ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а/1770/1067/2012
30 березня 2012 року
15год. 50хв.
м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Таустік Л.Г. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник не прибув,
відповідача: представник не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м.Рівне
до
Товариства з обмеженою відповідальністю компанія "Житло-Сервіс"
про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ :
Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м.Рівне звернулось до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю компанії "Житло-Сервіс" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків в сумі 586,55 гривень та пені в сумі 585,94 гривень.
Представник позивача у судове засідання не прибув, подав клопотання, в якому, зазначивши, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить про розгляд справи у його відсутність.
Відповідач в судове засідання не прибув, заперечень на адміністративний позов та клопотань про відкладення розгляду справи не подавав, причини неприбуття суду не повідомив. Відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, що підтверджується матеріалами справи.
Судом не визнавалася обов'язковою участь сторін в судовому засіданні. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін на підставі наявних доказів.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12, ч.1 ст.41 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не забезпечується.
Повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що 28.11.2000 року державним реєстратором Рівненської районної державної адміністрації відповідача було зареєстровано як юридичну особу (а.с.10,11).
Станом на день звернення з позовом до суду згідно з даними обліку позивача за відповідачем рахується заборгованість зі сплати страхових внесків в сумі 586,55 гривень та пені в сумі 585,94 гривень (а.с.9).
Згідно з актом перевірки правильності нарахування, повноти та своєчасності перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань № 96 від 18.12.2011 року, за Товариством з обмеженою відповідальністю компанії "Житло-Сервіс" рахувалася недоїмка зі сплати страхових внесків в сумі 1058,92 гривень, яка виникла ще у II кварталі 2008 року та пеня в сумі 585,94 гривень (а.с.4-7).
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 13.08.2008 року у справі №2-а-2903/08 за позовом Прокурора Рівненського району в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м.Рівне до Товариства з обмеженою відповідальністю компанії "Житло-Сервіс" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків, позов задоволено в повному обсязі, присуджено до стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю компанії "Житло-Сервіс" недоїмки зі сплати страхових внесків в сумі 472,37 грн. (а.с.8).
Відтак, сума заборгованості зі сплати страхових внесків, що заявлена до стягнення з відповідача за даним позовом, з урахуванням недоїмки, стягнутої згідно постанови Рівненського окружного адміністративного суду від 13.08.2008 року в сумі 472,37 грн. та нарахованої і не сплаченої пені в сумі 585,94 грн., складає: 1058,92 - 472,37 + 585,94= 1172,49 гривень (а.с.9).
На момент розгляду справи судом заборгованість перед відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Рівне в сумі 1172,49 грн. відповідачем не погашено.
Дані обставини підтверджені дослідженими у судовому засіданні доказами: копією довідки з ЄДРПОУ (а.с.10), копією довідки статистики про включення до ЄДРПОУ (а.с.11), копією акту перевірки №96 від 18.12.2011 року з додатками (а.с.4-7), розрахунком недоїмки та пені відповідадча станом на 06.03.2012 року (а.с.9).
Згідно зі ст.45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" №1105-XIV від 23.09.1999 року (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), роботодавець як страхувальник зобов'язаний своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків. А у відповідності до ст.47 цього Закону, для роботодавців розміри страхових внесків страхувальників обчислюються у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, на інші заохочувальні і компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці" №108/95-ВР від 24.03.1995року, які підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб.
Норми аналогічного змісту містилися в п.4.10 розділу 4 Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України №36 від 12.07.2007 року, що зареєстрована в Міністерстві юстиції України 01.08.2007 року за №867/14134, яка діяла до 01.01.2011 року. Пунктом 4.12 розділу 4 вказаної Інструкції було встановлено, що страхувальниками-роботодавцями страхові внески сплачуються у день одержання коштів на оплату праці в установах банків. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки. У разі виплати заробітної плати за першу половину місяця страхувальник одночасно з одержанням зазначених сум сплачує страхові внески, нараховані на суму цих виплат. При проведенні оплати праці з готівкової виручки чи в натуральній формі платники страхових внесків не пізніше наступного дня після здійснення виплат подають до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду. А згідно з п.5.1 розділу 5 Інструкції, - не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством, з нарахуванням пені.
Станом на день розгляду справи судом, відповідачем не сплачено недоїмку по страхових внесках в сумі 586,55 грн. та пеню в сумі 585,94 грн., разом заборгованість відповідача до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м.Рівне складає 1172,49 гривень.
Абзацом 5 пункту 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" №2464-VI від 08.07.2010 року встановлено, що стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю компанії "Житло-Сервіс" на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м.Рівне недоїмку зі сплати страхових внесків в сумі 586,55 гривень та пеню в сумі 585,94 гривень, всього на суму 1172 (одна тисяча сто сімдесят дві) гривні 49 копійок.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі проголошення в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частин постанови, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Друзенко Н.В.
Суд | Рівненський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.03.2012 |
Оприлюднено | 05.04.2012 |
Номер документу | 22287238 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Рівненський окружний адміністративний суд
Друзенко Н.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні