Б26/144/05
УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
18.07.06р.
Справа № Б26/144/05
За заявою АППБ „Аваль” в особі Дніпропетровської облдирекції АППБ „Аваль”, м. Дніпропетровськ
до Приватного підприємства „ЛАГУНА”, м. Павлоград
про визнання банкрутом
Суддя Камша Н.М.
Представники:
від кредитора: Ткаченко В. С.- юрисконсульт АППБ “Аваль” дор. № 75 від 09.06.2004 р.
Мельник В.В. –представник Західно-Донбаської ОДПІ, дов. № 15023/10 від 26.06.06р.
від боржника: Чеснова Н.В. –ліквідатор
СУТЬ СПРАВИ:
розглянувши у судовому засіданні клопотання боржника – приватного підприємства „ЛАГУНА”, м. Павлоград про звільнення з податкової застави всіх активів боржника,
встановив:
Провадження у справі про банкрутство боржника – приватного підприємства „ЛАГУНА”, м. Павлоград, перебуває на стадії ліквідації.
26.06.06 боржник направив клопотання про звільнення з податкової застави всіх активів, належних боржникові.
Кредитор –Західно-Донбаська ОДПІ, щодо задоволення клопотання заперечує.
Вивчивши матеріали справи, господарський суд прийшов до висновку про можливість задоволення клопотання боржника з огляду на наступне.
Згідно з частиною третьої Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, цей Закон не регулює питання погашення податкових зобов'язань або стягнення податкового боргу з осіб, на яких поширюються процедури, визначені Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Податкова застава визначається статтею 8 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” як спосіб захисту інтересів бюджетних споживачів.
Згідно п. 8.7.1 ст. 8 вищеозначеного Закону активи платника податків звільняються з податкової застави з дня прийняття відповідного рішення судом (господарським судом) у межах процедур, визначених законодавством з питань банкрутства.
Відповідно до п.7.8 ст. 7 цього ж Закону з моменту прийняття ухвали судом (господарським судом) про порушення провадження у справі про банкрутство платника податків порядок сплати податкового зобов'язання або погашення податкового боргу такого платника податків визначається згідно з нормами Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, без застосування норм цього Закону. При цьому порядок продажу активів у рахунок погашення податкового боргу боржника визначається державною госпрозрахунковою установою України з питань банкрутства.
Враховуючи, що податкова застава є способом забезпечення виконання податкового зобов'язання, а порядок виконання цього зобов'язання платником податків, щодо якого порушено провадження у справі про банкрутство, Законом України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” не регулюється, то не може бути застосована і податкова застава на час провадження у справі про банкрутство, а активи боржника повинні бути звільнені з податкової застави.
На підставі викладеного, керуючись ст. 86 ГПК України, ст.ст. 7, 8 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, ст.ст. 1, 12 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” господарський суд, -
УХВАЛИВ:
Звільнити активи приватного підприємства „ЛАГУНА”, м. Павлоград з податкової застави до припинення провадження у справі № Б26/144/05 про банкрутство або залишення заяви без розгляду.
Зобов'язати Західно-Донбаську ОДПІ виключити активи боржника з Державного реєстру застав рухомого та нерухомого майна.
Суддя Н. М. Камша
< Боржник >
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 18.07.2006 |
Оприлюднено | 21.08.2007 |
Номер документу | 222698 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Камша Н.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні