Рішення
від 21.10.2008 по справі 23/234-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

23/234-08

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

  

21.10.08р.

Справа № 23/234-08

За позовом  Прокурора м. Кривого Рогу, Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Криворізької міської ради, м. Кривий Ріг, Дніпропетровської області  

до  Гаражно-будівельного кооперативу "Тріумф", м. Кривий Ріг, Дніпропетровської області

Третя особа: Управління з контролю за використанням та охороною земель у Дніпропетровській області  

про стягнення шкоди у розмірі 33 315,15 грн.

Суддя  Добродняк І.Ю.

Представники:

  Від прокурора: Кузьменко С.В.- посвідчення № 57 від 10.05.07

Від позивача: Мірошніченко Я.В. - дов. від 27.12.07 №4789, спеціаліст

Від відповідача: не з"явився

Від третьої особи: Сулима К.М.- дов. від 31.07.08 № 01-05/70-599/08, начальник відділу 

СУТЬ СПОРУ:

Прокурор звернувся з позовом в інтересах держави в особі позивача та просить стягнути з гаражно-будівельного кооперативу "Тріумф" на користь Криворізької міської ради шкоду у розмірі 33315,15 грн., заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що рішенням Криворізької міської ради № 1599 від 25.07.07 затверджено містобудівне обґрунтування щодо розміщення гаражно-будівельного кооперативу "Тріумф" на земельній ділянці по вул.Адмірала Головка та погоджено його місце розташування на період проектування. Цим же рішенням заборонено освоєння земельної ділянки до встановлення її меж в натурі та одержання правоустановчих документів на землю. Всупереч рішенню Криворізької міської ради, нормам Земельного кодексу України відповідач самовільно розпочав будівництво комплексу автомобільних гаражів на самовільно зайнятій земельній ділянці до отримання право установчих документів на неї, чим завдав інтересам держави шкоди на загальну суму 33315,00 грн., яка розрахована згідно Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.07 № 963.

Позивач підтримує позовні вимоги прокурора в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час і місце судового засідання повідомлений судом належним чином за адресою, за якою відповідач зареєстрований в якості суб'єкта підприємницької діяльності.  Докази зміни зазначеного в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців місця знаходження відповідача у суду відсутні.  

Неявка представника відповідача в судове засідання за викладених вище обставин не є перешкодою для вирішення спору. Розгляд справи відбувається за наявними в ній доказами.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників прокурора, позивача, третьої особи, господарський суд, -

В С Т А Н О В И В  :

25.07.07 рішенням Криворізької міської ради № 1599 затверджено містобудівне обґрунтування щодо розміщення гаражно-будівельного кооперативу "Тріумф" (відповідач) на земельній ділянці по вул.Адмірала Головка біля міської лікарні № 7 в Тернівському районі; попередньо погоджено відповідачу місце його розташування на вул.Адмірала Головка біля міської лікарні № 7 на земельній ділянці загальною площею 0,3310 га, у тому числі під забудову 0,1510 га (акт вибору земельної ділянки під будівництво від 13.06.07 № 425а) на період проектування.

Пунктом 4 вказаного рішення міської ради попереджено відповідача про заборону освоєння земельної ділянки до встановлення її меж в натурі та одержання правоустановчих документів на землю. У випадку порушення вказаного порядку будівництво вважається самовільним і відповідач несе відповідальність згідно чинного законодавства.

04.09.07 Криворізьким міжрайонним відділом Управління з контролю за використанням та охороною земель у Дніпропетровській області проведена перевірка дотримання відповідачем вимог земельного законодавства, за результатами якої складений відповідний акт від 04.09.07 (а.с.14).

Під час перевірки встановлено, що земельна ділянка орієнтовно площею 0,3310 га по вул.А.Головка біля міської лікарні № 7 використовується відповідачем під будівництво автомобільних гаражів самовільно, що є порушенням вимог ст.125 Земельного кодексу України. На момент перевірки на зазначеній земельній ділянці виконуються земляні роботи, закладено фундаментні блоки під гаражі. Будівельні роботи розпочаті з 20.08.07.

Акт складений в присутності голови гаражно-будівельного кооперативу "Тріумф" Полового П.Д., яким акт підписаний без зауважень та заперечень.

04.09.07 Криворізьким міжрайонним відділом Управління з контролю за використанням та охороною земель у Дніпропетровській області відповідачу виданий припис про усунення виявлених під час перевірки порушень та відшкодування шкоди у розмірі 33315,15 грн., завданої внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки.  Розрахунок суми 33315,15 грн. доданий до припису, про що зазначено в самому приписі.  

Факт отримання відповідачем припису з визначеним в ньому строку виконання до 04.10.07 підтверджений особистим підписом голови гаражно-будівельного кооперативу "Тріумф" на цьому приписі 04.09.07.

Сума шкоди у розмірі 33315,15 грн. визначена згідно Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.07 № 963.

Вказана Методика спрямована на визначення розміру шкоди, заподіяної державі, територіальним громадам, юридичним та фізичним особам, на всіх категоріях земель внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу.

Відповідно з цією Методикою розмір шкоди визначається окремо за кожним із зазначених правопорушень.

Розрахунок розміру шкоди, заподіяної державі, територіальним громадам внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, проводиться інспекціями Мінприроди України або Державною інспекцією з контролю за використанням і охороною земель та її територіальними органами.

Згідно ст.125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку та право постійного користування нею виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи  право  постійного  користування земельною ділянкою,  та його державної реєстрації.

Право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди і його державної реєстрації.

Відповідно до ч.1 ст.116, ст.124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній та комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

Статтею 126 Земельного кодексу України визначений виключний перелік документів, що посвідчують право на земельну ділянку,: право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами. Форми державних актів затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Право оренди землі оформляється договором, який реєструється відповідно до закону.

Частина 3 статті 125 Земельного кодексу України містить пряму заборону приступати до використання земельної ділянки до становлення її меж у натурі (на місцевості), одержання документа, що посвідчує право на неї, та державної реєстрації.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" в редакції станом на момент складення акту від 04.09.07, самовільне заняття земельних ділянок –це будь які дії особи, які свідчать про фактичне використання не наданої їй земельної ділянки чи намір використовувати земельну ділянку до встановлення її меж в натурі (на місцевості),  до одержання документа, що посвідчує право на неї, та його державної реєстрації.

Відповідно до ст. 211 Земельного кодексу України за порушення земельного законодавства (визначені цією статтею) громадяни й юридичні особи несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність, зокрема, за самовільне зайняття земельних ділянок, псування сільськогосподарських угідь та інших земель, їх забруднення хімічними та радіоактивними речовинами і стічними водами, засмічення промисловими, побутовими та іншими відходами; невиконання вимог щодо використання земель за цільовим призначенням; самовільне відхилення від проектів землеустрою тощо.

Виходячи з наведених вище правових норм в їх сукупності, фактичних обставин, наявних в матеріалах справи доказів, приймаючи до уваги, що на момент вирішення спору шкода, заподіяна відповідачем внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки, в розмірі 33315,15 грн., не відшкодована,  суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи і підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.49 , ст.ст.82-84,116  ГПК України, господарський суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити в сумі 33315 грн. 15 коп.

Стягнути з Гаражно-будівельного кооперативу "Тріумф", м. Кривий Ріг, на користь Криворізької міської ради (р/р 33215815800020, одержувач ВДК у м. Кривому Розі, код ЄДРПОУ –24230992, банк УДКУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ, МФО 805012)  - 33315 грн. 15 коп. - шкоди за самовільне зайняття земельної ділянки.

Стягнути з Гаражно-будівельного кооперативу "Тріумф", м. Кривий Ріг в доход державного бюджету в особі Відділення Держказначейства у Жовтневому районі м. Дніпропетровська (49027, Дніпропетровська область, пл. Шевченка, 7, р/р № 31118095700005 відділення банку УДКУ в Дніпропетровській області, ЄДРПОУ 24246786, МФО 805012, КБК 22090200) державне мито в сумі 333,15 грн.;

- в доход державного бюджету в особі Управління  Держказначейства у Жовтневому районі м. Дніпропетровська ( відділення банку ГУДКУ у Дніпропетровській області, р/р № 31211259700005, МФО 805012, ЄДРПОУ 2424686, КБК 22050000) -  118,00 грн. витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Видати накази.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання рішення, оформленого відповідно до ст.84 ГПК України.

                                                                                                                                                    

Суддя

 І.Ю. Добродняк

Рішення підписано  24.10.08

 

   

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення21.10.2008
Оприлюднено05.11.2008
Номер документу2233493
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —23/234-08

Ухвала від 27.11.2008

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Добродняк І.Ю.

Судовий наказ від 04.11.2008

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Добродняк І.Ю.

Судовий наказ від 04.11.2008

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Добродняк І.Ю.

Судовий наказ від 04.11.2008

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Добродняк І.Ю.

Рішення від 21.10.2008

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Добродняк І.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні