АС16/535-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30.10.08 Справа №АС16/535-08.
за позовом Прокурора Зарічного району м. Суми в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Північному регіоні»
до відповідача Приватної фірми «Медичні препарати», м.Суми
про стягнення 1020 грн.
СУДДЯ Моїсеєнко В.М.
За участю представників сторін:
Від позивача Ткаченко О.О.
Від відповідача Кірієнко В.М.
Прокурор Краснобрижа М.В.
Суть спору: прокурор просить суд стягнути з відповідача в доход державного бюджету України штраф у розмірі 1020 грн.00 00 коп. за порушення законодавства про електроенергетику.
Відповідач письмові заперечення проти позову не подав, подав заяву про залучення до матеріалів справи документів, його представник в судовому засіданні проти позову заперечував.
Суд долучив до матеріалів справи подані відповідачем документи. Усні заперечення відповідача проти позову вважає необґрунтованими та до уваги не приймає.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, висновок прокурора, дослідивши наявні докази, які мають суттєве значення для вирішення спору по суті, суд вважає, що вимоги прокурора підлягають задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного:
Згідно з Указом Президента України «Про зміну в структурі центральних органів виконавчої влади» від 15.12.1999 року № 1573/99, з метою вдосконалення структури органів виконавчої влади та підвищення ефективності державного управління внесено зміни до структури центральних органів виконавчої влади та затверджено систему їх реалізації, якою визначено, що до складу органів виконавчої влади України входить Міністерство палива та енергетики України.
Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» підпорядковано Міністерству палива та енергетики України і засновано на держаній власності.
Основною метою діяльності підприємства є забезпечення цілісності об'єднаної енергетичної системи, забезпечення інтересів держави, енергоощадих підприємств усіх форм власності, запобігання порушенням режимів і аварій системного значення та ліквідація наслідків можливих аварій з найменшими для держави втратами.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про електроенергетику», однією із засад державної політики в енергетиці є створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів. Згідно зі ст. 9 зазначеного Закону та п. 1 Положення «Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії» затвердженого Кабінетом Міністрів України від 07.08.1996 року № 929, зі змінами та доповненнями, державний нагляд електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (Держенергонагляд). Державні інспектори енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати у встановленому законом України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно - правових актів. За ухилення виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.
Згідно з Положенням «Про відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Північ регіоні», затвердженим директором Державного підприємства Національної енергетичної компанія «Укренерго», Держенергонагляд у Північному регіоні утворено з метою забезпечення функціонування електроенергетичної системи регіону в межах Харківської, Полтавської та Сумської областей України, як складової частини цілісної об'єднаної енергосистеми України.
В ході перевірки, Відокремленим підрозділом «Держенергонагляд у Північному регіоні» за дотриманням чинного законодавства встановлено, що у період з 07 лютого 2008 року по 08 лютого 2008 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії було проведено обстеження з питань перевірки технічного стану та організації експлуатації електроустановок Приватної фірми «Медичні препарати», про що було складено акт обстеження № С-146.
За результатами обстеження відповідачеві було видано обов'язковий до виконання припис № С-146 від 08.02.2008 року про усунення виявлених порушень, який відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується актом перевірки № С-406 від 13.05.2008р..
Старшим державним інспектором України з енергонагляду у Сумській області за порушення законодавства про електроенергетику та за невиконання припису відповідача, відповідно до ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» та Положення «Про порядок накладання на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1312 від 30.07.1999 року, накладено штраф у розмірі шести десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 1020 грн.00 коп.., про що було винесено постанову № ОС 65/08-40 від 20.05.2008р.
Відповідно до п. 10 Положення «Про порядок накладання на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 р. № 1312, суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладання. У разі несплати штрафу у зазначений термі стягується в судовому порядку.
Як вбачається з матеріалів справи до теперішнього часу штраф до держбюджету відповідачем не перераховано.
Відповідач не подав доказів сплати боргу в сумі 1020 грн.00 коп., тому вимоги прокурор щодо стягнення з відповідача даної заборгованості є правомірними, обґрунтованими і підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Приватної фірми «Медичні препарати» ( 40034, м.Суми, вул.. Інтернаціоналістів, 18, код 23819659) в доход Державного бюджету України (розрахунковий рахунок 31119106700002 ГУДКУ у Сумській області, МФО 837013, код ЄДРПОУ 23636315, код платежу до державного бюджету 21081100) 1020 грн.00 коп.. штрафу.
3. Видати виконавчий лист після набрання постановою законної сили.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання, апеляційної скарги постанова, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя В.М.Моїсеєнко
В судовому засіданні оголошена вступна та резолютивна частини постанови. Повний текст постанови складений і підписаний 30.10.2008 р.
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2008 |
Оприлюднено | 05.11.2008 |
Номер документу | 2235456 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Моїсеєнко В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні