Ухвала
від 21.03.2012 по справі 2а-1313/12/1070
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД



  

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

21 березня 2012 року           № 2а-1313/12/1070

Суддя Київського окружного адміністративного суду Шевченко А.В., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали  

за позовом

Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби

до

ОСОБА_1,

про

зобов'язання вчинити певні дії,  –

В С Т А Н О В И В:

До Київського окружного адміністративного суду звернулася Броварська об'єднана державна податкова інспекція Київської області Державної податкової служби, з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про зобов'язання ОСОБА_1 задекларувати свої доходи, внесені на розрахунковий рахунок Броварської міської громадської організації «Прозоре суспільство» (код за ЄДРПОУ 37285172) у вигляді благодійної допомоги, разових та періодичних внесків, шляхом подачі до Броварської ОДПІ Київської області ДПС декларації про майновий стан і доходи.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати у порядку адміністративного судочинства.

З огляду на приписи вказаної правової норми, розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суддя дійшов висновку про те, що цей позов не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства з таких підстав.

З позовної заяви вбачається, що 08.12.2011 року працівниками Броварської ОДПІ Київської області ДПС проведена позапланова невиїзна перевірка Броварської міської громадської організації «Прозоре суспільство»(код за ЄДРПОУ 37285172) за період з 11.01.2011 року по 30.09.2011 року.

За результатами перевірки було виявлено надходження коштів на розрахунковий рахунок у вигляді благодійної допомоги, разових та періодичних внесків особами, які є засновниками та членами організації, а саме ОСОБА_1 було внесено 237 000, 00 гривень, у тому числі разових внесків на суму 128 500, 00 гривень та благодійної допомоги на суму 108 500, 00 гривень.

Відповідно до відомостей з центральної бази даних Державного реєстру фізичних осіб ДПА України, відомості про суми виплачених доходів відповідачу за період з 01.01.2009 року по 30.06.2011 року відсутні.

У зв'язку з тим, що ОСОБА_1 не подає до Броварської ОДПІ Київської області ДПС декларації про свій майновий стан та доходи за минулі роки у порядку, встановленому законом, позивач був змушений звернутися до суду з даним позовом про зобов'язання відповідача задекларувати свої доходи шляхом подачі до Броварської ОДПІ Київської області ДПС декларації про майновий стан і доходи.

Згідно пункту 1 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України, справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Аналіз положень пункту 8 статті 3, частини 4 статті 50, статті 104 Кодексу адміністративного судочинства України свідчить, що суб'єкт владних повноважень може звернутись до суду з адміністративним позов лише у випадках, передбачених законодавством.

Відповідно до частини четвертої статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України, громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень:

1) про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян;

2) про примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян;

3) про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства з України;

4) про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання (збори, мітинги, походи, демонстрації тощо);

5) в інших випадках, встановлених законом.

Так, позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про зобов'язання задекларувати доходи та подати декларацію про майновий стан.

Статтями 10 та 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»встановлено вичерпний перелік випадків, в яких орган державної податкової служби вправі звертатися до суду, а саме: з позовами до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках –коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна та у передбачених законом випадках із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

Згідно з пунктом 5 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Як вбачається зі змісту позовної заяви, позовні вимоги полягають у спонуканні відповідача подати податкову декларацію.

Згідно з пунктом 179.1 статті 179 Податкового кодексу України, платник податку зобов'язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) відповідно до цього Кодексу або інших законів України.

Відповідно до частини 1 статті 164-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов'язкову форму обліку тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи про накладення адміністративних стягнень.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, звернення податкових органів з позовною заявою про зобов'язання фізичної особи задекларувати доходи, не передбачено чинним законодавством, у зв'язку з чим не може розглядатися в порядку адміністративного судочинства.

Згідно з вимогами пункту 1 частини першої статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись статтями 109, 160, 165  Кодексу адміністративного судочинства України, суд, –

У Х В А Л И В :

1.           Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби до ОСОБА_1 про зобов'язання ОСОБА_1 задекларувати свої доходи, внесені на розрахунковий рахунок Броварської міської громадської організації «Прозоре суспільство» (код за ЄДРПОУ 37285172) у вигляді благодійної допомоги, разових та періодичних внесків, шляхом подачі до Броварської ОДПІ Київської області ДПС декларації про майновий стан і доходи.

2.          Роз'яснити позивачу, що відповідно до частини п'ятої статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України, повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

3.           Копію ухвали разом із позовною заявою та усіма доданими до неї документами надіслати особі, яка подала позовну заяву.

Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд.

Згідно з частиною третьою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна   скарга  на  ухвалу  суду  першої  інстанції подається  протягом  п'яти  днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо  ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з  частиною  третьою  статті  160  цього  Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя                                                                                 Шевченко А.В.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення21.03.2012
Оприлюднено05.04.2012
Номер документу22284344
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-1313/12/1070

Ухвала від 21.03.2012

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Шевченко А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні