ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
29 лютого 2012 року 16:12 № 2а-8738/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Скочок Т.О. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом
Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Києва
до
Товариства з обмеженою відповідальністю "Ігросвіт"
про
стягнення штрафних санкцій в розмірі 9280,00грн.
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного міста Києва звернулася Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м. Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю “Ігросвіт” про стягнення штрафних (фінансових) санкцій.
Ухвалою Окружного адміністративного міста Києва суду від 07 червня 2010 року суддею Васильченко І.П. відкрито провадження в даній адміністративній справі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 серпня 2010 року зупинено провадження у справі.
Згідно повторного протоколу розподілу справ між суддями від 23.06.2011 р. на підставі пункту 3.3. "Положення про автоматизовану систему документообігу в адміністративних судах" адміністративну справу № 2а-8738/10/2670 передано на розгляд судді Скочок Т.О.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 09 грудня 2011 року поновлено провадження у справі 2а-8738/10/2670 та призначено справу до судового розгляду в судовому засіданні.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем було порушено п. 1, п. 2 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995р. №265/95-ВР із змінами та доповненнями, а саме - гральні автомати, що знаходилися у залах на момент перевірки, не були обладнані запам'ятовуючим пристроєм (фіскальною пам'яттю), в автоматичному режимі не здійснюють реєстрацію розрахункових операцій при надання послуг грального бізнесу; встановлено не проведення 20 грн. через реєстратор розрахункових операцій, розрахункову операцію на повну суму наданої послуги через РРО, КОРО, РК не проведено, відповідний розрахунковий документ встановленої форми не видано. На підставі акту перевірки, відповідно до п.1, п.2, ст.17 Закону "Про РРО", п.11 ст.11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", співробітниками ДПІ у Шевченківському районі м. Києва були нараховані штрафні санкції Відповідачу та надіслано рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0008712305 від 06.07.2009 року у розмірі 9280, грн.
Представник позивача у судовому засіданні 16.02.2012 року позов підтримав повністю та просив суд його задовольнити, наголосивши, що суму штрафу відповідачем на час розгляду справи не сплачено.
Належним чином повідомлений відповідач в судові засідання призначені для розгляду справи не з'явився.
В судовому засіданні 16.02.2012 року на підставі ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, враховуючи неприбуття представника відповідача, в тому числі враховуючи відсутність потреби заслухати свідка чи експерта суд прийняв рішення про розгляд справи у порядку письмового провадження.
Розглянувши наявні в матеріалах справи документи і матеріали, вислухавши пояснення представника позивача по суті спору, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Працівниками Державної податкової інспекції у м. Чернівці проведено перевірку господарської одиниці ТОВ “Ігросвіт” залу гральних автоматів, за адресою: м. Чернівці, вул. Заньковецької, 10, з питань дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій за результатами якої складено акт перевірки №1019/26/59/23/34530503 від 13.06.09р.
За результатом перевірки встановлено порушення п. 1, п.2 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування. Відповідальність за вказані порушення передбачена п.1, п. 2 ст. 17 цього ж Закону №265/95.
На підставі зазначеного акта, ДПІ у Шевченківському районі м. Києва прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 06.07.09р. №0008712305 у розмірі 9280,00 грн.
Товариство з обмеженою відповідальністю “Ігросвіт” (надалі ТОВ “Ігросвіт”, позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Києва про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0008712305 від 06.07.2009 р.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 07 червня 2010 року в задоволенні адміністративного позову про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0008712305 від 06.07.2009р. Товариству з обмеженою відповідальністю “Ігросвіт” було відмовлено.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 21.12.2010 р. апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю “Ігросвіт” залишено без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 07.06.2010 року залишено без змін.
Відповідно до частини 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України
обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Згідно п. 1 ст. 3 Закону, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Відповідно до ст.13 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Положення про Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій, а також Положення про порядок технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій затверджуються Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики та Державної податкової адміністрації України (ч.2 ст.12 Закону).
Відповідно до змін, внесених у додаток до Постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.01р. №121 “Про терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосування РРО”, термін переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій з використанням гральних автоматів встановлено до 31.12.2006 р. (постанова КМУ від 07.06.06р. № 803).
На підставі встановлених порушень позивачем було прийнято рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій санкцій №0008712305 від 06.07.2009р. на загальну суму 9 280 грн. 00 коп.
З огляду на те, що в строки, визначені законодавством суб'єкт господарювання суму штрафних санкцій не сплатив, позивач звернувся до суду із наведеним вище позовом.
Оскільки обставини, які були встановлені та викладені в Постанові Окружного адміністративного суду міста Києва від 07 червня 2010 року та в Ухвалі Київського апеляційного адміністративного суду від 21.12.2010 р., які набрали законної сили у відповідності до вимог ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України не потребують доказування то слід зазначити наступне.
Пунктом 1 ст. 17 Закону №265 передбачено відповідальність у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданні послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Згідно з п.2 ст.17 Закону №265, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян –у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій.
Право податкових органів на звернення до суду з позовом про стягнення заборгованості перед бюджетом встановлюється пункту 11 статті 10 Закону України від 04.12.1990 № 509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» (в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин), в якому передбачено, що державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Беручи до уваги те, що відповідачем не спростовано доводи позивача щодо несплати ним, відповідно до рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0008712305 від 06.07.2009р. суму штрафних санкцій в розмірі 9280,00 грн. та не надано, на час розгляду справи, доказів сплати вкзаного штрафу, Окружний адміністративний суд міста Києва дійшов висновку про обгрунтованість позовних вимог та задоволення позову в повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 69 - 71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва –
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Києва задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Ігросвіт” (місцезнаходження: 01001, м.Київ, вул.Софіївська, буд.10, літера "А", ідентифікаційний код: 32621829) на користь держави до Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №34219379700011, одержувач УДК у Шевченківському районі м.Києва, код одержувача 26077968, банк одержувача ГУДКУ у м.Києві, МФО 820019, код платежу 21080900) штрафні (фінансові) санкції на загальну суму 9 280,00 грн.
Постанова набирає законної сили у відповідності зі ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.О. Скочок
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 29.02.2012 |
Оприлюднено | 03.04.2012 |
Номер документу | 22255509 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Скочок Т.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні