Постанова
від 21.03.2012 по справі 2а/0270/851/12
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

м.Вінниця

21 березня 2012 р.                                                                    Справа № 2а/0270/851/12

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді:                              Дмитришеної Руслани Миколаївни,

розглянувши в порядку письмового провадження матеріали справи

за позовом: Управління Пенсійного фонду України у Немирівському районі   

до:   Товариства з обмеженою відповідальністю "Байєр Вінн"  

про: стягнення заборгованності

ВСТАНОВИВ :

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшов позов управління пенсійного фонду України у Немирівському районі (далі –УПФ України у Немирівському районі) до товариства з обмеженою відповідальністю “Байєр-Вінн” (далі – ТОВ “Байєр-Вінн”) про стягнення заборгованості.

Позовні вимоги мотивовані  тим, що відповідачем в порушення вимог ст. 20 Закону України “Про  загальнообов'язкове  державне пенсійне  страхування” за період з 21.09.2009 р. по 14.01.2010 р. накопичено заборгованість до Пенсійного фонду України в сумі 1734,04 грн.

В судове засідання представник позивача не з'явився, проте надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, однак надав до суду заяву про розгляд справи без його участі, а також зазначив, що позовні вимоги визнає в повному обсязі.

Згідно з частиною 6 статті 128 КАС України якщо  немає  перешкод  для  розгляду  справи  у  судовому засіданні,  визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату,  час і місце судового розгляду,  суд  має  право  розглянути справу   у  письмовому  провадженні  у  разі  відсутності  потреби заслухати свідка чи експерта.

За таких обставин, враховуючи, що від представників сторін надійшли заяви про розгляд справи в порядку письмового провадження, а в матеріалах справи достатньо доказів для вирішення справи по суті, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

ТОВ “Байєр-Вінн” згідно спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а. с. 13) зареєстровано як юридична особа 30.10.2002 року  з ідентифікаційним кодом 32061918.

Згідно заяви про реєстрацію (а. с. 10) ТОВ “Байєр-Вінн” є платником збору на державне пенсійне страхування.

Згідно статті 1 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон) (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), страхувальниками є роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Страховими внесками є кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування  відповідно до цього Закону.

Відповідно до пункту 6 статті 20 Закону ( в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. У разі недостатності у страхувальника коштів для здійснення в повному обсязі виплати заробітної плати (доходу) та одночасної сплати відповідних авансових платежів, виплата зазначених сум та сплата страхових внесків здійснюється в пропорційних розмірах.

Відповідно до п. 2 ст. 106 Закону (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені ст. 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених ч. 3 ст. 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосування фінансових санкцій.

Розрахунок фінансових санкцій та пені здійснюється на підставі даних картки особового рахунку, що формується за даними звітів платника, розрахованих самостійно та інших узгоджених зобов'язань. Дані картки особового рахунку є підставою для застосування фінансових санкцій, передбачених п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону.

В порушення вимог ст. 20 Закону ТОВ “Байєр-Вінн” за період з 21.09.2009 року по 14.01.2010 року накопичило заборгованість до Пенсійного фонду України в сумі 1734,04 грн., з них фінансові санкції в сумі 728,90 грн., пені в сумі 1005,14 грн.

Заборгованість відповідача підтверджується  наявними матеріалами справи, зокрема: картками особового рахунку за період 01.01.2011 року по 14.02.2012 року (а.с. 5-7), розрахунком заборгованості ТОВ «Байєр-Вінн» перед  УПФ України у Немирівському районі (а.с. 8), рішенням №30 від 26.01.2011 року (а. с. 9) про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду  (далі – рішення №30 від 26.01.2011 р.).

В зв`язку з несплатою накопиченої заборгованості в сумі 1734,04 грн., на адресу ТОВ “Байєр-Вінн” було надіслане рішення від 26.01.2011 р. (а. с. 9), яке  відповідач отримав 26.01.2011 року.

В прикінцевих та перехідних положеннях розділу 8 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” зазначено, що на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.   

Статтею 23 Закону встановлено, що спори, які виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.

Відповідно до  статей 11, 71  Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення,  а суд згідно статті 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному,  повному та об‘єктивному дослідженні.

При прийнятті рішення, суд враховував заяву відповідача щодо визнання позовних вимог в повному обсязі.

Відповідно до положень п. 3 ст. 112 КАС України у разі  повного  визнання відповідачем  адміністративного  позову  і  прийняття  його  судом приймається  постанова  суду  про  задоволення   адміністративного позову.

Пунктом 4 ст. 112 КАС України зазначено, що суд  не  приймає  відмови  від  адміністративного  позову, визнання   адміністративного   позову    і    продовжує    розгляд адміністративної  справи,  якщо  ці  дії  позивача або відповідача суперечать закону  чи  порушують  чиї-небудь  права,  свободи  або інтереси.

Враховуючи те, що відповідач, в строки визначені Законом, накопичену заборгованність не сплатив, на час вирішення справи, докази про сплату боргу відсутні, а також те, що відповідач визнав позовні вимоги в повному обсязі,  суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а позов підлягає задоволенню.

Згідно з частиною  4 статті  94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257  КАС України, суд-

ПОСТАНОВИВ :

Адміністративний позов задовільнити повністю.

Стягнути із Товариства з обмеженою відповідальністю "Байєр-Вінн" (вул. Подільська, 4, с. Стрільчинці, Немирівський район, Вінницька область, 22843, код 32061918) на рахунок управління Пенсійного фонду України у Немирівському районі заборгованність в сумі 1734,04 грн. (одна тисяча сімсот тридцять чотири гривні 04 копійки).

Копію постанови направити сторонам по справі.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя:          Дмитришена Руслана Миколаївна

 

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення21.03.2012
Оприлюднено04.04.2012
Номер документу22281873
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/0270/851/12

Ухвала від 24.02.2012

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Дмитришена Руслана Миколаївна

Постанова від 21.03.2012

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Дмитришена Руслана Миколаївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні