Постанова
від 23.03.2012 по справі 2а/1570/10325/2011
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

    

Справа № 2а/1570/10325/2011

ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

          20 березня 2012 року

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді –Соколенко О.М.

при секретарі –Кулішенко Є.С.

за участю: представника позивача – ОСОБА_1 (за довіреністю);

                  відповідач – не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом управління  Пенсійного фонду  України в Кодимському районі Одеської області до товариства з обмеженою відповідальністю «Інтер-Світанок»про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 402 грн. 05 коп.,   

            ВСТАНОВИВ:

        До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов управління  Пенсійного фонду  України в Кодимському районі Одеської області до товариства з обмеженою відповідальністю «Інтер-Світанок»про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі  402 грн. 05 коп.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що товариство з обмеженою відповідальністю «Інтер-Світанок»знаходиться на обліку в УПФУ в Кодимському районі Одеської області як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Також, позивач зазначає, що згідно наданого звіту за червень 2011 року загальний борг TOB «Інтер-Світанок» по сплаті єдиного внеску складає 402 грн. 05 коп. У зв'язку з тим, що заборгованість відповідача по єдиному внеску у добровільному порядку погашена не була, позивач звернувся до суду з вказаною позовною заявою.   

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.

Відповідач у судове засідання не з'явився, його позиція щодо позову не відома, оскільки заперечень на позовну заяву він не подав та повноважного представника у судове засідання не направив. Вся кореспонденція, в тому числі, повістки про виклик до суду, надіслані відповідачу за адресою, зазначеною у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, проте повернута до суду з поштовою відміткою «за зазначеною адресою не знаходиться».

Згідно ст. 33 КАС України, якщо особі було надіслано повістку на адресу, зазначену в Єдиному державному реєстрі, вона вважається належним чином повідомленою. Згідно з   ч. 11 ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення, яке не вручено адресату з незалежних від суду причин, вважається, що воно вручене належним чином.

Отже, оскільки відповідач про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином, суд розглядав справу без участі відповідача відповідно до положень  ст.ст. 33, 35,128 КАС України.     

Дослідивши матеріали справи та надані докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Інтер-Світанок»зареєстроване Кодимською районною державною адміністрацією Одеської області 06.04.2007 року за № 15371020000000258, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.5).

      Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Інтер-Світанок» перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Кодимському районі Одеської області як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що підтверджується повідомленням про взяття на облік платника єдиного внеску від 04 січня 2011 року, копія якого наявна в матеріалах справи.

Згідно ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»від 8 липня 2010 року №2464-VI (далі –Закон №2464, Закон) єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.4 Закону №2464 платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Згідно з п.п.1,4 ч.2 ст.6 зазначеного Закону платник єдиного внеску зобов'язаний, зокрема, своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.7 Закону №2464 єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Частинами 3,4,5 ст.7 Закону встановлено, що нарахування єдиного внеску здійснюється в межах максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом.  Єдиний внесок нараховується на суми, зазначені в частинах першій і другій цієї статті, не зменшені на суму відрахувань податків, інших обов'язкових платежів, що відповідно до закону сплачуються із зазначених сум, та на суми утримань, що здійснюються відповідно до закону або за договорами позики, придбання товарів та виплат на інші цілі за дорученням отримувача. Єдиний внесок нараховується на суми, зазначені в частинах першій і другій цієї статті, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.

Розмір єдиного внеску та пропорції його розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування встановлюється ст.8 Закону №2464.

Згідно ч. 5 ст. 8 Закону №2464 єдиний внесок для платників, зазначених у пункті 1 (крім абзацу сьомого) частини першої статті 4 цього Закону, встановлюється у відсотках до визначеної абзацом першим пункту 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску (за винятком винагороди за цивільно-правовими договорами) відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності.

Частиною 2 статті 9 Закону №2464 встановлено, що обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.

Судом встановлено, що TOB «Інтер-Світанок»12.07.2011 року надало до управління Пенсійного фонду України в Кодимському районі Одеської області звіт про нарахування єдиного внеску за червень 2011 р., згідно якого підприємство самостійно визначило загальну суму єдиного внеску, що підлягає сплаті у звітному місяці в розмірі 402,05грн. (а.с.11-12).

Як вбачається з вказаного звіту, відповідач має 49 клас професійного ризику виробництва, а тому розмір єдиного внеску, відповідно до вимог ч. 5 ст. 8 Закону №2464, становить 38,28% відсотка визначеної бази нарахування, що також зазначено в повідомленні про взяття на облік платника єдиного внеску.

Відповідно до ч.8 ст.9 Закону №2464 платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі).

Проте, як встановлено судом, відповідач сплату єдиного внеску у визначений законодавством строк не здійснив, в зв'язку з чим за ним утворилась заборгованість перед управлінням Пенсійного фонду України в Кодимському районі Одеської області по сплаті єдиного внеску.

Частиною 4 ст. 25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” встановлено, що територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.

З матеріалів справи вбачається, що управлінням Пенсійного фонду України в Кодимському районі Одеської області було складено вимогу № Ю 47/3 від   07.11.2011 року про сплату боргу платником єдиного внеску на загальну суму 402 грн. 05 коп., яка була надіслана відповідачу рекомендованим листом із повідомленням, проте повернута до Пенсійного фонду з поштовою відміткою «за зазначеною адресою не існує» (а.с.13). Разом з тим, доказів оскарження вказаної вимоги, на підставі якої виникла заборгованість, відповідачем до суду не надано. 

Згідно картки особового рахунку платника єдиного внеску станом на  28.11.2011 року та розрахунку заборгованості станом на 30.11.2011 року відповідач має заборгованість зі сплати єдиного внеску у загальному розмірі 402 грн. 05 коп. (а.с.6-10).

Відповідно до ч. 5 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»сплата єдиного внеску здійснюється виключно у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для його зарахування. Згідно ч. 12 зазначеної статті, єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями зі сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).

У судовому засіданні 20.03.2012 року представник позивача зазначив, що на момент розгляду справи відповідачем у добровільному порядку сума заборгованості по сплаті єдиного внеску у розмірі 402 грн. 05 коп. не погашена.

Згідно ч.1 ст. 12 Закону, завданнями Пенсійного фонду є забезпечення збору єдиного внеску, ведення обліку надходжень від його сплати та здійснення контролю за сплатою єдиного внеску.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 13 Закону Пенсійний фонд та його територіальні органи мають право стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску.

           Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

           Відповідно до ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином, враховуючи несплату відповідачем у добровільному порядку суми заборгованості, суд вважає, що позовні вимоги управління  Пенсійного фонду  України в Кодимському районі Одеської області є обґрунтованими, відповідають чинному законодавству, а отже підлягають задоволенню повністю.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутністю витрат позивача –суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

         Керуючись ст.ст. 2, 7, 8, 9, 14, 70, 71,72, 79, 86, 94, 158 –163,167 КАС України, суд, -

                                                    ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов управління  Пенсійного фонду  України в Кодимському районі Одеської області до товариства з обмеженою відповідальністю «Інтер-Світанок»про стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 402 грн. 05 коп. –задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Інтер-Світанок» (ідентифікаційний код 34281369) на користь управління  Пенсійного фонду України в Кодимському районі Одеської області заборгованість по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 402 грн. 05 коп. (чотириста дві гривні 05 копійок).

  Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний  адміністративний суд апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги на постанову суду одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.     

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.  

    Повний текст постанови складено та підписано суддею 23 березня 2012 року.

Суддя                                                                                                            О.М. Соколенко

.

 

          

                                                     

              

               

                                            

СудОдеський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення23.03.2012
Оприлюднено06.04.2012
Номер документу22286510
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/1570/10325/2011

Ухвала від 22.12.2011

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Соколенко О. М.

Ухвала від 02.12.2011

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Соколенко О. М.

Постанова від 23.03.2012

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Соколенко О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні