ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
28 березня 2012 р. Справа № 2а/0270/1167/12
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Жернакова Михайла Володимировича,
розглянувши в порядку письмового провадження матеріали справи
за позовом: прокурора Вінницького району в інтересах управління Пенсійного фонду України у Вінницькому районі
до: сільськогосподарського відкритого акціонерного товариства "Вінницьке обласне виробниче підприємство по племінній справі в тваринництві"
про: стягнення недоїмки зі сплати єдиного внеску, штрафних санкцій та пені в сумі 7359,54 грн.
ВСТАНОВИВ :
У березні 2012 року до Вінницького окружного адміністративного суду звернувся з позовом прокурор Вінницького району в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України у Вінницькому районі до сільськогосподарського відкритого акціонерного товариства "Вінницьке обласне виробниче підприємство по племінній справі в тваринництві" про стягнення недоїмки зі сплати єдиного внеску, штрафних санкцій та пені в сумі 7359,54 грн. Позов мотивовано тим, що станом на 29.02.2012р. за відповідачем рахується заборгованість зі сплати самостійно нарахованих та обчислених сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а також застосованих фінансових санкцій та нарахованої пені на загальну суму 7359,54 грн.
Прокурор в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (а. с. 18). Від представника управління Пенсійного фонду України у Вінницькому районі на адресу суду 28.03.2012 р. надійшло клопотання про розгляд справи у його відсутність (вх № 7563). Представник відповідача в судове засідання також не з'явився, хоча про дату. час та місце судового засідання повідомлявся завчасно та належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а. с. 17).
Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення справи, а особиста участь сторін 7 судовому засіданні - не обов'язкова, суд, у відповідності до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), визнав за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Повно, всебічно, об'єктивно дослідивши надані у справу докази, суд установив наступне.
Сільськогосподарське відкрите акціонерне товариство "Вінницьке обласне виробниче підприємство по племінній справі в тваринництві", згідно п. 1 ст. 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (надалі – Закон), є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) це - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Згідно п. п.1, ч. 2 ст. 6 Закону платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним виконавчої влади у галузі статистики.
За правилами ч. 5 ст. 7 та ч. 12 ст. 9 Закону єдиний внесок нараховується незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).
Відповідно до п. 8 ст. 9 Закону платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Внаслідок порушення вимог п. 8 ст. 9 Закону відповідачем своєчасно не сплачувався нарахований за відповідний базовий звітний період єдиний внесок, в результаті чого виникла недоїмка в сумі 6408,15 грн., що підтверджується звітом за грудень 2011 року (а. с. 6-10).
Згідно п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) єдиного внеску і фінансових санкцій, відповідно до ч. 10 ст. 25 Закону, нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
На підставі зазначеного, 13.01.2012р. управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькому районі прийнято рішення № 30 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, яким застосовано штраф розмірі 671,46 грн. та нараховано пеню – 279,93 грн. (а. с. 11-12). Рішення протягом десяти робочих днів з дня отримання відповідачем не оскаржувалося, суми пені та штрафу в цей строк сплачені не були.
Відповідно до положень ч. 4. ст. 25 Закону, територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Позивачем вживалися заходи для погашення відповідачем заборгованості. Так, 10.02.2012р. була вручена вимога про сплату боргу № 2 від 06.02.2012 р. на суму 7359,54 грн. (а. с. 5), проте протягом десяти днів після отримання вимоги боржник не сплатив зазначену у ній суму та не оскаржив її.
Таким чином, станом на 29.02.2012р. сума заборгованості сільськогосподарського відкритого акціонерного товариства "Вінницьке обласне виробниче підприємство по племінній справі в тваринництві" перед управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькому районі за грудень 2011 року становить 7359,54 грн.: недоїмка – 3408,15 грн., штрафна санкція – 671,46 грн., пеня – 279,93 грн.
Згідно п. 7 ч. 1 ст. Закону Пенсійний фонд та його органи мають право стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску. За правилами с. 25 Закону суми єдиного внеску, своєчасно не сплачені страхувальниками у вищезазначені строки, вважаються простроченою заборгованістю зі сплати єдиного внеску і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. У даному випадку територіальний орган має право звернутись до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
На підставі ч. 2 ст. 60 КАС України, прокурор в межах повноважень, визначених законом, звертається до суду з адміністративним позовом для представництва інтересів держави в суду.
За змістом ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру" представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
Беручи до уваги те, що заявлену до стягнення суму заборгованості в розмірі 7359,54 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи те, що вимоги прокурора та позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, суд приходить до висновку про доцільність задоволення позову.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 11, 60, 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", суд
ПОСТАНОВИВ :
1.Адміністративний позов прокурора Вінницького району в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України у Вінницькому районі задовольнити повністю.
2. Стягнути з сільськогосподарського відкритого акціонерного товариства "Вінницьке обласне виробниче підприємство по племінній справі в тваринництві" (вул. Барське шосе, 3-й км., с. Якушинці, Вінницький район, Вінницька область, код ЄДРПОУ 00691872, р/р 26000051195800 в "УкрСибБанк", МФО 351005, р/р 260093014386 в "ПІБ", МФО 302571) заборгованість зі сплати єдиного внеску, штрафних санкцій та пені в сумі 7359 (сім тисяч триста п'ятдесят дев'ять гривень) 84 копійки, а саме: 6146,13 грн. на р/р №37196022000203, 786,84 грн. на р/р №37191083000203, 426,57 грн. на р/р №3719007000203 в ГУДКУ у Вінницькій області, МФО 802015.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Жернаков Михайло Володимирович
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2012 |
Оприлюднено | 09.04.2012 |
Номер документу | 22400762 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Жернаков Михайло Володимирович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Жернаков Михайло Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні