ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
23 березня 2012 року № 2а-2483/12/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Патратій О.В.
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом
Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва
до
Приватного підприємства «Перлина Полісся»
про
стягнення заборгованості у розмірі 944,77 гривень,-
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва з позовом до Приватного підприємства «Перлина Полісся»про стягнення заборгованості у розмірі 944,77 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем порушено вимоги статті 20 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, чинного на момент виникнення спірних правовідносин. Так, згідно поданого розрахунку за червень 2010 року відповідачем не були сплачені в повному обсязі страхові внески, внаслідок чого утворилася заборгованість у розмірі 944 грн. 77 коп., яка не була сплачена відповідачем у повному обсязі, що стало підставою звернення до суду.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 24 лютого 2012 року відкрито скорочене провадження у справі, враховуючи пред'явлення позивачем вимоги, передбаченої пунктом 4 частини першої статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, та встановлено відповідачу строк до 17 березня 2012 року для подання заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову.
Ухвала про відкриття провадження була направлена відповідачу за наявною в матеріалах справи адресою, яка внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, та у зв'язку із поверненням поштового відправлення з незалежних від суду причин, ухвала відповідно до ч. 3 ст. 167 КАС України вважається врученою відповідачу.
У строк, встановлений ч. 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач не подав до канцелярії суду заперечення проти позову. Враховуючи вищенаведене, справа розглядається в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, які мають значення для вирішення справи по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.
Як встановлено судом, відповідач –Приватне підприємство «Перлина Полісся»(код ЄДРПОУ 32776733) зареєстроване як юридична 10.12.2003 року, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 09.12.2011 року № 12230883.
Відповідач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду у Шевченківському районі м. Києва та відповідно до ст. ст. 14, 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 р. № 1058-IV (далі-Закон №1058-IV) у період до 01.01.2011 року був платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та мав обов'язки з нарахування, обчислення і сплати таких внесків в установлені строки в повному обсязі.
У відповідності до ст. 7 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»(чинного на момент виникнення спірних правовідносин) до принципів загальнообов'язкового державного пенсійного страхування належить принцип відповідальності суб'єктів системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування за порушення норм цього Закону, а також за невиконання або неналежне виконання покладених на них обов'язків
Згідно п. 1, ч. 1 ст. 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»страхувальниками відповідно до цього Закону є: роботодавці - підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.
У відповідності до п. 1 ст. 19 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»(у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) страхові внески до солідарної системи нараховуються для роботодавця - на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності.
Згідно з п. 1, п. 6 статті 20 Закону № 1058-IV страхові внески обчислюються виключно в грошовій формі, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Днем сплати страхових внесків вважається: у разі перерахування сум страхових внесків у безготівковій формі з банківського рахунку страхувальника на банківський рахунок органу Пенсійного фонду або у випадках, передбачених цим Законом, на рахунок Накопичувального фонду - день списання установою банку, установою Державного казначейства України суми платежу з банківського (спеціального реєстраційного) рахунку страхувальника незалежно від часу її зарахування на банківський рахунок органу Пенсійного фонду (п. 9 ст. 20).
Відповідно до ч. 2 ст. 106 Закону № 1058-IV суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Аналогічні положення містяться в пункті 8 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженій Постановою Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.01.2004р. №64/8663 (далі –Інструкція № 21-1).
У відповідності до п. 10 ст. 20 Закону № 1058-IV якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Згідно ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»(у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу;
Як вбачається з матеріалів справи, ПП «Перлина Полісся»має заборгованість по сплаті страхових внесків до Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва за червень 2010 року. Згідно витягу з картки особового рахунку відповідача, розмір несплачених відповідачем страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за вказаний період на момент розгляду спору у суді становить 944 грн. 77 коп. Зазначена заборгованість утворилась на підставі самостійно поданого розрахунку сум страхових внесків, але несплачених страхувальником.
Відповідно до частини третьої статті 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 р. № 1058-IV територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій. У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки та суми фінансових санкцій, страхувальник узгоджує її з органом Пенсійного фонду, а в разі неузгодження має право на оскарження вимоги в судовому порядку.
Про оскарження вимоги територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки до виконавчої дирекції Пенсійного фонду або в судовому порядку страхувальник зобов'язаний письмово повідомити відповідний територіальний орган Пенсійного фонду протягом трьох робочих днів із дня звернення до виконавчої дирекції Пенсійного фонду чи суду.
Матеріалами справи підтверджується, що позивачем було винесено вимогу про сплату відповідачем боргу № Ю-3444/1876 від 21.08.2010 р. на суму 944,77 грн., яку було направлено на адресу ПП «Перлина»поштою, та одержано відповідачем 09 вересня 2010 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, яке наявне в матеріалах справи .
У відповідності до пп. 3-8 ч. 3 статті 106 України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.
Про оскарження вимоги територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки до виконавчої дирекції Пенсійного фонду або в судовому порядку страхувальник зобов'язаний письмово повідомити відповідний територіальний орган Пенсійного фонду протягом трьох робочих днів із дня звернення до виконавчої дирекції Пенсійного фонду чи суду.
У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
Суду не надано доказів оскарження Відповідачем зазначеної вимоги ні в адміністративному, ні в судовому порядку, а відтак заборгованість по вимозі вважається узгодженою.
Доказів сплати відповідачем суми заборгованості станом на день розгляду спору суду не надано.
Суду не надано доказів оскарження Відповідачем зазначеної вимоги ні в адміністративному, ні в судовому порядку, а відтак заборгованість по вимозі вважається узгодженою.
Доказів сплати відповідачем суми заборгованості станом на день розгляду спору суду не надано.
Відповідно до ч. 5 ст. 7 Прикінцевих та Перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»вiд 08.07.2010 № 2464-VI, який набирав чинності з 1 січня 2011 року, стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
Враховуючи вищенаведене, заборгованість відповідача, яка утворилась за півріччя 2010 року, підлягає стягненню в порядку, визначеному Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 р. № 1058-IV.
Згідно пункту 15 статті 106 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування»(чинного на момент виникнення спірних правовідносин) строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
Беручи до уваги до уваги те, що суми страхових внесків до Пенсійного фонду України у розмірі 944,77 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується витягом з картки особового рахунку платника страхових внесків до Пенсійного фонду України - відповідача; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Роз'яснити відповідачу, що відповідно до п. 8 ч. 6 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України дана постанова підлягає негайному виконанню.
Керуючись вимогами ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 183-2, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва задовольнити повністю.
2. Стягнути з Приватного підприємства «Перлина Полісся» (код ЄДРПОУ 32776733, адреса: 01001, м. Київ, вул. Софіївська, 10-а) на користь Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва (код ЄДРПОУ 26087323, адреса: 01054, м. Київ, вул. Воровського, 29; р/р 256093122614, 256083132614 в Головному управління ощадбанку по місту Києву та Київській області, МФО 322669) заборгованість у розмірі 944,77 гривень (дев'ятсот сорок чотири гривні 77 коп.).
3. Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 183-2, 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Суддя О.В. Патратій
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.03.2012 |
Оприлюднено | 04.04.2012 |
Номер документу | 22292124 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Патратій О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні