ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 березня 2012 року 10:15 Справа № 0870/2201/12
м. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Стрельнікової Н.В.,
при секретарі Павлові С.О.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: Запорізького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі Виконавчої дирекції, м. Запоріжжя
до: Товариства з обмеженою відповідальність «САТІС-2007», м. Запоріжжя,
про: стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків,
за участю представників:
від позивача: не з'явився,
від відповідача: не з'явився,
ВСТАНОВИВ:
Запорізьке обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі Виконавчої дирекції (далі – Фонд, позивач) звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до Товариства з обмеженою відповідальність «САТІС-2007» (далі – Товариство, відповідач), в якому позивач просить суд стягнути з відповідача на користь Фонду заборгованість по страховим внескам у розмірі 17 грн. 20 коп.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідач, у порушення п. 2 ст. 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими поховання» №224-ІІІ від 18.01.2001, не сплатив у повному обсязі Фонду страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, внаслідок чого утворилась заборгованість. Наявність такого боргу відповідачем не заперечується про що свідчить його звіт Ф4-ФСС з ТВП за 9 місяців 2008 року.
Представники сторін у судове засідання 23.03.2012 не з'явились.
Представник позивача подав до канцелярії суду письмове клопотання (вх. №13047 від 23.03.2012) про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Причини не прибуття у судове засідання представника відповідача суду не відомі, хоча відповідач належним чином був повідомлений про дату та час розгляду справи.
Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Частиною 4 ст. 128 КАС України встановлено, що у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
З огляду на викладене, суд визнав за можливе не відкладати розгляд справи та розглянути її на підставі наявних доказів.
Оскільки у судове засідання не прибули всі особи, які беруть участь в справі, відповідно до п. 1 ст. 41 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
Відповідно до п. 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №2464 від 08.07.2010, суми внесків, нарахованих на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, строк сплати яких не настав на 1 січня 2004 року, та суми нарахованого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2004 року, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені на 1 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року.
Стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
Згідно з нормами ст. 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку із тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв'язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї), вагітності та пологів, часткову компенсацію витрат, пов'язаних із смертю застрахованої особи або членів її сім'ї, а також надання соціальних послуг за рахунок бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що формується шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом, громадянами, а також за рахунок інших джерел, передбачених цим Законом.
Згідно зі ст. 9 Закону (в редакції, що діяла на момент виникнення заборгованості), Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Фонд належить до цільових позабюджетних страхових фондів.
Платниками страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, є страхувальники та застраховані особи; страхувальники - юридичні та фізичні особи набувають статусу платників страхових внесків до Фонду з дня їх реєстрації у виконавчих дирекціях відділень Фонду (частини 1, 2 ст. 22 Закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку із тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» (в редакції, що діяла на момент виникнення заборгованості)).
Згідно п.п. 2 п. 2 ст. 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку із тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» (в редакції, що діяла на момент виникнення заборгованості) страхувальник зобов'язаний нарахувати та сплачувати страхові внески в повному обсязі в установлені строки. Перерахування зазначених сум шляхом безготівкових розрахунків здійснюється страхувальниками – роботодавцями один раз на місяць – у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період. Не сплачені в цей строк кошти вважаються недоїмкою.
Згідно із ст. 1 Закону України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування» (в редакції, що діяла на момент виникнення заборгованості) розмір внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування для роботодавців складає 1,4 % суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші заохочувальні і компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці» та підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб.
Також страхувальники-роботодавці, до кола яких належить і відповідач, повинні нараховувати також 0,5% від суми оплати праці найманих працівників, заробітна плата яких нижче прожиткового мінімуму (включно) та 1% від суми оплати праці найманих працівників, заробітна плата яких вища прожиткового мінімуму, встановленому для працездатної особи.
У відповідності з приписами ст. 23 Закону №2240-ІІІ (в редакції, що діяла на момент виникнення заборгованості), страхувальники-роботодавці перераховують страхові внески у встановлених розмірах шляхом безготівкових розрахунків один раз на місяць - у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 27 вищезгаданого Закону (в редакції, що діяла на момент виникнення заборгованості), страхувальник зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати і сплачувати страхові внески.
На підставі ч. 2 ст. 30 Закону України №2240-ІІІ (в редакції, що діяла на момент виникнення заборгованості) не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку. Строк давності в разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.
Судом встановлено, що наявність заборгованості зі сплати страхових внесків у сумі 17 грн. 20 коп. відповідачем не заперечується, оскільки відображена ним у поданому до Фонду звіті Ф4-ФСС з ТВП за 9 місяців 2008 року. Доказів сплати заборгованості відповідачем суду не надано.
З огляду на наведене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Запорізького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі Виконавчої дирекції є обґрунтованими, а тому заборгованість зі сплати страхових внесків, що обліковується за ТОВ «САТІС-2007», підлягає стягненню на користь Фонду.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 94, 158, 161-163, 257 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Запорізького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі Виконавчої дирекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «САТІС-2007» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків – задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «САТІС-2007» (ЄДРПОУ 35300408) на користь Запорізького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в особі Виконавчої дирекції суму заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 17 (сімнадцять) гривень 20 копійок.
Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України і може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі через Запорізький окружний адміністративний суд апеляційної скарги в 10-ти денний строк з дня отримання копії постанови.
Суддя (підпис) Н.В. Стрельнікова
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.03.2012 |
Оприлюднено | 12.04.2012 |
Номер документу | 22468997 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Стрельнікова Наталя Вікторівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Стрельнікова Наталя Вікторівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні