Справа № 4-333/12
П О С Т А Н О В А
27 березня 2012 року
Печерський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді Карабаня В.М. ,
при секретарі Руденко Ю. О.,
за участю прокурора Гарника О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Печерського районного суду в м. Києві скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність Генеральної прокуратури України, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся в суд зі скаргою на бездіяльність Генеральної прокуратури України при розгляді його заяви від 04.05.2011 року, щодо невжиття заходів прокурорського реагування за фактом ненадання Одеським обласним судом 05.07.2001 року останнього слова та проведення судового засідання без його участі.
В судовому засіданні прокурор просив суд залишити скаргу без задоволення, посилаючись на те, що рішення в порядку ст. 97 КПК України Генеральною прокуратурою України не приймалось, оскільки провадження за скаргами ОСОБА_1, щодо незаконного на його думку засудження припинено, а його заяву на бездіяльність Генеральної прокуратури України від 04.05.2011 року долучено до наглядового провадження без надання відповіді.
Суд, вислухавши думку прокурора, дослідивши матеріали судової справи №4-333/12, дійшов до висновку, що скаргу слід залишити без задоволення з наступних підстав.
ОСОБА_1, як на правові підстави своїх вимог, посилається на ст. 97 КПК України. Як вбачається за змістом скарги та її прохальної частини, скаржник оскаржує бездіяльність Генеральної прокуратури України, щодо неналежного розгляду його скарги від 04.05.2011 року.
У відповідності зі ст. 236 КПК України, дії прокурора можуть бути оскаржені до суду.
Скарги на дії прокурора розглядаються судом першої інстанції при попередньому розгляді справи або при розгляді її по суті, якщо інше не передбачене КПК України.
Нормами КПК України передбачено лише порядок здійснення судового контролю за досудовим слідством стосовно постанов про відмову в порушенні кримінальної справи, про порушення кримінальної справи та постанов про закриття кримінальної справи.
Як вбачається з письмових заперечень Генеральної прокуратури України та встановлено у судовому засіданні, відповідно до ст. 12 Закону України «Про прокуратуру» провадження за скаргами ОСОБА_1, щодо незаконного на його думку засудження припинено, а його заяву на бездіяльність Генеральної прокуратури України від 19.07.2006 року долучено до наглядового провадження без надання відповіді.
Також у судовому засіданні встановлено, що постановою Печерського районного суду м. Києва від 24.05.2011 року його заяву від 04.05.2011 року, щодо невжиття заходів прокурорського реагування за фактом ненадання Одеським обласним судом 05.07.2001 року останнього слова та проведення судового засідання без його участі направлено Генеральному прокурору України.
Ухвалою Апеляційного суду м. Києва від 14.09.2011 року вищезазначену постанову скасовано, а справу направлено на новий судовий розгляд.
При повторному розгляді постановою Печерського районного суду м. Києва від 13.10.2011 року його скаргу від 04.05.2011 року, щодо невжиття заходів прокурорського реагування за фактом ненадання Одеським обласним судом 05.07.2001 року останнього слова та проведення судового засідання без його участі залишено без задоволення. Станом на 28.10.2011 року зазначена постанова набрала законної сили.
Суд не наділений правом визнавати бездіяльність прокурора через ненадання відповіді на скаргу заявника, оскільки це непередбачено кримінально-процесуальним законодавством.
У відповідності до ст. 19 Конституції України орган судової влади діє лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Вказаними нормативними актами повноважень суду щодо визнання незаконною бездіяльність прокурора не передбачено.
Враховуючи зазначене, суд приходить до висновку, що скаргу слід залишити без задоволення.
На підставі викладеного та керуючись ст. 19 Конституції, ст. 236 КПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність Генеральної прокуратури України, щодо невжиття заходів прокурорського реагування за фактом ненадання Одеським обласним судом 05.07.2001 року останнього слова та проведення судового засідання без його участі - залишити без задоволення.
На постанову суду протягом 15 діб з дня її винесення може бути подана апеляція до Апеляційного суду м. Києва.
Суддя В.М.Карабань
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2012 |
Оприлюднено | 27.06.2012 |
Номер документу | 22264537 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Карабань В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні