Постанова
від 26.06.2006 по справі ас2/288-06
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

АС2/288-06

ГОСПОДАРСЬКИЙ   СУД   СУМСЬКОЇ  ОБЛАСТІ


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.06.06           Справа №АС2/288-06.

За позовом: Сумського обласного відділення Фонду України соціального захисту інвалідів

До відповідача: сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Вибір»    

Про стягнення: 4493 грн. 88 коп.

Суддя           СОП‘ЯНЕНКО О.Ю.

Секретар судового засідання                      Піскова  Ю.О.

Представники:

Від позивача: Марченко О.М., довіреність №04-02/24 від 25.01.2006р.

Від відповідача:           не з‘явився

Суть спору: позивач просить стягнути з відповідача адміністративно-господарські санкції в сумі 4493 грн. 88 коп. за невиконання відповідачем нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів.

Відповідач відзив на позовну заяву не надав, в судове засідання не з‘явився.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив:

Відповідно до ст. 4 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21 березня 2002 року №875-ХП (далі Закон) діяльність держави щодо інвалідів виявляється у створенні правових, економічних, соціально-побутових і соціально-психологічних умов для задоволення їх здоров'я, матеріальному забезпеченні, посильній трудовій та громадській діяльності.

Статтею 19 даного Закону для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання встановлено норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі 4% від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 чоловік у кількості 1 робочого місця.

Підприємства (об'єднання), установи і організації незалежно від форм власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша ніж установлена нормативами зазначеними вище, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом, а якщо працює від 8 до 15 осіб – в розмірі половини середньорічної заробітної плати на відповідному підприємстві (ст.20 Закону).

Згідно Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженого Постановою КМУ від 03.05.1991 року за № 314 підприємства у межах нормативу, створюють за власні кошти робочі місця для працевлаштування інвалідів, розробляють заходи щодо створення робочих місць для інвалідів, включають їх до колективного договору, інформують центри зайнятості, місцеві органи соціального захисту населення та відділення Фонду соціального захисту інвалідів про створення (пристосування) робочих місць для працевлаштування інвалідів; робоче місце вважається створеним, якщо воно відповідає встановленим вимогам робочого місця для інвалідів відповідно нозології, атестоване спеціальною комісією підприємства за участю представників МСЕК, органів держнаглядохоронпраці, громадських організацій інвалідів.

Таким чином, на підприємство хоч і не покладається обов'язок працевлаштовувати інвалідів, але покладається обов'язок створювати та належним чином атестувати робочі місця для працевлаштування інвалідів та інформувати про таку кількість створених робочих місць органи працевлаштування інвалідів.

Відповідач в повному обсязі не забезпечив встановленого нормативу робочих місць, чим порушив вище зазначені вимоги  Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в України” і  крім того, не перерахував встановлені Законом адміністративно-господарські санкції за три нестворені робочі місця.

Згідно даних статистики в 2005 році середньооблікова чисельність штатних працівників на даному підприємстві складала 98 чоловіка, встановлено норматив створення робочих місць для працевлаштування чотирьох інвалідів, але фактично у 2005 році на підприємстві відповідача працював один інвалід.

Середньорічна заробітна плата на підприємстві за 2005 рік згідно даних статистики становила 1497 грн. 96 коп.  Таким чином, заборгованість відповідача за три нестворені робочі місця для працевлаштування інвалідів в 2005 році становить 4493 грн. 88 коп., доказів сплати якої відповідач суду не подав, тому вимоги позивача обґрунтовані, правомірні і підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

ПОСТАНОВИВ:

1.          Адміністративний позов задовольнити.

2.          Стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Вибір» (Сумська область, Охтирський район, с. Рибальське, вул. Миру, 1; код 31623144)  на користь Сумського обласного відділення фонду України соціального захисту інвалідів (40030, м. Суми, вул. Горького, 2, р/р 31215230600002 УДК у Сумській області, МФО 837013, код одержувача 23636315) 4493 грн. 88 коп. адміністративно-господарських санкцій.

Видати виконавчий лист після набрання постановою законної сили.

СудГосподарський суд Сумської області
Дата ухвалення рішення26.06.2006
Оприлюднено28.08.2007
Номер документу22615
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —ас2/288-06

Постанова від 26.06.2006

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп'яненко О.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні