А36/467-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
13.09.07р.
Справа № А36/467-07
За позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Кривому Розі Дніпропетровської області, м.Кривий Ріг Дніпропетровської області
до Державне підприємство "Рудоуправління імені Кірова", м.Кривий Ріг Дніпропетровської області
про стягнення 3207грн.04коп.
Суддя Кожан.М.П
Серетар судового засідання Тесля М.М.
Представники сторін:
Від позивача: Драного А.В., довіреність №06 від 09.01.2007р.
Від відповідача: представник нез”явився
СУТЬ СПОРУ:
Справа розглядається на підставі ч.6 Розділу VІІ Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Позивач звернувся до господарського суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Кривому Розі заборгованість по страховим внескам в розмірі 3207грн.04коп.
Відповідач заперечення на позовну заяву не надав, явку повноважного представника у судове засідання не забезпечив, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача, так як останній був належним чином повідомлений про час та місце судового засідання за адресою, зазначеною у довідці з Державного комітету статистики, а також повідомленням про вручення поштового відправлення №13515919 від 28.08.2007р., у зв'язку з чим справа розглядається за наявним в ній матеріалами.
Згідно ст.160 Кодексу адміністративного судачинства України в судовому засіданні було оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач є платником страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Дніпропетровську.
Згідно постанови Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 28.05.2002 р. № 32 підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності та господарювання подають щоквартально розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду. Ця відомість складається наростаючим підсумком з початку року і подається робочим органам виконавчої дирекції Фонду щоквартально до 20 квітня, 20 липня, 20 жовтня, 25 січня. Сума страхового внеску розраховується відповідно до страхового тарифу, встановленого Законом України, виходячи з класу професійного ризику галузі (підгалузі) національної економіки, до якого віднесено страхувальника. Страхові внески нараховуються на фактичні витрати на оплату праці найманих працівників та відносяться на валові витрати підприємства.
Статтею 8 Закону “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням”( далі Закон) передбачає, що спори , що виникають з правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в порядку, встановленому статутом Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, та в судовому порядку.
Відповідно до ст. 22 Закону, платниками страхових внесків на загальнообов'язкове соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, є страхувальники та застраховані особи. Страхувальники - юридичні та фізичні особи набувають статусу платників страхових внесків до Фонду з дня їх реєстрації у виконавчих дирекціях відділень Фонду.
Згідно зі ст. 23 Закону, страхувальники-роботодавці сплачують до Фонду різницю між нарахованими для роботодавців і найманих працівників страховими внесками та витратами, пов'язаними з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам відповідно до цього Закону. Перерахування зазначених сум шляхом безготівкових розрахунків здійснюється страхувальниками-роботодавцями один раз на місяць - у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період. У разі нестачі у страхувальників-роботодавців коштів для виплати заробітної плати та сплати страхових внесків у повному обсязі нарахування їх на заробітну плату і перерахування страхових внесків до Фонду провадиться пропорційно до сум заробітної плати.
Якщо страхувальники несвоєчасно чи не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені статтею 30 цього Закону.
Порядок обчислення і сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності і господарювання визначає Інструкція про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі Інструкція) затверджена постановою Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 20.04.2001 року N 12.
Відповідно до п. 4.12 Інструкції страхові внески сплачуються юридичними особами - в день одержання коштів на оплату праці в установах банків, а при проведенні оплати праці з готівкової виручки чи натуроплатою - платники зобов'язані не пізніше наступного дня після здійснення виплат подати до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду.
Нараховані страхові внески, інші платежі сплачуються страхувальниками шляхом перерахування відповідних сум на відповідний рахунок Фонду ( п. 4.13 Інструкції ).
Відповідно до п.4.14 Інструкції у разі нестачі коштів на поточному рахунку платника на виплату заробітної плати та сплату страхових внесків у повному обсязі отримання платником коштів на оплату праці і перерахування страхових внесків до Фонду здійснюється у пропорційних сумах.
Відповідно до розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків за 1 півріччя 2007р. та з урахуванням постанови Господарського суду від 26.04.2007р. про стягнення 319 625грн. 42коп., яке набрало чинності, загальна заборгованість підприємства станом на 15.09.2007р. складає 3207грн.04коп.
Враховуючи наведене, господарський суд вважає позовні вимоги Позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Згідно вищевикладеного, керуючись ст. ст. 72, 87, 94, 98, 158, 159, 160, 161, 162, 163 163 Кодексу адміністративного судочинства України, п.6 Розділу УІІ Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Задовольнити адміністративний позов повністю.
Стягнути з державного підприємства „Рудоуправління імені Кірова” (50036, м.Кривий Ріг, вул..Мелешкіна, 14/р, код ЄДРПОУ 00191342, р/р 26007150416079 в філії Дніпр. КБ „Приватбанк”, м.Кривий Ріг, МФО 305750) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Кривому Розі Дніпропетровської області (50074, Дніпропетровська область, м.Кривий Ріг, Дзержинський район, пр.Миру, 30а, р/р 37178699993122, отримувач Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Кривому Розі Дніпропетровської області, МФО 805012 Управління Державного казначейства України в Дніпропетровській області, ОКПО 25913606) суму заборгованості за страховими внесками в сумі 3207грн.04коп.
Відповідно до ч. 3 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили у відповідності до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя
М.П Кожан
Дата складення постанови у повному обсязі 22.10.2007р.
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2007 |
Оприлюднено | 05.11.2008 |
Номер документу | 2229455 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Кожан М.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні