ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
"30" березня 2012 р.№ 5017/2012/675
Суддя ЗЕЛЕНОВ Г.М., розглянувши матеріали від 28.03.2012 р. за №1428/2012 за заявою: Управління Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області (67600, Одеська область, м. Білявка, вул. Миру. Ідентифікаційний код 24532003) про визнання банкрутом відсутнього боржника Товариства з обмеженою відповідальністю (надалі - ТОВ) „Група Ікона” (67668, Одеська область, Біляївський район, с. Великий Дальник, вул. Зелена, 7. Код ЄДРПОУ 33266596);
ВСТАНОВИВ: 28.03.2012 р. Управління Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області звернулося до господарського суду із заявою про визнання відсутнього боржника ТОВ „Група Ікона” банкрутом за спрощеною процедурою банкрутства, здійснюючи провадження з особливостями, передбаченими статтею 52 Закону України “Про відновлення неплатоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі - Закон №2343-ХІІ), оскільки останній неспроможний виконати свої грошові зобов'язання у сумі 90 698 грн. 27 коп. після настання встановленого строку їх сплати.
Заява Управління Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області про порушення провадження справи про банкрутство ТОВ „Група Ікона” у порядку ст. 52 Закону (№2343-ХІІ) підлягає поверненню з наступних підстав:
Відповідно до ст.4-1 ГПК України та п. 1 ст. 5 Закону (№2343-ХІІ) господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом.
Статтею 9 Закону (№2343-ХІІ), передбачено, що суддя повертає заяву про порушення провадження у справі про банкрутство з підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону.
Статтею 63 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що підставою для повернення заяви і доданих до неї документів без розгляду, є: не подання доказів на яких ґрунтується заява.
Відповідно до статті 52 Закону (№2343-ХІІ) у разі, якщо громадянин –підприємець –боржник або керівні органи боржника –юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.
Статтею 93 Цивільного кодексу України передбачено, що місцезнаходження юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.
Заявник, в підтвердження незнаходження боржника –ТОВ „Група Ікона” не надав жодної інформації, окрім посилання на те, що Державна виконавча служба Біляївського районного управління юстиції не виконала дані виконавчі листи, що видані були на адміністративні позови в зв'язку з відсутністю коштів на рахунках, відсутністю рухомого і нерухомого майна та відсутністю за юридичною адресою.
Відповідно до вимог статті 17 Закону „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців” (далі - Закон 755-ХV), який набув чинності з 01.07.2004 року в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу, а також відомості про зарезервовані найменування юридичних осіб.
Вказаний Закон також визначає порядок внесення до Єдиного державного реєстру записів про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, які здійснюються державним реєстратором (пункт 7 статті 19 зазначеного Закону (755-ХV).
Саме зазначений запис державного реєстратора є доказом відсутності юридичної особи за її місцезнаходженням.
Виходячи з вимог ч.2 ст. 34 ГПК України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідна правова позиція викладена у Пункті 105 постанови Пленуму Верховного Суду України №15 від 18 грудня 2009 року „Про судову практику в справах про банкрутство”.
Заявник обґрунтовує свої безспірні грошові вимоги до боржника у сумі 90 698 грн. 27 коп. постановами Одеського окружного адміністративного суду у справах № 2-а-4623/09/1570 та № 2а-3963/10/1570, довідкою про стан заборгованості по ТОВ „Група-Ікона” станом на 01.02.2012 року
Виходячи з викладеного, ч. 3 ст. 6 Закону (№ 2343-ХІІ) містить загальні норми, а стаття 52 Закону (№ 2343-ХІІ) передбачає спеціальні норми, які регулюють банкрутство за спрощеною процедурою.
За змістом ч.3 ст.6 та ч.ч. 1, 8 ст. 7 Закону (№ 2343-ХІІ) справа про банкрутство порушується господарським судом лише у разі підтвердження кредитором (кредиторами) своєї (своїх) вимоги (вимог) до неплатоспроможного боржника документами, що свідчать про їх безспірність.
Відповідно до Закону (№2343-ХІІ) вимоги кредиторів набувають характеру безспірних, якщо вони підтверджуються документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника, зокрема виконавчими.
Заява ініціюючого кредитора про визнання ТОВ „Група-Ікона” банкрутом, подана за відсутності безспірних вимог та неплатоспроможності до боржника, оскільки не подано виконавчих документів.
Виходячи з системного аналізу положень Закону (№2343-ХІІ ) процедура банкрутства випливає з виконавчого провадження. Отже, без виконавчого провадження факт неплатоспроможності боржника не може мати місце.
Відповідної правової позиції дотримується Верховний Суд України, зокрема в своїй постанові від 17.10. 2006р. у справі № 3/157.
Крім того, заявником не надано господарському суду належних доказів, які б свідчили про наявність інших ознак відсутності підприємницької діяльності боржника –ТОВ „Група-Ікона”.
Таким чином, Заявником не надано доказів відсутності юридичної особи за її місцезнаходженням, доказів безспірних вимог та доказів неплатоспроможності боржника, а тому заява Управління Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області підлягає поверненню без розгляду на підставі ст. 9 Закону (№ 2343-ХІІ) та ст. 63 ГПК України.
Пунктом 27 Постанови Пленуму №15 „Про судову практику в справах про банкрутство” від 18.12.2009року: „зазначено, що за змістом частини третьої статті 6 та частин першої і восьмої статті 7 Закону справа про банкрутство порушується господарським судом лише в разі підтвердження кредитором (кредиторами) своєї (своїх) вимоги (вимог) до неплатоспроможного боржника документами, що свідчать про їх безспірність. Тому судам на підставі частини другої статті 8 Закону та пункту 3 частини першої статті 63 ГПК України слід відмовляти у прийнятті заяв кредитора (кредиторів) про порушення справи про банкрутство, якщо безспірність його (їх) вимог не підтверджено відповідними документами”.
Разом з цим, Заявником не надано інших доказів статусу юридичної особи ТОВ „Група-Ікона”, а саме: статутні та установчі документи; довідку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців про проведення боржником реєстраційних змін свого місцезнаходження.
Відсутність установчих та статутних документів позбавляє господарський суд проаналізувати статутний фонд підприємства його організаційно правову форму, засновників, види діяльності та оцінити фінансовий, майновий стан підприємства та встановити відповідність місцезнаходження боржника - юридичної особи статутним та установчим документам.
Крім того, господарський суд зазначає, що в провадженні господарського суду Одеської області знаходиться справа № 17-7/355-10-3625 про банкрутство виробничого закритого акціонерного товариства „Великодальницький завод продовольчих товарів Євдокія” (код ЄДРПОУ 00379235) відповідно до якого ТОВ „Група Ікона” заявила кредиторські вимоги до боржника у сумі 19 889 431 грн. 58 грн.
Керуючись п. 3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України та ст. ст. 9, 52 Закону України “Про відновлення неплатоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суддя, -
У Х В А Л И В:
1. Заяву Управління Пенсійного фонду України у Біляївському районі Одеської області (67600, Одеська область, м. Білявка, вул. Миру. Ідентифікаційний код 24532003) про визнання банкрутом відсутнього боржника Товариства з обмеженою відповідальністю „Група Ікона” (67668, Одеська область, Біляївський район, с. Великий Дальник, вул. Зелена, 7. Код ЄДРПОУ 33266596)- повернути без розгляду.
2. Заяву про порушення справи про банкрутство надіслати Заявнику.
3. Матеріали заяви про порушення провадження справи про банкрутство на 12 аркушах.
Суддя Зеленов Г.М.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 30.03.2012 |
Оприлюднено | 05.04.2012 |
Номер документу | 22358656 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Зеленов Г.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні