Постанова
від 26.03.2012 по справі 0670/1558/12
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Cправа № 0670/1558/12

Категорія 10.1

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

26 березня 2012 р.                                   16 год. 40 хв.                                            м. Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді   Данилишина В.М., розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Бердичеві та Бердичівському районі Житомирської області до товариства з обмеженою відповідальністю «Благоустрій» про стягнення заборгованості.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До суду 14 березня 2012 р. надійшов позов управління Пенсійного фонду України в         м. Бердичеві та Бердичівському районі Житомирської області (також далі за текстом - позивач) до товариства з обмеженою відповідальністю «Благоустрій» (також далі за текстом - відповідач) про стягнення заборгованості.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що за відповідачем обліковується заборгованість зі сплати пені та штрафу у розмірі 7081,45 грн. за несвоєчасне перерахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за грудень 2011 р., яку по даний час не погашено.

Представник позивача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином. До суду надійшло письмове клопотання позивача про розгляд справи за його відсутності та про підтримання позовних вимог у повному обсязі.

Представник позивача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином. До суду надійшла письмова заява відповідача про розгляд справи за його відсутності та про готовність погашення боргу у повному обсязі.

Відповідно до ч.ч. 4, 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України (також далі за текстом - КАС України), у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Благоустрій» (ідентифікаційний код 03344131) як юридична особа зареєстровано виконавчим комітетом Бердичівської міської ради Житомирської області 24 березня 1997 р. за № 126 та як страхувальник, який сплачує єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Бердичеві та Бердичівському районі Житомирської області із 07 лютого 1991 р. за № 25040076.

На момент пред'явлення до суду позову за відповідачем обліковується заборгованість зі сплати пені та штрафу у розмірі 7081,45 грн. за несвоєчасне перерахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за грудень 2011 р., яка виникла за наступних обставин.

Так, згідно з відповідними абзацами ст. 1 та абзацом 2 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», який набрав чинності з 01 січня 2004 р. (також далі за текстом - Закон), роботодавець - власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання.

Страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до закону сплачують єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та/або є платниками відповідно до цього Закону.

Солідарна система загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (також далі за текстом - солідарна система) базується на засадах солідарності і субсидування та здійснення виплати пенсій і надання соціальних послуг за рахунок коштів Пенсійного фонду на умовах та в порядку, передбачених цим Законом.

Згідно з ч.ч. 6, 10, 12 ст. 20 Закону, страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Базовим звітним періодом є для страхувальників, зазначених у п.п. 1, 2, 4 ст. 14 цього Закону, - календарний місяць, а для страхувальників, зазначених у п. 5 ст. 14 цього Закону, - квартал.

Якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Відповідно до ч. 13 ст. 106 Закону, про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених ч.ч. 9 і 10 цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.

Разом з тим, ч. 9 ст. 106 Закону виключено на підставі Закону від 08 липня 2010 р.            № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», який набрав чинності з 01 січня 2011 р. та згідно з абзацами 1, 2 ч. 14 ст. 25 якого, про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа територіального органу Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.

Суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення. Зазначені суми зараховуються на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для зарахування єдиного внеску. При цьому платник у зазначений строк має право оскаржити таке рішення до органу Пенсійного фонду вищого рівня або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.

Згідно з п. 2 ст. 1, п. 3 Розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення»Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

З дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.

Відповідно до ч. 1 ст. 58 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Пенсійний фонд є органом, який здійснює керівництво та управління солідарною системою, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду, вирішує питання, пов'язані з веденням обліку пенсійних активів застрахованих осіб на накопичувальних пенсійних рахунках, здійснює адміністративне управління Накопичувальним фондом та інші функції, передбачені цим Законом і статутом Пенсійного фонду.

На виконання вказаних норм законодавства про пенсійне страхування, 12 грудня 2011 р. позивачем прийнято рішення № 20 про застосування відносно товариства з обмеженою відповідальністю «Благоустрій» фінансових санкцій у вигляді накладення штрафу у розмірі 1309,72 грн. та нарахування пені у розмірі 5771,73 грн. за несвоєчасне перерахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за грудень 2011 р., яке відповідачем не оскаржено та фінансові санкції по даний час не погашено.

Згідно з ч.ч. 1, 2, 6 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

У ході судового розгляду справи відповідач будь-яких заперечень проти позову та доказів, які у нього є, не подав.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в м. Бердичеві та Бердичівському районі Житомирської області до товариства з обмеженою відповідальністю «Благоустрій» про стягнення заборгованості зі сплати пені та штрафу у розмірі 7081,45 грн. за несвоєчасне перерахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за грудень 2011 р. є законними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь   сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

У зв'язку з ухваленням судового рішення на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, та відсутністю судових витрат позивача, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 7-11, 69-71, 86, 122, 128, 158-163 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов управління Пенсійного фонду України в м. Бердичеві та Бердичівському районі Житомирської області до товариства з обмеженою відповідальністю «Благоустрій» про стягнення заборгованості задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Благоустрій»(ідентифікаційний код 03344131; вул. Чуднівська, 156, м. Бердичів, Житомирська область, 13300) на користь держави в особі управління Пенсійного фонду України в м. Бердичеві та Бердичівському районі Житомирської області (ідентифікаційний код 37752900, р/р 25600312650, одержувач - філія ЖОУ АТ «Ощадбанк», МФО 311647) заборгованість зі сплати пені та штрафу у розмірі 7081,45 грн. (Сім тисяч вісімдесят одна гривня сорок п'ять копійок) за несвоєчасне перерахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за грудень 2011 р.

Копії постанови направити сторонам, роз'яснивши, що згідно зі ст.ст. 185, 186 КАС України, постанова може бути оскаржена шляхом подання до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Крім того, роз'яснити, що відповідно до ст. 254 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя                                                                                                                  В.М. Данилишин

СудЖитомирський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення26.03.2012
Оприлюднено04.04.2012
Номер документу22282631
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —0670/1558/12

Постанова від 26.03.2012

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Данилишин Віктор Михайлович

Ухвала від 14.03.2012

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Данилишин Віктор Михайлович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні