнями страхових внесків. Відхилення виникло у зв'язку з не включенням до фонду оплати праці суми відпускних у липні 2010 року. Також перевіркою встановлено порушення ч.6 ст.20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а саме: несвоєчасна сплата авансових платежів у листопаді 2007 року на суму 2762,42 грн. та у квітні 2009 року на суму 553,76 грн.
Згідно з п. 4 ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 року за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків накладається штраф у розмірі 5 відсотків зазначених сум за кожний повний або неповний місяць, за який донараховано ці суми.
Відповідно до п.7 ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 року за несплату, неповну або несвоєчасну сплату авансових платежів із страхових внесків, передбачених цим Законом, - штраф у розмірі 50 відсотків сум несплачених або своєчасно не сплачених авансових платежів.
Відповідно до п.5 ч.9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 року за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з п. 3 ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 року за приховування (заниження) страхувальником суми заробітної плати (виплат, доходу), на які нараховуються страхові внески, накладається штраф у розмірі всієї суми прихованої (заниженої) заробітної плати (виплат, доходу), а в разі повторного протягом року такого порушення - штраф у триразовому розмірі суми прихованої (заниженої) заробітної плати (виплат, доходу).
Відповідно до ч. 13 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 року про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій. Суми пені та штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Так, УПФУ у Фрунзенському районі м. Харкова були винесені Рішення про застосування штрафних санкцій № 995 від 07.04.2011 року на суму 8132,18 грн. (а.с. 4), Рішення про застосування штрафних санкцій № 996 від 07.04.2011 року на суму 1145,01 грн. (а.с. 5), Рішення про застосування штрафних санкцій № 997 від 07.04.2011 року на суму 1658,09 грн. (а.с. 7), Рішення про застосування штрафних санкцій № 998 від 07.04.2011 року на суму 1533,93 грн. (а.с. 8).
Зазначені Рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені були направлені поштою та отримані уповноваженою особою Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківська фабрика напівфабрикатів" 26.04.2011 року.
Вказані рішення не були оскаржені відповідачем у встановлені законом строки.
Відповідач заборгованість по сплаті фінансової санкції та пені не сплатив, сума боргу складає 14186,72 грн.
Вказана заборгованість на теперішній час залишається несплаченою.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідач правом участі в судовому засіданні не скористався, письмових заперечень щодо поданого позову до суду не надав.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 18, 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 року № 1058-IV, ст.ст. 94, 160, 161, п. 4 ч. 2 ст. 162, ст.ст. 163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України у Фрунзенському районі міста Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківська фабрика напівфабрикатів" про стягнення заборгованості- задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Харківська Фабрика напівфабрикатів” (ідентифікаційний код 31432808, вул. Хабарова, буд. 1, м. Харків, 61099) на користь управління Пенсійного фонду України в Фрунзенському районі м. Харкова (ідентифікаційний код 22645387, пр. Московський 198/3, м. Харків, 61082) прострочену заборгованість з фінансових санкцій в сумі 14186, 72 (чотирнадцять тисяч сто вісімдесят шість грн. 72 коп.)грн.
3. Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у десятиденний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня отримання копії постанови. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
4. Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Волкова Л.М.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.03.2012 |
Оприлюднено | 03.04.2012 |
Номер документу | 22253455 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Волкова Л.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні