5017/472/2012
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" квітня 2012 р.Справа № 5017/472/2012
За позовом Спільного українсько-естонського підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю "Оптіма-Фарм, ЛТД";
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма "КОНВАЛІЯ";
про стягнення 32814,56 грн.;
Суддя Горячук Н.О.
Представники:
Від позивача: не з'явився
Від відповідача: не з'явився;
Суть спору: Спільне українсько-естонське підприємство у формі товариства з обмеженою відповідальністю "Оптіма-Фарм, ЛТД" звернулося до господарського суду Одеської області з позовом про стягнення з відповідача заборгованості за договором поставки №571 від 01.08.2011р. у сумі 32814,56грн. у тому числі 27345,47грн. - основного боргу, 5469,09грн. - проценти за користування чужими грошовими коштами.
Відповідач у судові засідання не з'явився, відзив на позовну заяву та витребувані судом документи не надав, свого права на захист не використав, хоч і повідомлявся про час та місце проведення судового засідання належним чином шляхом надсилання ухвал суду на адресу реєстрації. З огляду на те, що до повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій, суд вважає можливим розглянути справу за наявними в ній матеріалами на підставі ст. 75 ГПК України.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне:
01.08.2011р. Спільне українсько-естонське підприємство у формі товариства з обмеженою відповідальністю "Оптіма-Фарм, ЛТД” (позивач, постачальник) та Товариство з обмеженою відповідальністю Фірма "КОНВАЛІЯ” (відповідач, покупець) уклали договір поставки 571 (далі договір).
Відповідно до п. 1.1 договору, постачальник зобов'язується поставити і передати у власність покупцеві, а покупець прийняти та оплатити певний товар, асортимент, кількість та ціна якого, зазначені в видаткових накладних, які є невід'ємною частиною.
Предметом поставки є наступний товар: лікарські засоби та вироби медичного призначення. (п. 1.2, п.1.2.2 договору).
Поставка товару здійснюється окремими партіями, кількість та асортимент товару в яких, визначається сторонами шляхом оформлення замовлень відповідно до умов, викладених в розділі 3 договору(п. 2.1 договору).
Загальна кількість та асортимент товару, що поставляється за договором, складається з кількості та асортименту товару, погоджених сторонами та вказаних в підписаних видаткових накладних на передачу товару. (п. 2.2 договору).
Одиниці виміру для кожного виду товару вказуються в видаткових накладних на передачу (поставку) кожної партії товару. (п. 2.3 договору).
Поставка товару здійснюється окремими партіями, відповідно до поданих покупцем та погоджених постачальником замовлень на поставку товару. (п. 3.1 договору).
Асортимент, кількість, ціну товару, умови оплати кожної партії товару покупець вказує в замовленні на поставку відповідної партії товару (п. 3.2 договору).
Замовленим на поставку відповідної партії товару подається покупцем за допомогою електронних або факсимільних засобів зв'язку, або телефоном. (п. 3.2.1 договору).
Постачальник в строк, що не перевищує 2 робочих днів від дати отримання замовлення покупця на поставку відповідної партії товару розглядає направлене замовлення та погоджується на поставку (часткову поставку) відповідної партії товару або відхиляє замовлення (п. 3.2.2 договору).
При здійсненні оплати товару з відстроченням платежу, поставка та передача замовленого товару постачальником покупцю здійснюється не пізніше чотирьох робочих днів від дати погодження замовлення покупця постачальником, за умови наявності такого замовленого товару на складі постачальника. (п. 3.3 договору).
При здійсненні оплати товару шляхом попередньої оплати, поставка та передача замовленого товару постачальником покупцю здійснюється протягом двох робочих днів від дати зарахування коштів на банківський рахунок постачальника. (п. 3.4 договору).
Передача товару постачальником покупцю здійснюється поставкою товару силами постачальника на умовах DDP (Інкотермс 2000). Поставка товару здійснюється транспортом постачальника, який відповідає вимогам щодо зберігання та транспортування лікарських засобів та виробів медичного призначення (п. 3.5 договору).
Товар постачається і передається у власність покупцю вільним від будь –яких зобов'язань і обтяжень перед третіми особами (включаючи сплату обов'язкових платежів, податків, мита) до кожного місця поставки товару визначеному покупцем у відповідному замовлені (п. 3.6 договору).
Датою поставки товару є дата отримання відповідної партії товару покупцем. Місцем поставки є місце поставки товару, вказане покупцем в замовленні на поставку відповідної партії товару (п. 3.7 договору).
Доказом передачі товару покупцю є видаткова накладна на поставку окремої партії товару, що підписана уповноваженої особою покупця та містить відбиток печатки (штампу) покупця (п. 3.8 договору).
Передача товару уповноваженій особі покупця здійснюється постачальником на підставі довіреності, виданої покупцем на ім'я такої уповноваженої особи з посиланням на номер і дату даного договору. При централізовано - кільцевих поставках товару покупцю їх відпуск постачальником може здійснюватися без довіреності, якщо одержувач товару за підписом керівника і головного бухгалтера покупця, повідомив постачальника про зразок печатки (штампу), якою матеріально відповідальна особа, що буде приймати товар, завіряє на супровідних документах (накладній) свій підпис про одержання товару. (п. 3.9 договору)
Право власності на товар переходить від постачальника до покупця в момент передачі товару покупцеві (п. 4.1 договору)
Ризик випадкової втрати та пошкодження товару несе її власник, з моменту набуття права власності (п. 4.2 договору).
Ціна за одиницю товару визначається (погоджується) сторонами на підставі прайс - листа постачальника, що діє на момент замовлення товару покупцем, в якому наведено перелік (асортимент) товару, що є предметом поставки відповідно до цього договору, та його ціна. Зміна та/або оновлення такого прайс - листа, а також направлення його покупцям, здійснюється за правилами постачальника (п. 5.1 договору).
Ціна товару за одиницю визначається в національній валюті України –гривні (п. 5.2 договору).
Ціни кожної одиниці товару вказується у видаткових накладних на поставку кожної партії товару (п. 5.3 договору)
Загальна сума по договору складається із всіх договірних вартостей по всіх видаткових накладних до даного договору (п. 5.4 договору).
Вартість кожної партії товару обчислюється виходячи з кількості одиниць асортименту товару у відповідній партії та вартості кожної одиниці асортименту товару та вказується в видатковій накладній на кожну окрему поставку (п. 5.5 договору).
Оплата покупцем товару за договором здійснюється шляхом попередньої оплати або з відстроченням платежу. При цьому порядок оплати товару за договором (попередня оплата чи оплата з відстроченням платежу) обирається покупцем при поданні замовлення на поставку (п. 6.1 договору).
Партія товару вважається переданою постачальником та прийнятою покупцем - за кількістю - шляхом перевірки та порівняння відповідно до кількості місць, вказаної в товарно-супровідних документах на партію товару (п. 7.1 договору)
У випадку невиконання або неналежного виконання сторонами зобов'язань за договором сторони несуть відповідальність згідно чинного законодавства України. (10.1 договору).
Кожна зі сторін несе відповідальність за збитки, заподіяні іншій стороні через недотримання положень договору (п. 10.2 договору).
У випадку несвоєчасної оплати товару покупець сплачує постачальнику пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від несплаченої суми за кожен день прострочки (п. 10.3 договору).
За умови прострочення покупцем строків оплати за товар за договором, він повинен сплати постачальнику суму боргу і урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення та проценти за користування чужими грошовими коштами у розмірі двадцяти відсотків від простроченої суми оплати. (п. 10.4 договору).
У випадку несвоєчасної поставки товару постачальник сплачує покупцю пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми непоставленого в строк товару за кожен день прострочки. (п. 10.5 договору).
Відповідно до п. 12.3 договору будь-які зміни та доповнення до договору будуть дійсними, якщо вони здійснені в письмовій формі, підписані уповноваженими представниками та скріплені печатками сторін.
Всі додатки, додаткові угоди до договору становлять його невід'ємну частину (п. 12.3 договору).
Закінчення, розірвання, а також призупинення дії договору не звільняє покупця від зобов'язань по оплаті товару та виставлених постачальником штрафних санкцій (п. 12.7 договору).
На виконання умов договору на підставі видаткових накладних наявних у матеріалах справи позивач поставив відповідачу товар, однак відповідач за отриманий товар розрахувався частково, у зв'язку з чим позивач просить стягнути з відповідача 27345,47грн.
Згідно ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язань, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. (ст. 525 ЦК України).
Згідно ч.1 ст. 692 Цивільного кодексу України, покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.
Станом на день розгляду справи заборгованість відповідача по оплаті отриманого товару складає 27345,47грн.
Частиною 3 ст. 692 Цивільного кодексу України встановлено що, у разі прострочення оплати товару продавець має право вимагати оплати товару та сплати процентів за користування чужими грошовими коштами.
Відповідно до ст. 536 Цивільного кодексу України, за користування чужими грошовими коштами боржник зобов'язаний сплачувати проценти, якщо інше не встановлено договором між фізичними особами; розмір процентів за користування чужими грошовими коштами встановлюється договором, законом або іншим актом цивільного законодавства.
Згідно п. 10.4 договору, у разі прострочення покупцем строків оплати за товар за договором, він повинен сплатити постачальнику суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення та проценти за користування чужими грошовими коштами у розмірі двадцяти відсотків від простроченої суми оплати. Позивач просить стягнути з відповідача 5469,09грн. процентів за користування чужими грошовими коштами. (розрахунок у матеріалах справи).
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Під час розгляду справи відповідачем не було належним чином доведено своєчасне виконання своїх зобов'язань за договором та не надано документів спростовуючих позовні вимоги.
Враховуючи викладене та те, що представлені матеріали справи засвідчують обґрунтованість позовних вимог, позов підлягає задоволенню у сумі 32814,56грн. у тому числі 27345,47грн. - основного боргу, 5469,09грн. - проценти за користування чужими грошовими коштами. Судові витрати покладаються на відповідача згідно ст. ст. 44, 49 ГПК України.
Керуючись ст.ст. 44, 49, 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма "КОНВАЛІЯ" (м. Одеса, вул. Щорса, 144, р/р 2600536961980 в ПАТ КБ „Інвестбанк”, МФО 328210, код ЄДРПОУ 13925952) на користь Спільного українсько-естонського підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю "Оптіма-Фарм, ЛТД" (м. Київ, вул. Кіквідзе, 18-а, р/р 26003012817821 в Укрексімбанку м. Києва, МФО 322313, код ЄДРПОУ 21642228) 27345 /двадцять сім тисяч триста сорок п'ять/ грн. 47коп. - основного боргу, 5469 /п'ять тисяч чотириста шістдесят дев'ять/ грн. 09коп. - процентів за користування чужими грошовими коштами, 1609 /одна тисяча шістсот дев'ять/ грн. 50коп. судового збору.
Наказ видати згідно зі ст. 116 ГПК України.
Рішення набирає законної сили відповідно до ст. 85 ГПК України.
Повний текст рішення складений 09.04.2012р.
Суддя Горячук Н.О.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2012 |
Оприлюднено | 12.04.2012 |
Номер документу | 22502189 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Горячук Н.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні