02-03/312/10
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16 тел. 235-24-26
УХВАЛА
"10" квітня 2012 р. Справа № 02-03/312/10
Суддя Привалов А.І., розглянувши позовні матеріали
про стягнення та зобов'язання висилити з приміщення
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Оксамір»звернулось до господарського суду Київської області з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «БМК-Компані» про стягнення та виселення з приміщення.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, заявник посилається на неналежне виконання товариством з обмеженою відповідальністю «БМК-Компані»умов Договорів оренди нежитлового приміщення від 01.06.2007 р. та від 01.05.2010 р., у зв'язку з чим у останнього виникла заборгованість по орендній платі та комунальним платежам в сумі 60300,08 грн., з огляду на наявність якої нараховано 41,33 грн. 3 % річних. Крім того, у зв'язку із неналежним виконання умов Договорів оренди нежитлового приміщення від 01.06.2007 р. та від 01.05.2010 р. заявник, також, звертається з вимогою висилити товариство з обмеженою відповідальністю «БМК-Компані»з приміщення, розташованого за адресою: м. Київ, вул. 40-річчя Жовтня, 128.
Розглянувши подану позовну заяву, господарський суд встановив, що вона не відповідає вимогам розділу VIII Господарського процесуального кодексу України, та підлягає поверненню без розгляду, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 54 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява подається до господарського суду у письмовій формі і підписується повноважною посадовою особою позивача або його представником, прокурором чи його заступником, громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності або його представником.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, підпис директора товариства з обмеженою відповідальністю «Оксамір»- Абрамової О.О. різниться з підписом на самій позовній заяві. Натомість, поряд з наявним на позовній заяві підписом вказано «за дор.», проте як призвіще, ім'я по-батькові та посадове становище особи, яка уповноважена на підпис позовної заяви не зазначено.
Згідно з пунктом 1 ч. 1 ст. 63 ГПК України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», який набрав чинності 01.11.2011 р., судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий та немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Згідно з підпунктами 1, 2 пункту 2 частини 2 статті 4 цього ж Закону, ставки судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру встановлюються у розмірах - 2 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більш 60 розмірів мінімальних заробітних плат, а за подання позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Крім того, відповідно до пункту 14 Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженої наказом ГДПІ України від 22.04.93 № 15, при сплаті державного мита готівкою до документа щодо якого вчиняється відповідна дія, додається оригінал квитанції кредитної установи, яка прийняла платіж, а при перерахуванні мита з рахунку платника - останній примірник платіжного доручення з написом (поміткою) кредитної установи такого змісту: «зараховано в дохід бюджету ___ грн. (дата)». Цей напис скріплюється першим і другим підписами посадових осіб і відтиском печатки кредитної установи з відміткою дати виконання платіжного доручення.
Як вбачається з позовної заяви, при звернені до суду заявником, як доказ сплати судового збору, надане платіжне доручення № 40 від 02.04.2012 р. зі сплатою судового збору в сумі 1208,00 грн., розмір якого є недостатнім для сплати заявлених позивачем позовних вимог.
Пунктом 6 ч. 1 ст. 63 ГПК України встановлено, що суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо до позовної заяви не додано доказів надіслання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
За таких обставин, позовна заява не може бути прийнятою до розгляду господарським судом Київської області та підлягає поверненню заявнику без розгляду.
Враховуючи вищевикладене, керуючись Законом України «Про судовий збір», п.п. 1, 6 ч. 1 ст. 63, ст. 86 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Оксамір», разом з доданими до неї матеріалами, всього на 40 аркушах (в т.ч. оригінали платіжного доручення № 40 від 02.04.2012 р., опису вкладення у цінний лист від 29.03.2012 р.) повернути заявнику без розгляду.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущених порушень.
Суддя Привалов А.І.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2012 |
Оприлюднено | 17.04.2012 |
Номер документу | 22606895 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Привалов А.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні