Справа № 4-954/12
П О С Т А Н О В А
10 квітня 2012 року суддя Печерського районного суду м. Києва Білоцерківець О.А., при секретарі Антоненко В.В., за участю прокурора Березіна М.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві скаргу ОСОБА_1 про визнання незаконним рішення Генеральної прокуратури України та зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду зі скаргою, в якій просить визнати рішення Генеральної прокуратури України від 17.02.2012 року незаконним та зобов'язати Генеральну прокуратуру України порушити кримінальну справу по факту викрадення комбайну «Джон-Дір»та усунути порушення законодавства шляхом звернення з апеляційною скаргою на рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 18.03.2012 року.
В обґрунтування скарги зазначається, що ОСОБА_1 звернувся до Генерального прокурора України зі скаргою щодо незаконних дій прокуратури Вінницької області, яка відмовляє в порушення кримінальної справи відносно викрадення комбайну «Джон-Дір».
В судовому засідання ОСОБА_1 підтримав вимоги скарги з наведених в ній підстав.
Прокурор в судовому засіданні заперечував проти вимог скарги, вважаючи її безпідставною.
Суд, заслухавши думку прокурора, вивчивши матеріали скарги, вважає, що скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно із положеннями ст.55 Конституції України скарга підлягає розгляду навіть за відсутності в КПК України норм, які регламентують відповідний розгляд.
У відповідності до ст.19 Конституції України орган судової влади (суд) діє лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Однак цими нормативними актами підстави та повноваження суду щодо визнання незаконним рішення прокуратури у вигляді надання відповіді скаржнику не передбачені.
Суд не наділений правом визнавати рішення прокурора при розгляді скарг незаконним чи протиправним, оскільки це не передбачено кримінально –процесуальним законодавством.
Судом встановлено, що Генеральною прокуратурою України була отримана скарга ОСОБА_1. від 30.01.2012 року, в якій оскаржується відповідь прокуратури Вінницької області щодо проведення перевірки звернення про викрадення з ПСП «Війтівське»комбайну, необґрунтованої відмови в порушенні кримінальної справи за цим фактом та з інших питань.
Водночас незгода заявника з наданою йому відповіддю співробітників Генеральної прокуратури України не може бути підставою для проведення перевірки в порядку ст. 97 КПК України.
Відповідно до вимог чинного законодавства в порядку ст. 97 КПК України підлягають вирішенню лише ті заяви чи повідомлення, які за своїм змістом є заявою про злочин, тобто вказують на наявність ознак вчиненого або підготовлюваного злочину.
ОСОБА_1 фактично оскаржує неналежний, на його думку, розгляд його скарги та висловлює незгоду з позицією посадових осіб Генеральної прокуратури України.
Згідно законодавства прокурор у своїй діяльності є процесуально незалежним, вплив на нього у спосіб, не передбачений законом, забороняється. Законом не передбачено повноваження суду зобов'язувати прокурора вчинити певні дії, а тому і в іншій частині вимоги скарги задоволенню не підлягають.
Таким чином, суд приходить до висновку про залишення скарги без задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.19, 55 Конституції України, ст.236 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Скаргу ОСОБА_1 про визнання незаконним рішення Генеральної прокуратури України та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без задоволення.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Печерський районний суд м. Києва протягом 15 діб з дня проголошення.
Суддя Білоцерківець О.А.
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2012 |
Оприлюднено | 27.06.2012 |
Номер документу | 22536889 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Білоцерківець О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні