33/236-06
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
16.11.06р.
Справа № 33/236-06
За позовом: товариства з обмеженою відповідальністю „Ей енд Ді Україна , м. Київ
до відповідача: товариства з обмеженою відповідальністю „Альфа-медіка”, м. Дніпропетровськ
про: стягнення 9005 грн. заборгованості
Суддя Разіна Т.І.
Представники:
від позивача: представник Ліхолетова Н.Ю. за довіреністю б/н від 16.11.06
від відповідача: не з'явився
в засіданні приймали участь: -
СУТЬ СПОРУ:
Позивач звернувся до господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю „Альфа-медіка” про стягнення 9005 грн. заборгованості та судових витрати по справі.
Представник позивача в судовому засідання позов підтримав та просить його задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, документи, витребувані ухвалами суду не надав. Про час і місце розгляду справи був повідомлений судом належним чином та додатково позивачем.
Суд вважає за можливе розглянути справу за наявними матеріалами згідно ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши надані докази, заслухавши пояснення представника позивача, суд
Встановив:
04.08.2005р. між сторонами був укладений договір № 1047(далі договір), згідно умов якого продавець (позивач по справі) зобов'язується передати у власність покупця товари медичного призначення в асортименті, а покупець зобов'язується прийняти продукцію та своєчасно оплатити її.
Цивільні обов'язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства (п.1 ст.14 Цивільного кодексу України).
Відповідно до ст. 655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві) , а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
- Як вбачається із матеріалів справи, позивач договірні зобов'язання виконав, поставивши відповідачу товар на суму 9005 грн., що підтверджується видатковими наказними (а.с. 11-13)
Відповідач заборгованість визнав, вказавши про це у відзиві на позов від 01.06.06 та підписаному акті звірки взаєморозрахунків станом на 31.05.06.
Доказів сплати заборгованості в сумі відповідач суду не надав.
Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Статтею 525 Цивільного кодексу України передбачено, що одностороння відмова від виконання зобов'язання не допускається.
Відповідно до ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання грошового зобов'язання.
Відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
На момент розгляду справи заборгованість відповідача становить 9005 грн., докази сплати заборгованості в матеріалах справи відсутні, сторонами не подані, внаслідок чого суд вважає, що позовні вимоги в цій частині обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи.
Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу (ст. 16 Цивільного кодексу України).
Згідно ст.ст. 44, 49 ГПК України судові витрати по справі покласти на відповідача.
Керуючись ст.ст. 47, 43, 44, 49, 82-85, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд
Вирішив:
Позов задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю „Альфа-медіка” (юр. адреса: 49034, м. Дніпропетровськ, пр. Кірова, 29/2; факт. адреса: 49034, м. Дніпропетровськ, вул.. Білостоцького, 143; код 31497013) на користь товариства з обмеженою відповідальністю „Ей енд Ді Україна (02090, м. Київ, вул. Кіквідзе, 14; код 21665413) 9005 грн. заборгованості, 102 грн. державного мита та 118 грн. витрат на витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Видати наказ.
Суддя Т.І. Разіна
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2006 |
Оприлюднено | 05.11.2008 |
Номер документу | 2227111 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Разіна Т.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні