П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 березня 2012 р. м. Чернівці Справа № 2а/2470/507/12
Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Боднарюка О.В.;
розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Новоселицького районного центру зайнятості до приватного підприємства "Новоселиця-Буд" про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ :
Новоселицький районний центр зайнятості (далі-позивач) звернувся з адміністративним позовом до приватного підприємства «Новоселиця-Буд» (далі-відповідач) про стягнення коштів.
У відповідності до вимог ч.3 ст.183-2 КАС України, відповідачу було направлено ухвалу про відкриття скороченого провадження та запропоновано подати заперечення на позов, або заяву про визнання позову. Проте, у зв'язку з тим що відповідач за зазначено адресою не значиться, конверт повернувся на адресу суду.
Виходячи із ч.8 ст.35 КАС України, вважається що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Окрім того, ч.11 ст.35 КАС України, передбачає, що у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідач зареєстрований як страхувальник у Новоселицькому районному центрі зайнятості.
Новоселицьким районним центром зайнятості проведена перевірка приватного підприємства «Новоселиця-Буд».
14 грудня 2011 року позивач склав акт перевірки з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період з 14 липня 2008 року по 31 грудня 2010 року. Проведеною перевіркою встановлено недоїмку зі сплати страхових внесків в сумі 1946,26 грн. та донараховано пеню в сумі 248,73 грн.(а.с. 6-8).
Рішенням директора Новоселицького районного центру зайнятості №11 про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків(недоїмки), пені та штрафу вирішено стягнути з відповідача прострочену заборгованість зі сплати страхових внесків (недоїмки) в розмірі 1946,26 грн. та пені в сумі 248,73 грн.(а.с. 5).
На день пред'явлення позову до суду заборгованість відповідачем добровільно погашена не була.
Правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття регулюються Законом України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 02.03.2000року № 1533-ІІІ (далі – Закон № 1533-ІІІ).
Відповідно до ст. 35 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування внаслідок безробіття” роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески. В порушення вимог даної статті відповідачем була допущена заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
Відповідальність за несвоєчасну та неповну сплату страхових внесків встановлено ст. 38 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування внаслідок безробіття”, відповідно до якої у випадках несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальником або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій не застосовується.
Згідно п.4 ч.3 ст.129 Конституції України та ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, проте відповідач не надав доказів по сплаті заборгованості.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищезазначене, повно, всебічно дослідивши докази по справі, об'єктивно оцінивши їх, суд приходить до висновку - позов задовольнити повністю.
Згідно ч.1 ст.256 КАС України негайно також виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження у адміністративних справах, передбачених пунктами 1, 3, 4 частини першої статті 183-2 цього Кодексу.
Керуючись статтями 11, 35, 71, 79, 86, 94, 158-162, 183-2 КАС України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з приватного підприємства "Новоселиця-Буд" (ідентифікаційний код 35995349) на користь Новоселицького районного центру зайнятості заборгованість в сумі 2194,99 грн. в тому числі недоїмку 1946,26 грн. та пеню в сумі 248,73 грн.
3. Постанова підлягає негайному виконанню.
4. Копію постанови направити сторонам.
Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому та скороченому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя О.В. Боднарюк
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2012 |
Оприлюднено | 03.04.2012 |
Номер документу | 22254457 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Боднарюк Олег Васильович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Боднарюк Олег Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні