АС7/102-06
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.06.06 Справа №АС7/102-06.
за позовом – Сумського обласного відділення Фонду соціального захистуінвалідів
до відповідача – Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Весна»(Конотопський район, м. Красне, код 22590663)
про стягнення адміністративно – господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у сумі 10783 грн.64 коп.
СУДДЯ М.І.ГОРДІЄНКО
Представники сторін :
від позивача: Марченко О.М.
від відповідача: не з‘явився
Суть спору: позивач просить стягнути на свою користь з відповідача адміністративно – господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2005 році, у сумі 10783,64 грн. та судові витрати.
Відповідач в судове засідання не з'явився, відзиву на позовну заяву не подав, тому справа розглядається за наявними документами .
Представник позивача перед початком судового засідання подав клопотання про недоцільність здійснення фіксації судового процесу технічними засобами, тому відповідно до Розділу VII «Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, хід судового засідання фіксується у протоколі судового засідання.
Представнику позивача роз‘яснено його права та обов‘язки, відповідно ст. ст. 49, 51, 60, 61 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив:
Відповідно ст. 4 Закону України «Про основи соціального захисту інвалідів» № 875-ХІІ від 21.03.1991р. передбачено, що держава створює правові , економічні, політичні, соціально – побутові і соціально – психологічні умови для задоволення потреб інвалідів у відновлення здоров‘я, матеріальному забезпеченні, посильній трудовій та громадській діяльності.
Згідно ч. 1 ст.19 вказаного Закону для підприємств ( об‘єднань), установ і організацій неналежно від форм власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 чоловік – у кількості одного робочого місця.
Згідно ст.. 20 вказаного Закону встановлено обов‘язок підприємств (об‘єднань), установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ч.1 ст. 19 Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративного – господарські санкції, сума сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об‘єднанні), установі, організації за кожне робоче місце не зайняте інвалідом, а якщо працює від 8 до 15 осіб – в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві ( в об‘єднанні), установі.
Позивач в позовній заяві вказує, що згідно звіту про зайнятість інвалідів за 2005 рік ( форма 10 – П І), що наданий до Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів відповідача середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу підприємства у 2005 році становила 159 чоловік.
Позивач повідомляє, що на підприємстві відповідача у 2005 році норматив складає 6 робочих місця. Фактично ж , згідно даних, наданих підприємством у звіті, було створено 4 робочих місця для працевлаштування інвалідів.
Отже, позивач вважає, що відповідач не виконав норматив по створенню 2 робочих місць по працевлаштуванню інвалідів.
Зокрема позивач вказує, що згідно наданого відповідачем звіту, розмір середньої річної заробітної плати на підприємстві відповідача за 2005 р. становить 5391,82 грн.
Тому, сума адміністративно – господарських санкцій за невиконання відповідачем нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2005 році, становить 5391,82 грн.
Разом з тим суд вважає за доцільне відмовити у задоволенні адміністративного повністю.
25. 08. 2004р. господарський суд Сумської області порушив провадження у справі № 6/100-04 про визнання СТОВ «Весна» банкрутом.
Згідно ст.12 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» з моменту порушення провадження у справі про банкрутство одночасно вводиться мораторій на задоволення вимог кредиторів, та зупиняється виконання боржником грошових зобов‘язань.
Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів:
Забороняється стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до законодавства;
не нараховуються неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов‘язань і зобов‘язань щодо сплати податків і зборів (обов‘язкових платежів).
Дослідивши подані документи та приймаючи до уваги всі обставини справи, суд встановив, що позивач подав заяву про стягнення адміністративно – господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у сумі 10783 грн.64 коп. до відповідача по якому господарським судом Сумської області порушено провадження у справі про банкрутство.
Згідно ст. ст. 71, 86 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв‘язок доказів і їх сукупність.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку, що вимоги позивача не можуть бути задоволені, оскільки вони протирічить вимогам чинного законодавства України, суд у позові відмовляє, тому керуючись ст.. 12 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст.. ст.. 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ :
1. У задоволенні адміністративного позову Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до відповідача – Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Весна»(Конотопський район, м. Красне, код 22590663) про стягнення адміністративно – господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у сумі 10783 грн.64 коп. – відмовити повністю.
2. Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку. Заяву про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя М.І.ГОРДІЄНКО
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 22.06.2006 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 22408 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Рижков М.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні